• 001.jpg
  • 003.jpg
  • 002.jpg
  • 005.jpg
  • 004.jpg

Пошук по сайту

Лічильник відвідувачів

Календар подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Новини

Об’єднуємо зусилля у боротьбі

Медиків Центрів первинної медико-санітарної допомоги забезпечують засобами індивідуального захисту - за кошти як місцевих бюджетів, так і спонсорів та благодійників.

Медиків Центрів первинної медико-санітарної допомоги забезпечують засобами індивідуального захисту - за кошти як місцевих бюджетів, так і спонсорів та благодійників. До прикладу, Городоцька міська рада і Сатанівська селищна рада уже виділили кошти, за які придбано дезінфікуючі засоби та засоби індивідуального захисту для медиків. Також минулого тижня центри ПМСД отримали допомогу від народного депутата України Олександра Гереги.

8 квітня Городоцький районний центр первинної медико-санітарної допомоги отримав перший транш допомоги від Олександра та Галини Герег. У Городок доставлено 1000 масок, бахіли, 500 наборів рукавичок і захисні костюми.
- Олександр Володимирович разом із Галиною Федорівною, як і обіцяли, підтримують ініціативу Президента України, - розповідає Світлана Павлишина, представниця обласного штабу з ліквідації надзвичайної ситуації. – Декілька разів ми надавали допомогу лікарням, тепер справа дійшла і до «первинок». Та зауважу, що це тільки перший крок. Бо ж зараз усі переживають за мобільні групи, які потрібно в першу чергу захистити. Ми низько вклоняємося відданій праці наших лікарів!
До речі, при Городоцькому центрі ПМСД створено 18 мобільних груп, до складу яких входять лікар, медсестра та водій. Саме мобільні групи першими виїжджають до хворого підозрою на СОVID-19.
- Зараз на самоізоляції у нашому районі перебувають понад 130 чоловік. Медики «первинки» спостерігають за їхнім здоров’ям. І, якщо стан хворого потребує огляду медика чи госпіталізації, саме медики мобільної групи першими виїжджають і оглядають його, беруть відбір аналізів на тестування, - розповідає Наталія Яворина, заступник головного лікаря Городоцького центру ПМСД. – Тобто вони є першими контактними особами з потенційним хворим на коронавірусну інфекцію. Тож мобільні групи мають бути обов’язково забезпечені засобами особистого захисту.

Анатолій Андрійчук та Світлана Павлишина

Анатолій Андрійчук, Світлана Павлишина, Вадим Якубовський
- Наші медики вже не раз виїжджали до хворих, яким ставили підозри на СОVID-19. Дякувати Богу, випадки захворювання не були підтверджені, - каже Анатолій Андрійчук, головний лікар Городоцького центру ПМСД. – До речі, певну кількість засобів захисту ми закуповували ще у грудні. Тоді маска, до прикладу, коштувала всього 66-78 копійок. Але коли епідемія розгорнулася, виникли проблеми як із закупівлею засобів індивідуального захисту, так і з питанням ціноутворення. Ні для кого не секрет, яка вартість тієї ж самої захисної маски сьогодні. Проте у бюджетах місцевого рівня (як у районному, так і в міському) депутати знайшли та виділили кошти на закупівлю необхідних індивідуальних засобів захисту медикам.
Також дезінфікуючі засоби та засоби індивідуального захисту уже придбав за кошти селищного бюджету Центр ПМСД Сатанівської селищної ради, зокрема - 30 біозахисних костюмів, 8 костюмів захисних багаторазових, 500 рукавичок нітрилових, 12 респіраторів, 12 захисних окулярів, 400 медичних шапочок, 30 бахіл.

Наталія ПОПОВИЧ

Фотографії Андрія Савченка

Не панікуйте!

Заступник головного лікаря Городоцького ПМСД Наталія Яворина наголошує: відповідно до наказу МОН, у випадках, якщо стан хворого неважкий, температура тіла не вище 38 градусів, присутнє незначне першіння в горлі і незначний кашель, огляд лікаря проводиться консультативно у телефонному режимі.
- Не йдіть до поліклініки. Сімейні лікарі - на зв’язку 24/7. Легка і середня стадія захворювання СОVID-19 лікується амбулаторно вдома. Виїжджатимуть лікарі тільки до важко хворих. Не панікуйте, не хворійте, а якщо, не дай Бог, захворієте - усіх вилікуємо. Ми все це переборемо! - підкреслила Наталія Яворина.

"НАШ ГОРОДОК"

© 2011 All right reserved. Інформаційний портал Городоцького району.     Створення сайтів
При передруці матеріалів посилання на сайт є обов'язковим! Відповідальність за достовірність фактів несе автор публікації.

Олександр Герега народний депутат України За конкретні справи АТП Чемерівці