Городоцькі освітяни підтримали «Всесвітній Ланцюг Миру»

Городоцькі освітяни підтримали «Всесвітній Ланцюг Миру»

Вчителі та учні загальноосвітніх навчальних закладів Городка 14 березня прийшли на центральну вулицю міста для того, щоб створити Всесвітній Ланцюг Миру.

Ініціатива проведення такої акції належить освітянам з нашої області. Вони звернулись до всіх небайдужих українців з проханням підтримки: "Люди доброї волі, люди всіх націй і національностей на всіх континентах, братній нам російський народе, люди, які хочуть миру на всій планеті! Звертаємось до Вас і щиро протягаємо руки дружби та єдності і закликаємо о 10 годині ранку 15 березня 2014 року в переддень проведення незаконного референдуму в Криму, результати якого вже відомі наперед, створити Всесвітній Ланцюг Миру, як символ єдності з українським народом у боротьбі за цілісність України, за мир і спокій на нашій Планеті", - йдеться у зверненні.
"Ми просимо Вас підтримати мирну акцію, з’єднавши ланцюги миру через кордони. Нехай весь світ і, особливо, Кремль побачать, що Україна не самотня у своїй боротьбі за незалежність", - зазначають освітяни.

Також вони звертаються й до білоруського та російського народу з метою підтримки українців.

"Братній російський народе! У нас з вами є багато яскравих сторінок історії у спільній боротьбі за світле майбутнє, з якої ми разом з честю виходили. Сьогодні в лиці "миротворчих" військ ми знаходимось по різні сторони барикад. Ви волелюбні, добрі люди. Не дайте Путіну заплямувати історію! Не ображайте своїх братів! Протягніть нам руки дружби і підтримайте волелюбну акцію".
Окремо освітяни звернулися до кримчан.
"Дорогі кримчани, брати і сестри! Ми одна сім'я, яку неможливо роз'єднати. Те, що відбувається в Криму – це наше спільне горе і біль, які ми маємо подолати разом. Ми знаємо, що Вам погрожують, заставляють виходити на прокремлівські мітинги, обіцяють світле майбутнє, але завтра Ви можете прокинутися вже в іншій державі, в якій за лозунг "Миру мир" можуть позбавити волі.

Городоцькі освітяни в руках тримали жовто блакитні кульки, які опісля випустили у небо та плакати "Ні війні" та "Україна єдина".

Присутні висловлювали стурбованість з приводу суспільно-політичної ситуації, зокрема на півдні на сході та закликали до миру.

До миру закликали учні та педагоги Городоцької загальноосвітньої школи №4. Весь минулий тиждень у даній школі пройшов під гаслом “Єдина країна. Єдиная страна” в рамках проекту „Єднаймо Україну". Щодня школярі та вчителі приходили до школи у вишиванках, а перші уроки розпочинав гімн України.

- Мета проекту – поширювати серед дітей патріотизм, любов до батьківщини і національну гордість за свій народ, - зауважує Надія Марамон, заступник директора школи з виховної роботи. - Наші учні дуже хвилюються за долю держави і щоразу говорять, що хочуть бачити її щасливою та процвітаючою.

Також в рамках проекту проводились акції "Я - українець, і я цим пишаюсь", "Україна очима дітей" та інші. Активну участь в проекті взяли представники учнівського самоврядування, які відзняли відеоролик із віршем "Любіть Україну" та провели опитування серед вчителів, дітей та батьків на тему "Якою ви бачите в майбутньому Україну".

- Український дух ніколи не вмирає і житиме доти, доки житиме Україна, - зауважують учні четвертої школи.

Олена МАТВЄЙЦЕВА. Наталія ПОПОВИЧ.