Британський фонд виділив Олександра Герегу та Ігоря Сабія як ефективних та популярних серед населення лідерів

Олександр Володимирович Герега

Враховуючи прагнення українського суспільства до трансформації виборчої системи, на базі соціологічного опитування у відповідних областях, а також опитування українських і регіональних експертів і журналістів, Transition Democracy Fund склав рейтинг депутатів-мажоритарників, які за станом на червень 2014 року мали найбільший електоральний рівень підтримки в своєму регіоні і діяльність яких оцінювалася експертами як необхідна і ефективна. У кожній області за результатами комплексного дослідження Transition Democracy Fund виділив трьох лідерів, які обиралися у парламент по одномандатному виборчому округу в даному регіоні, діяльність яких можна оцінювати як ефективну і як таку, що користується популярністю серед населення і лідерів громадської думки з точки зору законодавчої діяльності і роботи у виборчому окрузі.

Так, у Вінницькій області ним виявилися Микола Катеринчук, Олександр Домбровський і Григорій Заболотний. У Волинській – Ігор Палиця, Степан Івахів, Ігор Єремєєв. В Житомирській – Володимир Литвин, Геннадій Зубко, Володимир Пехов. Лідерами опитування в Закарпатській області стали Віктор Балога, Василь Петьовка та Павло Балога. У Запорізькій області – Ярослав Сухий, В’ячеслав Богуслаєв, Євген Балицький. В Івано-Франківської – Олександр Сич, Юрій Дерев’янко, Олександр Доній. У Київській – Сергій Міщенко, Руслан Сольвар, Ярослав Москаленко. У Львівській – Ірина Сех, Ірина Фаріон, Ярослав Дубневич. В Одеській – Давид Жванія, Геннадій Труханов, Сергій Гринивецький. У Полтавській – Сергій Каплін, Костянтин Жеваго, Володимир Пилипенко. У Рівненській області – Олег Осуховський, Валентин Королюк, Юрій Вознюк. У Сумській – Олег Медуниця, Володимир Шульга, Олександр Волков. У Тернопільській – Олексій Кайда, Михайло Головко, Іван Стойко. В Хмельницькій та Чернівецькій областях TDF визначив Олександра Герегу, Ігоря Сабія, Миколу Федорука. У Черкаській області – Валентина Ничипоренка, Геннадія Бобова, Віктора Тимошенка. У Чернігівській області – Олега Ляшка, Миколу Рудьковського, Владислава Атрошенка, а в Києві Віталія Ярему, Віктора Чумака, Андрія Іллєнка.

Соціологічне опитування проведене за замовленням Transition Democracy Fund 10-18 червня 2014 року. Опитано 6400 респондентів старше 18 років в 320 населених пунктах на всій території України, крім Донецької, Луганської областей і Криму методом особистих інтерв’ю. Експертне опитування проводилося з 1 по 30 червня. У ньому взяло участь 152 експерти, лідери громадської думки та регіональні журналісти.

Transition Democracy Fund – недержавна організація (Великобританія), здійснює дослідження і моніторинг трансформаційних процесів у країнах пострадянського простору. Заснована в 2005 році. Президент TDF – Вільям Фоулер 

За матеріалами "Незалежного громадського порталу"