Парламентські слухання

На слухання були запрошені українці з різних куточків світу, щоб віддати шану великій постаті Тараса Григоровича Шевченка

5 березня 2014 р. у Верховній Раді України відбулися парламентські слухання на тему «Тарас Шевченко як постать світового значення (до 200-річчя з Дня народження)».

З нашого виборчого округу №192 у Хмельницькій області у парламентських слуханнях брали участь: Лариса Михайлівна Фурман - методист комунальної установи Дунаєвецької районної ради «Районний методичний кабінет», Оксана Тадеушівна Прус - вчитель української мови та літератури с. Клинове Городоцького району, Людмила Тимофіївна Тивоняк - вчитель української мови та літератури Ярмолинецького НВК, Заслужений вчитель України, Олександр Петрович Закордонець - вчитель української мови та літератури с. Сокоринці Чемеровецького району.

5 березня 2014 р. у Верховній Раді України

На слухання були запрошені українці з різних куточків світу, щоб віддати шану великій постаті Тараса Григоровича Шевченка, яка є символом України, символом незалежності та волі українського народу.

Втім значення особистості та творчості Тараса Шевченка виходить далеко за межі України. Його ім'я вписано золотими літерами в історію духовних досягнень людства поряд з Адамом Міцкевичем, Олександром Пушкіним, Віктором Гюго, Джорджем Байроном, Генріхом Гейне. Шевченко виконав для свого народу історичну місію творця нації, виразника національних почуттів. Як національний пророк він посідає провідне місце у суспільній свідомості не лише українців, а багатьох народів світу. Його слово – це слово людського єднання. Поезія загальнолюдських гуманістичних цінностей. Вона закликає до вселюдського мирного поступу на засадах правди, рівності та справедливості.

5 березня 2014 р. у Верховній Раді України

Гуманістична універсальність творчості Шевченка відкриває світу національну історію і культуру України, робить її невід'ємною частиною світової цивілізації.

І сьогодні почуття українського народу висловлюється поезією Шевченка, яка акумулює історичний, духовний досвід нації. І в наші дні слова Тараса не втрачають сили народного самовираження. Невипадково Шевченкова духовність особливо надає натхнення і зміцнення віри українського народу в переломні, історично зламні часи.

У переддень 200-ліття ювілею Тараса Шевченка кожний з нас схиляє голову перед його світлою пам'яттю і переживає відчуття великої гордості за те, що саме українська земля подарувала людству геніального пророка, співця свободи та братерства народів.

На слухання були запрошені українці з різних куточків світу, щоб віддати шану великій постаті Тараса Григоровича Шевченка

Відзначення ювілею нашого українського генія – Тараса Шевченка – знайшло розголос і на світовому рівні. 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка включено до календаря пам'ятних дат ЮНЕСКО.

Григорьєва О.О.

В житті кожної людини трапляється така подія, яка запам’ятовується на все життя і несе за собою теплі та приємні спогади. Такою подією у моєму житті була поїздка до Верховної Ради України.
Я ніколи не думала, що я, проста сільська вчителька, буду присутня на парламентських шевченківських слуханнях, буду сидіти в залі засідань, де наші депутати, докладаючи максимум зусиль, творять нам майбутнє.
У такий важкий для всіх українців час, 5 березня, помічник народного депутата України Олександра Гереги Григор’єва Ольга Олександрівна радо зустріла нас, гостей із Хмельниччини, біля Комітету Верховної Ради України.
Разом з нею ми відвідали незагоєну людську рану – Майдан. Почуття переповнювали серце, коли ми проходили тими місцями, де самовіддано і мужньо боролась за світле майбутнє України наша «небесна сотня». Залягли глибоко у душу «барикади» із квітів, тривожно майоріли дитячі долоньки, а з фотографій лагідно посміхались ті, які віддали своє життя за наше прекрасне майбутнє.
Із переповненою емоціями душею ми пішли на парламентські слухання до Верховної Ради.
Я не могла повірити, що за декілька кроків від мене знаходиться Турчинов, Нищук, Драч, Лубківський, і ще багато-багато відомих осіб, яких доводилось бачити лише з екрану телевізора.
Особисто для себе я взяла багато цікавого, розумного та корисного. Незабутні враження переповнюють мою душу. І я від щирого серця хочу подякувати Олександру Володимировичу за прекрасний подарунок – поїздку до Києва. Нехай Бог допомагає завжди йому у всіх його починаннях і дарує ще многії-многії літа!

Вчителька української мови і літератури
Клинівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Прус Оксана Тадеушівна

Т. Г. Шевченку присвячую

Я вперше у житті в Верховній Раді,
Ще й у такий важкий для всіх нас час.
Та з трепетом в душі скажу, що рада,
Що «скликав» сюди нас Кобзар, Тарас.

Це ж він благав колись кайдани рвати
З трудящих ,сильних українських рук.
Боротися, допоки сили хватить,
І не терпіти ні знущань, ні мук.

Пройшли роки, століття промайнули,
Вже не повернеться назад той час.
Та із портрета мудро і пророче
На Україну дивиться Тарас.

Він присвятив всього себе народу,
То ж незабутнім буде серед нас.
Карався, мучився за правду та свободу,
Терпів, страждав, боровсь заради нас.

Хай не посміє час покрити пилом
Святі діла великого Тараса.
Його поезія – велична сила,
Його поезія – це нації окраса!

Шануймо, друзі, генія віків,
Плекаймо його мудре, віще слово.
Крокуймо впевнено стежиною життя,
Любімо Україну барвінкову!

Прус Оксана Тадеушівна