• 002.jpg
  • 003.jpg
  • 001.jpg
  • 005.jpg
  • 004.jpg

Пошук по сайту

Лічильник відвідувачів

Історія

Районний краєзнавчий музей

Городоцький районний краєзнавчий музей

Городоцький районний краєзнавчий музей по праву можна назвати справжньою скарбницею історії краю.
Як музейний заклад він бере свій початок від 6 червня 1969 року, коли у приміщенні районного Будинку культури, у двох кімнатах, було відкрито сім експозицій, що нараховували 768 експонатів.
У 1993 році музей перейшов у нову будівлю загальною площею 340 кв.м., яка розташована у центрі міста.
На сьогодні в музеї діє одинадцять експозиційних залів. Фонд музею нараховує
4 тисячі одиниць зберігання.
В залі археології відвідувачі мають змогу ознайомитись з великою колекцією археологічних знахідок, розкопаних на теренах Городоччини. Унікальними є знахідки кам’яного віку, трипільської культури, Скіфських курганів, слов’янських поселень, древньоруських городищ.

Один із залів музею стилізовано під печерне житло первісної людини.

В селянській хаті серед домашнього скарбу – прялки, ткацький верстат, скриня, жорна, ночви, магільниці, горщики, різноманітний посуд XVII – XX ст. та інші предмети побуту селян Поділля.
А прядильниці настільки майстерно відтворені, що здається, що вони й справді працюють і зачудовано слухають пісню кобзаря.


В залі козацької слави вам розкажуть про добу Козаччини та Гетьманщини, про те, що славний гетьман Богдан Хмельницький тричі був на Городоччині і саме тут було прийняте важливе історичне рішення, яке вплинуло на результат Національно-визвольної війни 1648-1654 рр.
Досить цікавою є експозиція, присвячена останньому власнику Городка, видатному вченому-мікробіологу, автору фундаментальних відкриттів в природознавстві кінця ХІХ початку ХХ ст. Сергію Миколайовичу Виноградському.


В залі історії війни відвідувачі дізнаються про діяльність підпільної організації, про партизанський рух на Городоччині, про Героїв Радянського Союзу, ознайомляться зі зброєю та предметами побуту часів І Світової та Великої Вітчизняної війни. Цікавою є експозиція, присвячена льотчику Верхомію Тихону Григоровичу, який був прототипом героя стрічки Леоніда Бикова «В бой идут одни старики». Діорама боїв за звільнення м. Городка 25 березня 1944 р. розповість про незабутній подвиг радянських воїнів під час звільнення рідного міста.

Унікальним експонатом музею є трактор «Універсал» 1934 року випуску, який увічнює трудову діяльність працівників Городоччини в 30-тих роках ХХ ст. Унікальність його полягає ще й в тому, що на даний час - це єдиний трактор на території колишнього Союзу, який знаходиться в робочому стані. Відремонтували його Городоцькі ентузіасти – автолюбителі Тернавський А., Івасюк Б., Івасюк О., Гуменний Г., Яровий М.
Ці ж майстри «золоті руки» створили також перший у світі повнопривідний ексклюзивний мотовсюдихід «CIVAR», на якому підкорили Говерлу. Сьогодні вони цей чудовий експонат подарували музею.
Окрасою музею є картинна галерея, де представлено роботи місцевих митців та художників клубу «Палітра».
В музеї завжди цікаво проходять масові заходи: презентації виставок картин, презентації нових експонатів музею, уроки пам’яті, уроки мистецтва, години патріотизму, години історичної правди, музейні уроки, години козацької слави, вечори творчості, краєзнавчі вікторини тощо.
Для широкого загалу відвідувачів пропонуються оглядові екскурсії по залах музею, тематичні екскурсії, лекторії, зустрічі з ветеранами Великої Вітчизняної війни, народними умільцями та майстрами, художниками, поетами та іншими відомими людьми нашого краю.

Олійникова Світлана Олександрівна
Варто побачити:
- унікальну знахідку трипільського періоду - фрагмент глиняної фігурки змія (ІV тис. до н.е.);
- карту баронеси Наталії Гейсмар 1863 року;
-перший повнопривідний гусеничний мотоцикл – трансформер, супервсюдихід.


Запрошуємо відвідати наш музей. Тут вас люб’язно зустрінуть, проведуть захоплюючу екскурсію, тут ви взнаєте багато нового про наш край.

Фотографії Андрія Савченка

"НАШ ГОРОДОК"

© 2011 All right reserved. Інформаційний портал Городоцького району.     Створення сайтів
При передруці матеріалів посилання на сайт є обов'язковим! Відповідальність за достовірність фактів несе автор публікації.

Олександр Герега народний депутат України За конкретні справи АТП Чемерівці