Європейський заклад культури - це реально

 Будинок культури с. Лісогірка

„Мережа сільських будинків культури має бути відновлена: змінено її формат та створені умови для функціонування.”,-так написав у своїй передвиборчій програмі народний депутат України Олександр Герега. І ці слова він уже рік часу втілює в життя. Цього тижня у м. Городок від народного депутата надійшов черговий подарунок. Адресується він – галузі культури та молоді.

Вже декілька років в мікрорайоні „Молочний” функціонує хореографічний гурток. Сьогодні його відвідують близько 40 дітей. Займаються вони в приміщенні колишнього дитячого садка. Там своїми силами працівники культури зробили косметичний ремонт, а два роки тому ще й замінили вікна. Та все ж таки, умови були не з кращих.
- коментар хореографа.
Порівнюючи умови, в яких займаються танцюристи в районному будинку культури, батьки дітей з ансамблю „Сузір’я” разом із працівниками культури звернулися по допомогу до народного депутата. І знову він підтвердив своє звання „народний”.
- Коли представники від народного депутата оглянули хореографічний зал і показали його фото Олександру Герезі, - розповідає Олег Федоров, начальник відділу культури, національностей та релігій РДА, - він вирішив, що потрібно не лише відремонтувати зал, а ще й перекрити дах всього приміщення. До речі, в цій же будівлі займаються юні художники та музиканти.
Відтак, цього тижня уже надійшли всі необхідні для перекриття даху та ремонтних робіт будматеріали. Тут планують відремонтувати підлогу, зробити стелю, стіни, встановити великі дзеркала, професійні станки, а також замінити всі двері в будівлі.

Будинок культури с. Лісогірка
- Олександр Володимирович сказав, що приміщення цього залу буде відремонтовано так, як хореографічний зал в районному будинку культури, - доповнює Олег Миколайович.
Варто відмітити, що Олександр Герега для культури вже зробив дуже багато. В районі не має жодного закладу культури, який би не отримував від нього допомоги. І це не тільки будівельні матеріали, а й різна техніка та апаратура, в тому числі звукопідсилювальне обладнання, відеопроектори, радіомікрофони. Завдяки йому ж зроблений капітальний ремонт даху, фойє, хорового, хореографічного залу в районному будинку культури. І що найприємніше - роботи в цьому напрямку далі продовжуються. До прикладу, уже рік триває ремонт будинку культури у с. Лісогірка. Його площа становить 800 кв. м. Побудували центр сільської культури ще в 1968 році і до цього часу його жодного разу капітально не ремонтували. Лише в 2008-2009 роках в одному крилі будинку культури, де знаходяться бібліотека, поштове відділення, відділення зв’язку, кабінет директора та два класи сільської школи, зробили косметичний ремонт.
- Глядацький зал взагалі був занедбаний, - розповідає Анжела Варшавська, голова Лісогірської сільської ради. - Я навіть не уявляю, коли б ми змогли його відремонтувати за свої кошти. Хоча завжди про це мріяла. Тому напередодні виборів до Верховної Ради в 2012 році звернулася з проханням про допомогу до Олександра Гереги. Це було в останніх числах жовтня. Ось пройшли вибори, обрали Олександра Володимировича нашим депутатом і на початку листопада до нас приїжджає бригада будівельників. Скажу відверто - не сподівалася. Та переконалася: Олександр Герега – людина конкретного слова і діла.
Ремонт розпочали саме із глядацького залу. Адже сільська школа не має актового залу, в результаті – проблемним стає проведення шкільних заходів. Сьогодні ремонт в залі майже завершили. Нова підвісна стеля, стіни, пластикові вікна, плитка на підлозі. І так гарно буде у всьому будинку культури.
- Ремонт всередині закладу плануємо завершити до нового року, - говорить Василь Афанасьєв, бригадир-будівельник, – а також зробити внутрішні санвузли. Зараз завершуємо деякі будівельні роботи на вулиці- відновлюємо сходи, а вже навесні зробимо фасад будівлі.
Оглядаючи все, що вже зроблено, сільський голова до цих пір не вірить в реальність цих подій. Та з гордістю проводить екскурсію по будинку культури і впевнена, що наступного року в селі святкуватимуть відкриття сучасного європейського закладу культури.

Наталія Попович.