• 002.jpg
  • 005.jpg
  • 001.jpg
  • 003.jpg
  • 004.jpg

Пошук по сайту

Лічильник відвідувачів

Календар подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Новини

Обережно шахраї !!!

Людей ошукують як доволі «традиційними» способами, до прикладу, під приводом «зняття порчі», так і використовуючи сучасні інформаційні технології.

Людей ошукують як доволі «традиційними» способами, до прикладу, під приводом «зняття порчі», так і використовуючи сучасні інформаційні технології. Начальник міліції Городоцького району Олег Гриб розповів про найпоширеніші на сьогодні види шахрайств та про те, як від них вберегтись.

Як зазначив Олег Гриб, протягом 2013 року працівниками районної міліції до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про вчинення 17 шахрайств, встановлено особи 7 підозрюваних та вручено їм повідомлення про підозру.

Значна частина шахрайств пов’язана з обманом осіб похилого віку. До прикладу, зловмисники, представляючись працівниками різних соціальних служб, відділів соціального захисту населення, нібито проводять обмін грошових купюр «старого зразка» на грошові купюри «нового зразка», — говорить Олег Гриб. — А тому ще раз нагадуємо, що наразі жодної грошової реформи в державі не відбувається, і застерігаємо пенсіонерів не довіряти свої заощадження незнайомим людям.

Значного розповсюдження набули шахрайства під приводом «зняття порчі», «наговору», відвернення біди, що загрожують конкретній особі чи її сім’ї. Такі шахрайства становлять значну частину від загального числа скоєних злочинів. Часто через свою довірливість від лжецілителів потерпають діти, тому їм краще не знати, де дорослі зберігають свої заощадження.

Почастішали випадки і мобільних шахрайств. Схема досить проста, а потерпілих — все більше. Шахраї, вигадавши чергову байку, телефонують обраній жертві та повідомляють, що близька людина потребує допомоги. А щоб допомогти, необхідно перерахувати певну суму на вказаний телефонний номер або поповнити банківський рахунок. При цьому злочинці вимагають у потерпілих не роз’єднувати зв’язок з ними до того, як перерахують гроші. — Якщо ви опинились у подібній ситуації, — наголошує Олег Гриб, — зберігайте спокій і першочергово зателефонуйте рідним, щоб переконатися, чи все гаразд. Нещодавно, до речі, у м. Нетішині правоохоронці затримали такого шахрая-гастролера із Львівської області, на рахунку якого вчинення 11 злочинів за вищеописаною схемою.

Розвиток Інтернет-мережі породжує чимало прикладів віртуальних шахрайств, від яких, на жаль, страждають реальні люди.

Одним з прикладів шахрайства в Інтернеті є фішинг, метою якого є виманювання у довірливих або неуважних користувачів мережі персональних даних клієнтів онлайнових аукціонів, сервісів з переказування або обміну валюти, Інтернет-магазинів тощо.

Поширеними є також шахрайства, пов’язані із банківськими платіжними картками. Наприклад, людина розміщує в Інтернеті оголошення про продаж якогось товару. Зловмисники телефонують до неї на зазначений номер та просять повідомити дані банківської картки для того, щоб перерахувати гроші за товар. Натомість з карткового рахунку знімаються усі гроші.

Пам’ятайте, що шахраї — чудові психологи. Вони грають на людських почуттях та емоціях, і їхні жертви не встигають озирнутися, як власноруч передають їм свої заощадження та цінні речі. Якщо все ж таки ви стали жертвою шахраїв, одразу повідомляйте за телефоном «102». Тільки в такому випадку правоохоронці зможуть «за гарячими слідами» затримати зловмисників.

Значна частина шахрайств пов’язана з обманом осіб похилого віку.

Інформація про скоєння шахрайств на території Хмельницької області за останні декілька днів.

Ізяславський район
28 квітня близько 11.00 години в м. Ізяслав по вулиці Шевченка невстановлена особа зателефонувала до 84-річної місцевої жительки та представившись працівником міліції, під приводом звільнення від кримінальної відповідальності її онука, 38-річного жителя м. Хмельницького, шахрайським шляхом заволоділа 1500 гривнями.

м. Хмельницький
28 квітня близько 15.00 години у магазині по вулиці Козацькій невстановлені особи, під приводом зняття порчі, шахрайським шляхом заволоділи 200 гривнями у 19-річної жительки с. Шаровечки Хмельницького району.

м. Хмельницький
30 квітня о 10.00 годині до 32-річної місцевої жительки зателефонувала невстановлена особа, яка під приводом купівлі дитячого крісла в мережі інтернет, шахрайським шляхом заволоділа 3609 гривнями.

м. Хмельницький
3 травня о 11.50 годині по вулиці Гайдара невстановлена особа зателефонувала до 39-річного місцевого жителя та під приводом купівлі запчастин до автомобіля через мережу інтернет, шахрайським шляхом заволоділа 17 990 гривнями.

м. Кам’янець-Подільський
4 травня близько 19.00 години в м. Кам'янець-Подільському невстановлена особа зателефонувала до 26-річної жительки м. Луганськ та представившись працівником банку, під приводом підключення додаткової послуги на її банківську картку, шахрайським шляхом заволоділа 11 654 гривнями.

м. Хмельницький
5 травня близько 14.30 години до 58-річної жительки с. Пирогівці Хмельницького району зателефонувала невстановлена особа, яка представившись працівником ДАІ, та під приводом ремонту автомобіля після ДТП, в яке нібито потрапив її онук, шахрайським шляхом заволоділа 9000 гривень.

Полонський район
6 травня близько 15.00 години до місцевої жительки зателефонувала невстановлена особа, яка, представившись працівником міліції, під приводом не притягнення до кримінальної відповідальності за наркотики її сина, шахрайським шляхом заволоділа 4000 гривень, які жінка перерахувала на вказаний їй рахунок.

м. Хмельницький
6 травня близько 17.55 години до 24-річного місцевого жителя зателефонувала невстановлена особа та під приводом купівлі автомобільних коліс, шахрайським шляхом заволоділа 5922 гривнями.

Шепетівський район
6 травня близько 17.00 години в м. Шепетівці по вулиці Шешукова до 28-річної місцевої жительки зателефонувала невстановлена особа, яка під приводом продажу дитячого візочка через мережу інтернет, шахрайським шляхом заволоділа 1111 гривнями.

 Анатолій Угляр

"НАШ ГОРОДОК"

© 2011 All right reserved. Інформаційний портал Городоцького району.     Створення сайтів
При передруці матеріалів посилання на сайт є обов'язковим! Відповідальність за достовірність фактів несе автор публікації.

Олександр Герега народний депутат України За конкретні справи АТП Чемерівці