• 005.jpg
  • 001.jpg
  • 002.jpg
  • 003.jpg
  • 004.jpg

Пошук по сайту

Лічильник відвідувачів

Календар подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Новини

…І Він благословив із небес

Католицький день святого Антонія

13 червня – день спомину св.Антонія Падуанського- одного із найбільш шанованих святих у католиків. У Городоцькому центральному костелі зібралися не лише священики, а й тисячі вірян, паломників з різних місцевостей України , щоб помолитися до Бога про заступництво св. Антонія, чудодійний образ якого - саме в парафії св. Станіслава, єпископа і мученика.
Католицький день святого Антонія сповнений добрими намірами, оскільки Антоній завжди зображується з палаючим серцем і полум'ям в долонях, а тепло й добро вважаються лейтмотивами цього свята. На іконах святий завжди зображений із символом Слова Божого — книгою. Невинність і доброта - саме ті якості, за які люди піднесли Антонія до рангу святих. Своє життя він присвятив зціленню хворих і просвітництву необізнаних.
Господь творив великі дива через Антонія, проявляючи свою могутність і милосердя. До цього часу його образ допомагає грішникам знайти праведний шлях, полюбити Бога й знайти істину у вірі. Сучасники Антонія шанували його за великий дар слова й зцілення, тому його і зарахували до лику святих в 1232 році. І до сьогодні люди віддають йому данину поваги в католицький день святого Антонія.
Розпочав святу службу настоятель римо – католицького храму отець Віктор Лутковський, який проголосив, що урочистість спомину святого Антонія є для католиків Городка дуже важливою - «в цьому місці сьогодні сходить небо, бо сам Господь є між нами»- і є винятковою, бо на свято завітав особливий гість - архієпископ Митрополит Львівський Мечислав Мокшицький, який був другим секретарем Блаженного Йоанна Павла ІІ і на Подільську землю привіз його мощі.
В урочистій літургії взяли участь священнослужителі з різних куточків України, зокрема, Анжей Лєговіч – секретар архієпископа, отець Павло Островський – настоятель Ордену Отців Маріянів на Україні, отець – ректор духовної семінарії В’ячеслав Громницький та інші.
Отець Віктор Лутковський від імені усієї католицької спільноти Городоччини подякував за великий вклад у ремонт місцевого храму Народному депутату України Олександру Володимировичу Герезі, який, через державні справи не мав можливості особисто бути присутнім на урочистості, але передав вітання зі святом св. Антонія усім парафіянам, паломникам, вірянам.
Настоятель Городоцького храму св. Станіслава отець Віктор подякував за допомогу і підтримку, як «вираз християнства» представникам влади – голові Городоцької райдержадміністрації Володимиру Антоновичу Свіжому, міському голові Володимиру Васильовичу Поворознику, помічнику Народного депутата України О. В. Гереги - Андрію Васильовичу Шиньковичу та представнику громадської організації «За конкретні справи» Неонілі В’ячеславівні Андрійчук, які були присутні на святій літургії в якості почесних гостей.

В урочистій літургії взяли участь священнослужителі з різних куточків України
Свята меса відправлялася в інтенціях за заступництво, підтримку і допомогу святого Антонія Падуанського, а також Папи Йоанна Павла ІІ і розпочалася урочистим співом церковного хору.
Службу вів архієпископ Мечислав Мокшицький, розпочавши її зверненням до всіх преподобних отців католицької церкви, представників влади, усіх віруючих вшануванням Антонія Падуанського, який майже 8 століть тому» переступив поріг вічності, але донині живе у серцях вірян і у маніфестаціях на його честь завжди багато світла, тому нам дуже потрібні такі вірні та незламні свідки Божого слова»,також подякував отцю Віктору Лутковському за запрошення на урочистість, що дало можливість привезти до храму мощі Блаженного Йоанна Павла ІІ: «Разом з цими реліквіями з вами назавжди залишиться справжній свідок віри наших часів».
Дуже цікавою була проповідь владики про життя Папи Римського Йоанна Павла ІІ, з яким провів 9 років як його другий секретар. Особливо Митрополит наголосив на духовному житті блаженного і на його заслуги у відновленні структури католицької церкви на Україні, на стремління до духовності, відданості Богу і відкритості для людей. Розповів архієпископ, що Папа Йоанн Павло ІІ, попри те, що був такий як усі, виділявся поведінкою, поставою, способом спілкування і впливом на людей – був особистістю харизматичною,в його оточенні панувало почуття миру, був людиною віри, його думки були скеровані до Бога і багато часу віддавав щирій молитві, яку вважав дорогою до святості, без неї не розпочинав ніякої роботи: «Зранку, ще перед ранішніми молитвами, Папа молився частину Розарію, лежачи хрестом». Усе його життя було прикладом вірного служіння Богу і «сьогодні він благословляє нас із небес».
Настоятель Ордена Отців Маріянів отець Павло Островський згадав отця Владислава Ванагса, який впродовж багатьох років був настоятелем Городоцького храму і здійснив грандіозний внесок у поширені католицької віри , збудувавши багато костелів на Подільській землі. Отець Павло сказав: «Коли отець Владислав будував цей храм в Городку, одну з кімнат призначив для Папи, що в той час видавалося неможливим. Але отець Владислав завжди молився і вірив. І все таки Папа Йоан Павло ІІ приїхав у Городок, присутній у своїх мощах. Їх розміщено в каплиці під кімнатою, яку отець Владислав призначив для Папи. Ми віримо, що ця подія відбулася завдяки заступництву отця Владислава Ванагса».
З проханнями до Господа звернулися віруючі католики Городка. І, неначе почувши молитви вірних, Бог послав невеликий і короткочасний дощ.
Далі традиційно дівчатка в білих шатах принесли до вівтаря: білі лілії, як символ краси і любові; хліб – добрі вчинки наших сердець і рук; фрукти – знак доброти в наших серцях; слово віри – примноження Божої віри у серцях; чаші, кубки – атрибути віри.

Службу вів архієпископ Мечислав Мокшицький
Багато священиків, монахинь і вірян взяли участь у спільній молитві. Своїм співом прикрашав Літургію хор з парафії Непорочного Серця Пресвятої Діви Марії, м. Хмельницький. Урочисто асистували на святій месі семінаристи Вищої Духовної Семінарії м. Городок.
На закінчення Євхаристії присутні разом молилися літанією до св. Антонія з Падуї, пройшли процесією з Пресвятими Дарами навколо храму і отримали благословіння мощами Блаженного Йоана Павла ІІ.


Лариса Романова

"НАШ ГОРОДОК"

© 2011 All right reserved. Інформаційний портал Городоцького району.     Створення сайтів
При передруці матеріалів посилання на сайт є обов'язковим! Відповідальність за достовірність фактів несе автор публікації.

Олександр Герега народний депутат України За конкретні справи АТП Чемерівці