• 001.jpg
  • 002.jpg
  • 005.jpg
  • 003.jpg
  • 004.jpg

Пошук по сайту

Лічильник відвідувачів

Календар подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Новини

Городоччина рідна - як полотнище хроніки, на якому мозаїкою історія краю...

День міста та 90-річчя Городоцького району

Городоччина – район невеликий  за всеукраїнськими масштабами, але те, що гарний, визнають усі: і корінні мешканці, і поважні гості. Тому День народження  міста та району вже традиційно стає подією неординарною, на яку неодмінно прагнуть потрапити не лише сини й дочки славної Городоччини, але й представники з сусідніх районів, міст, областей і навіть столиці.  Як правило, свято проводиться дуже яскраво: запрошуються відомі люди, зірки шоу-бізнесу, проводяться конкурси, даруються подарунки, а довершенням всього є барвистий феєрверк! Так і цього разу вже вкотре Олександр Герега, народний депутат України,  подарував своїм землякам грандіозне свято, на яке завітали гості з Чемеровеччини, Дунаєвеччини, Ярмолинеччини та Верховної Ради України. Влада міста та району доклала максимум зусиль, щоб свято вдалося.

Відео онлайн :

Змагалися..

В рамках святкування Дня міста визначали „Богатиря року-2013”. Конкурс-змагання проходив на центральній площі. За право називатися найсильнішим чоловіком Городоччини змагалися 7 чоловіків.

Визначали 'Богатиря року-2013'
Богатиря року визначали за підсумками 8 змагань. Кожне було досить важким і перевіряло городоччан на швидкість, міцність, спритність та витривалість. Перше змагання називалось „Прогулянка фермера”. Учасники богатирських ігор мали пронести кисневі балони 20 метрів. Вигравав той, хто зробить це найшвидше. В результаті переміг Андрій Вандоляк, який пройшов дистанцію лише за 10,28 секунди.

Найшвидше (за 16,87 секунди) молодий спортсмен і перекинув колесо вагою 300 кг. А от в змаганні „Переміщення автобуса” переміг Віктор Романюк. Також він зробив найбільше присідань з автомобілем вагою 1500 кг (20 разів) та підняв 50-кілограмову гантель (13 разів).

200-кілограмові сейфи найшвидше (за 7,87 сек.) переніс Андрій Мельник. У богатирських іграх ще брали участь Андрій Савіцький, Василь Ковтун, Олександр Кочетков та Павло Ціпко. За підсумками змагань І місце посів Віктор Романюк, ІІ – Андрій Мельник, ІІІ – Андрій Вандоляк.

Презентували...

29 вересня в центральній районній бібліотеці проходила презентація книги „Слово і меч”. Книгу написав директор Хмельницького обласного літературного музею Василь Горбатюк. До цього письменник видав вже близько півтора десятка книг. „Слово і меч” – це вже третій роман Василя Івановича.

Книга 'Слово і меч'
Головний герой роману – наш земляк Павло Богацький. Про цю людину мало хто чув, хоча це досить неординарна особистість.
- Працюючи директором обласного літературного музею, - розповідає автор роману Василь Горбатюк, - я досліджував життя і творчість наших земляків і натрапив на матеріали про Павла Богацького. Мене вразила біографія цієї людини! Він народився в містечку Купин і на Городоччині проживав до 14-15 років. Павло Олександрович був письменником, журналістом, редактором і видавцем журналу „Українська хата”, брав участь у національно-визвольних змаганнях українського народу.
Василь Горбатюк написав кілька статей про цю людину. Та зрозумів: цього замало.
- Я знайшов адресу сина Павла Богацького, який проживав у Австралії, - продовжує Василь Іванович, - та відправив йому листа, в якому запитав, чи не заперечуватиме він, якщо я напишу книгу про його батька. Отримавши у відповідь згоду, я того ж вечора почав писати роман.
Над книгою автор працював близько 3 років. В романі він охопив життя Павла Богацького до 1920 року. Та сьогодні в письменника достатньо матеріалу для написання другого тому роману і вже кілька розділів цієї книги готові.
- Хочу, щоб люди знали, що тут, на Поділлі, була така надзвичайно талановита, працьовита та видатна людина, - каже Василь Горбатюк. - Сподіваюся, що ця особистість буде відкриттям не тільки для мене, а й для читачів Поділля та всієї України.

 В центральній районній бібліотеці проходила презентація книги
Того ж дня в бібліотеці презентували ще одну книгу - збірку поезії Івана Іова, куди ввійшли кращі твори поета зі всіх його збірок. До речі, 2 жовтня минуло 65 років з дня його народження.
- Ця людина заслуговує того, щоб її твори викладали в школах, - каже Мирослав Мошак, директор видавництва „Медобори-2006” м. Кам’янець-Подільський. - За видатні заслуги в галузі літератури правління Міжнародного дослідного інституту включило ім’я Івана Іова до Міжнародного довідника „Людина року-2000”, що видається Американським біографічним інститутом. Також Іван Павлович - член Спілки журналістів та Спілки письменників України.
Крім того, ця видатна людина тісно пов’язана із Городоччиною. Свого часу він працював у районній газеті, а його дружина викладала у школі та навчала майбутнього депутата, Олександра Герегу. До речі, він і надав фінансову допомогу для друку книги, над змістом якої багато попрацювала дружина поета.
Загалом, за своє життя Іван Іов видав 10 книжок. Ще 4 його книги вийшло посмертно. Це велика спадщина такого чудового поета, якого характеризують як одного з найвидатніших поетів нашої епохи.

Вшановували...

Сцена на центральній площі міста

Мітинг на центральній площі з нагоди 90-річчя утворення Городоцького району та Дня міста зібрав велику кількість городоччан. І не дивно, адже на свято до мешканців Городоччини завітали поважні гості з Києва, Польщі. Усіх запросили на сцену, за українським звичаєм віншували хлібом-сіллю і представили городоччанам: секретар Київміськради, виконуюча обов’язки Київського міського голови Галина Герега, депутати Верховної Ради України - почесний громадянин м. Городок Олександр Герега, Віталій Барвіненко, Олег Зарубінський, Геннадій Зубко, Віталій Грушевський, Олександр Бобков, генеральний директор ТОВ «Юрія-Фарм» і почесний громадянин Городка Микола Гуменюк, заступник генерального директора ПАТ «Хмельницькобленерго» Сергій Гречко, член правління Асоціації міст України Іван Сидоров, Бурмістр міста-побратима Сохачева (Польща) Пьотр Осєцкі, гості з сусідніх районів Хмельниччини: Петро Арсенюк, голова Красилівської РДА, Юрій Кучерявий, голова Дунаєвецької РДА, Станіслав Небельський, Дунаєвецький міський голова, Анатолій Кухаренко, селищний голова станції Дунаївці, Сергій Романчук, голова Чемеровецької РДА, Ігор Забіяка, голова Чемеровецької райради, Микола Шаповал, Герой України, голова кооперативу «Летава».
Врочистості відкрило подружжя Олександра та Галини Герег, під патронатом яких й відбулося святкування.
Олександр Герега привітав мешканців міста та району з 90-річчям Городоцького району та 651 річницею Городка, побажав благополуччя та усіляких гараздів, офіційно оголосив свято відкритим.
Галина Герега, в свою чергу, подякувала городоччанам за любов до рідної землі та за самовіддану працю на благо міста і району, завдяки чому Городоччина живе, йде у майбутнє, розвивається, побажала городоцьким родинам добра, благополуччя, достатку та злагоди.


Із вітальним словом до городоччан звернулися голова Городоцької райдержадміністрації Володимир Свіжий, голова Городоцької районної ради Олександр Воротний, Городоцький міський голова Володимир Поворозник. Також Володимир Свіжий передав вітання городоцькій громаді від голови облдержадміністрації Василя Ядухи, який побажав городоччанам здоров’я, благополуччя та усіх гараздів.
За високі професійні здібності, значний особистий внесок у розвиток економіки, освіти, культури району та з нагоди 90-річчя утворення Городоцького району та Дня міста Городок ювілейною медаллю «90 років Городоцькому району» та почесними грамотами Хмельницької облдержадміністрації і облради, Городоцької РДА, Городоцької районної ради та Городоцької міської ради із врученням подарунків нагороджено цілий ряд городоччан, котрі своєю працею сприяли розвитку міста та району.
Подарунками до свята відзначені п’ять молодих подружніх пар, які стали у День міста на весільний рушник, а також дві городоцькі родини, у яких в День міста Городок народилися немовлята. ВІд ПАТ «Хмельницькобленерго» колектив районної ЦРБ отримав ноутбук.
- Я приїхав не допомагати, - наголосив на святі Олександр Володимирович Герега. - Я ніколи не допомагав. Хай Бог нам усім допомагає! Я приїхав працювати, змінювати людську свідомість. Мій світогляд – змінений, мій світогляд дозволяє мені сказати: головне – це люди. І своє життя я присвячую служінню людям і відродженню потенціалу краю: не лише в Городку, а й на всьому моєму виборчому окрузі – в Дунаївцях, Чемерівцях, Ярмолинцях.
І у нас є задум, який вже здійснюємо, – збудувати три фабрики у Городку. Мені набридло бачити, як люди виїжджають за кордон, покидаючи своє рідне місто, свій дім, свої родини. Люди мають залишатися на місці і працювати на розбудову рідного краю. Ми вже сьогодні на прикладі Городоцького спорткомплексу «Епіцентр» та ДНЗ «Берізка» можемо пересвідчитися: такі проекти реальні та можливі, вони вже є очевидними, хоча й неймовірними.
Звісно, що світ створюється не за один день, за рік неможливо покращити повністю життя в Городку. Але ми почали працювати – і продовжуємо: з одного дому, з вулиці, кварталу, площі… Ми залучаємо інвесторів і доводимо їм своїм прикладом: у Городку можна працювати, тут є усі умови, розуміння і підтримка влади. Тож я приїхав не допомагати – я приїхав розвивати свій Городок, свою історичну Батьківщину.
Депутат Верховної Ради України Олександр Герега, який подарував городоччанам та гостям свято – День міста та 90-річчя Городоцького району, подарунки та святковий настрій, закликав земляків міняти свою свідомість, як основу позитивних змін у соціально-економічному та культурному житті городоцьких громад, підкреслив, що він буде і надалі працювати спільно з городоччанами у плані розбудови рідного міста та Городоччини в цілому, присвячувати своє життя та діяльність відродженню та зміцненню потенціалу рідного краю.
- Городку і тим районам, які входять до 192 виборчого округу, дуже пощастило, що у них є такий депутат, як Олександр Герега, - зауважив Віталій Барвіненко, народний депутат України 141 виборчого округу Одеської області. – Він працює для людей і, саме головне, отримує від цього задоволення. Тож хочу побажати місту подальшого розквіту і щоби всі ті грандіозні плани, які є у Олександра Володимировича стосовно Городка, втілилися в життя.
- Ми разом колегами, які представляють різні регіони України, приїхали на запрошення Олександра Володимировича Гереги, - розповідає Олег Зарубінський. - Нам дуже приємно відвідати те місто, про яке він завжди думає, для якого багато робить і яким він живе. І те, що сьогодні Городок так грандіозно святкує свою 651 річницю, свідчить, що в нього є гарне майбутнє. Тож хочу побажати, щоб всі городоччани були щасливими. А це можливо тоді, коли буде спокій, мир, робота і відчуття, що є такі люди, як Олександр Герега, для яких це місто є справжньою Батьківщиною.
- Олександр Володимирович робить свято на своїй рідній Городоччині, - каже Андрій Шинькович, помічник народного депутата, – разом із міською радою, мером міста, головами райдержадміністрації та районної ради. Ми об’єднуємо зусилля різних гілок влади, керівників не лише для вирішення буденних справ, а й в свята. І в цей прекрасний день, коли два свята об’єдналися, Олександр Володимирович очолив рух по підготовці і проведенню свят та різних заходів. Це демонстрація того, що Городок – сучасне європейське місто, воно розвивається і тому свята мають проводитися також на належному рівні. Адже якість життя складається і з якісної роботи, і з якісного відпочинку. І Олександр Герега показує приклад іншим народним депутатам, як потрібно любити свою землю і як потрібно працювати задля її розвитку.

Знайомили...

Дошкільний навчальний заклад «Берізка» - один із найстарших у Городку, перейшов на новий етап розвитку. Завдяки народному депутату України Олександру Герезі, будівля капітально відремонтована. У кожній групі дитячого садка зроблено сучасний ремонт, оновилися спортивний та музичний зали, харчоблок, коридори, роздягальні, вбиральні, де встановлено вперше за історію існування садочка нові душові кабіни. Заклад повністю забезпечений гарячою водою, оскільки встановлено бойлери. Олександр Володимирович подбав про придбання меблів, а це шафи для дітей та вихователів, ліжечка в ясельну групу. Будівельники утеплили будівлю та надали їй сучасного вигляду.


29 вересня зустрічали шанованих гостей у ДНЗ «Берізка» короваєм та словами вдячності Олександру та Галині Герегам за таку потужну допомогу. Депутати Верховної Ради, які брали участь у святкуванні Дня міста, пройшлися дошкільним закладом, поспілкувалися із колективом садочка, побачили, скільки сил та коштів вкладено у те, щоб вихованцям було комфортно і затишно. Завідуюча ДНЗ «Берізка» Надія Сапоговська, представники педагогічного та батьківського колективів, діти висловлювали слова щирої вдячності людині, яка змінила наше уявлення про депутатську діяльність, людині, яка своїм обов’язком вважає допомагати оточуючим, яка розбудовує заклади соціальної сфери територіальних громад, яка усім показує приклад благодійності й турботи про підростаюче покоління.
В рамках святкування Дня міста та відзначення 90-річчя з часу заснування Городоцького району почесні гості, представники влади завітали у новозбудоване приміщення сучасного спортивного комплексу «Епіцентр», яке зведене за кошти ТОВ «Епіцентр К». Це грандіозний вклад народного депутата України Олександра Гереги у розвиток Городоччини.


Олександр Герега, пройшовшись разом із гостями великими залами спортивного закладу, зазначив, що через місяць спорткомплекс запрацює і розпочнуться тренування спортсменів.
- Я впевнений, - сказав Олександр Герега, - що в цьому залі проходитимуть чемпіонати України, Європи. Мрію про нових чемпіонів світу, яких би тут зростили. У 2009 році, коли відкривали СК Епіцентр», також мріяли про свого олімпійського чемпіона і, як бачимо, Олексій Торохтій подарував свою олімпійську медаль СК «Епіцентр», що у Городку. Я хочу, щоб заможні люди, яких є багато в нашій державі, усвідомили, що необхідно кошти вкладати у розвиток спорту, щоб молодь не вешталася вулицями населених пунктів, а розвивалася фізично та морально.

Частували...

З 12 години на центральній площі міста розпочалася робота містечка майстрів та виставкових наметових павільйонів територіальних громад району. Кожна сільська рада представила саме те, чим вона багата. Як завжди, на передовій були лісоводчани. Вони облаштували справжнє «Веселе подвір’я», окрасою якого був колектив музикантів Лісоводського дитячого будинку творчості. Майстер-клас із ткацтва на веретені показували умільці із Лісогірки. Їхній павільйон був оформлений в українському стилі, а представниці жіночої статі – одягнені у вишиванки.


В усі павільйони територіальних громад району завітали можновладці міста та району разом із народним депутатом України. Всюди їх зустрічали короваєм та пригощали різноманітними стравами традиційної української кухні. Жителі Великояромирської сільської ради подарували представникам влади запашні яблука, груші та горіхи. Купинчани напоїли гостей гарячим бульйоном, а чорниводчани – ароматним чай-зіллям. Біля Лісоводського «Веселого подвір’я» Олександр Герега згадав дитинство, оглядаючи різноманітні дерев’яні іграшки, виготовлені жителями села. Піснею зустрічали депутата жителі села Жищинці та дякували його матері за такого сина. А от про свою долю та майбутнє чиновники дізналися у клинівчан. Місцеві гадалки по лініях на руці розповіли, що чекає їх далі.
Загалом кожна сільська рада пригощала гостей свята домашньою випічкою, м’ясними стравами, гарячими наїдками та міцними напоями та бажала усім здоров’я і довгих літ життя.
Уже доброю традицією стало в такий день розважатися і на заїжджих атракціонах, які наповнювали простір гуркотінням міні-вагончиків, вихором каруселей, музикою. Поряд із майданом розгорнулася жвава торгівля сувенірами, іграшками, солодощами. Також гості свята могли насолодитися виставкою композицій „Осінній вернісаж”, на якій представили свої роботи учні загальноосвітніх шкіл міста та дитячої художньої школи.

Веселились...

Альона Вінницька

Величезний натовп зібрався на площі міста в очікуванні виступу українських зірок. Зливою оплесків зустріли городоччани і гості міста відомий гурт «Київ-Електро». Його солісти Електро Кет і Супер Макс виконали кілька своїх найвідоміших пісень. Альона Вінницька енергійно привітала Городок зі святом, співала разом з глядачами та побажала жінкам не перетворюватись у «ляльок», а чоловікам порадила частіше обіймати своїх коханих.


Вже вкотре того дня на сцену вийшов народний депутат Олександр Герега, який привітав городоччан і гостей міста зі святом.
- Я можу зробити для вас багато чого, можу навчити працювати чи вчитися, але сьогодні ми святкуємо! - сказав Олександр Володимирович. - Пам’ятайте: моє серце належить вам!
На такі слова публіка вдячно загула та вибухнула оплесками. На площі було настільки людно, що, буквально, яблуку ніде було впасти. Окрім городоччан, на святкування Дня міста у Городку завітали гості з сусідніх і далеких районів. Наприклад, Микола з другом приїхали аж з Івано-Франківська.
- Ми працюємо в «Епіцентрі», і коли випала можливість відвідати ваше місто, відразу ж погодились. Свято просто чудове, атмосфера – дивовижна! - каже хлопець.
Та й самі городоччани не стримували захвату.


- Ніколи б не подумала, що в нашому місті колись відбуватиметься свято такого масштабу. Відколи Олександр Герега разом з нами, ми стільки всього побачили! Взяти до уваги тих самих зірок. Хіба могли ми раніше сподіватися, що вживу слухатимемо таких виконавців! - ділиться враженнями городоччанка пані Ірина.
- Я приходжу на всі свята у Городку, але такого, як сьогодні, скажу відверто, ще не бачила! - зауважує студентка Наталя з села Лісоводи.

На святкуванні побували
Олена МАТВЄЙЦЕВА,
Наталія ПОПОВИЧ,
Оксана РАДІШЕВСЬКА,
Галина МЕЛЬНИК.

Наступна стаття "DZIDZIO"

"НАШ ГОРОДОК"

© 2011 All right reserved. Інформаційний портал Городоцького району.     Створення сайтів
При передруці матеріалів посилання на сайт є обов'язковим! Відповідальність за достовірність фактів несе автор публікації.

Олександр Герега народний депутат України За конкретні справи АТП Чемерівці