• 005.jpg
  • 001.jpg
  • 003.jpg
  • 004.jpg
  • 002.jpg

Пошук по сайту

Лічильник відвідувачів

Календар подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Новини

МАРІЯ МЕДВЕЦЬКА: «Я ПИШАЮСЯ СВОЇМ СЕЛОМ»

18 березня 2014 в Городоцькій центральній районній бібліотеці відбулася презентація книги Марії Медвецької «Буття…Купин».

18 березня 2014 в Городоцькій центральній районній бібліотеці відбулася презентація книги Марії Медвецької «Буття…Купин». В залі зібралися герої книги, представники шкіл міста. Серед запрошених менеджер видавництва «Медобори» Слободян Л.М., Купинський сільський голова Липовецька Є.В., представники громадської приймальні народного депутата України Гереги О.В., місцеве телебачення та інші.
Марія Лук’янівна розповіла що книга «Буття… Купин» охоплює історію села з часу його зародження і до сьогодні.
Були звичайно подарунки, лунали пісні та звучали вірші.

На літературному обрії Городоччини засяяла нова зірка. Нині увічнила своє ім'я серед купинчан, городоччан талановита, чудової душі письменниця-прозаїк Марія Лук'янівна Медвецька.
Народилася Марія Медвецька в Купині. Закінчила історико-філологічний факультет у Кам'янець-Подільському педагогічному інституті. Улюблені її предмети - українська мова та література. Викладала в школі ще й німецьку мову. Упродовж сорока років Марія Лук'янівна вчила дітей розумному, доброму, вічному. Безмежну вдячність за це їй сьогодні висловлюють колишні учні Городоцької ЗОШ №2, №4, №1, за любов до української мови. 12 років Марія Лук'янівна обіймала і посаду керівника райметодоб'єднання вихователів груп продовженого дня в районному відділі освіти. Неспокійної душі героїня моєї розповіді. Хоча вже шостий рік на пенсії, та не може замкнутись в колі сім'ї, домогосподарстві. Кипуча енергія, потяг до краєзнавства розкрили в ній талант до письменства. Оспівування рідного краю часто віддзеркалювались на сторінках обласних та районної газет. У 1971 році, як кращий дописувач преси, вона отримала сількорівську премію. У віршовій формі і в прозі Марія Лук'янівна оспівувала важку і так потрібну працю купинчан - своїх земляків. «Я пишаюся своїм село, його краєвидами, цілющими джерелами, цікавими людьми», - каже Марія Лук'янівна. І ось про любов до рідного Купина місцева письменниця розповіла на 480 сторінках свого прозового твору - книги «Буття». Ця книга-енциклопедія Купина, його мешканців. Розлетілися з рідного села односельці по світу: від Хабаровська (В.Волошин, військовий прокурор) до Буковелю (В. Романович, підприємець).

18 березня 2014 в Городоцькій центральній районній бібліотеці відбулася презентація книги Марії Медвецької «Буття…Купин».

В розділах книги читач прочитає про геноцид, вбивство голодом, про сталінський терор купинчан, про загиблих під час Великої Вітчизняної війни земляків, остарбайтерів, про Купинський Бабин Яр.

Чотири роки ходила Марія Лук'янівна по домівках односельців, писала листи в далечінь - по крупинці збирала інформацію про родини, сім'ї, їх долі. Так народжувалася книга «Буття»
З великим задоволенням читаю рядки наполегливої праці письменниці. Бачу там і себе, і моїх друзів-односельців. Порізному складались долі кожного з нас. Але ми вдячні Купину, що він нас зростив, дав путівку в життя. Читаючи книгу, повертаюсь думками в минуле: дитинство, юність, адже воно пройшло в Купині. Згадую символи села: Тополю, Дуб, Шум, рідну свою вулицю Гончарку.

Книга «Буття» - документальна повість, художньо оформлена кожна її сторінка. Чільне місце займають поетичні рядки, фотографії. Низький уклін Вам, шановна Маріє Лук'янівно, за подвижницьку, титанічну працю - книгу «Буття».

Нехай Вас сонце зігріває, наснагу дає, а щирість Вашого серця, професійний хист надихнуть на творення нової книги.

Інформація стосовно книги за телефоном 098-877-91-91

Марія Медвецька книга «Буття»
Володимир ЛЕВИЦЬКИЙ, лікар ЦРЛ, уродженець с. Купин, фотографії Андрія Савченка

"НАШ ГОРОДОК"

© 2011 All right reserved. Інформаційний портал Городоцького району.     Створення сайтів
При передруці матеріалів посилання на сайт є обов'язковим! Відповідальність за достовірність фактів несе автор публікації.

Олександр Герега народний депутат України За конкретні справи АТП Чемерівці