• 004.jpg
  • 001.jpg
  • 002.jpg
  • 003.jpg
  • 005.jpg

Пошук по сайту

Лічильник відвідувачів

Календар подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Новини

Свято Великої Перемоги

Ветерани Великої Вітчизняної війни

Історія свята День Перемоги, як відомо, ведеться з 9 травня 1945 року, коли в передмісті Берліна начальником штабу Верховного головнокомандування генерал-фельдмаршалом В. Кейтелем від вермахту, заступником Верховного головнокомандуючого маршалом СРСР Георгієм Жуковим від Червоної Армії та маршалом авіації Великобританії А. Теддером від союзників був підписаний акт про беззастережну і повну капітуляцію вермахту.
Берлін було захоплено 2 травня 1945 року, але німецькі війська чинили запеклий опір Червоній Армії ще більше тижня, перш ніж фашистським командуванням, щоб уникнути марного кровопролиття, було все-таки прийнято рішення про капітуляцію.
До цього моменту Сталіним був підписаний указ Президії Верховної Ради СРСР про те, що віднині 9 травня стає державним святом - Днем Перемоги і оголошується вихідним днем. О 6 годині ранку за московським часом цей указ по радіо був зачитаний диктором Левітаном.


З того часу щороку в цей день вшановуємо пам'ять про загиблих у кривавій війні і складаємо шану тим, хто залишився живим. Дякуємо їм, що в нас сьогодні безхмарне мирне небо та щасливе майбуття. Проте з кожним роком свідків тих страшних буремних подій стає все менше і менше. Але їхні ратні подвиги в ім’я Вітчизни, рідної неньки України завжди будуть у наших серцях.
«Ніхто не забутий, ніщо не забуто!» - під таким гаслом о 10:30 розпочалася в м. Городку 9 травня 2013 року почесна святкова театралізована хода до Обеліску Слави, в якій взяли участь ветерани Великої Вітчизняної війни, керівництво району та міста, представники трудових колективів, громадських організацій та навчальних закладів.
Біля Обеліску Слави відбувся мітинг-реквієм з нагоди відзначення 68-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні «Пам’ятаємо, шануємо, вдячні!». До учасників урочистостей звернулися керівники району та міста. Привітали із Днем Великої Перемоги Володимир Антонович Свіжий, голова районної державної адміністрації, Олександр Аркадійович Воротний, голова районної ради, Володимир Васильович Поворозник, міський голова, Олександр Волкотруб, голова районної організації ветеранів, Олег Смаль, районний військовий комісар.

 
Також привітав зі святом Перемоги ветеранів Великої Вітчизняної війни та всіх городоччан народний депутат України Олександр Володимирович Герега. В своїй промові він також зазначив, що на сьогоднішній день на Городоччині не працює жодне підприємство, район перебуває в найгіршому стані серед інших в нашому виборчому окрузі. Тому Герега О.В. сподівається, що новий керівник РДА Свіжий В.А. буде віддано працювати на благо людей, і хоче, щоб в нашому місті і районі розпочалася відбудова, щоб люди стали жити краще.
По закінченню мітингу-реквієму відбулося урочисте покладання квітів до Обеліску Слави.


На центральній площі з концертними номерами до Дня Перемоги виступили місцеві виконавці та колективи художньої самодіяльності. Також оголосили підсумки фестивалю-конкурсу дитячої та юнацької творчості «Ніхто не забутий, ніщо не забуте!», який пройшов за підтримки народного депутата України Гереги О. В.


Переможцями пісенного конкурсу стали:

1. Вокальний ансамбль «Чарівниця» - пісня «Гармати відгриміли»; «Роде наш славетний український».
2. Лілія Кошубська - пісня «Закаты алые».
3. Бурита Віталій, Блажієвський Олександр – дует акордеоністів - композиція «Синий платочек».


Переможцями в написанні найкращого твору стали :

1. Цегенько Ольга, учениця Городоцької гімназії 10-А класу - твір «Ніхто не забутий, ніщо не забуто!»
2. Білуха Роман Вікторович, учень 2-го класу Курівської ЗОШ І-ІІІ ст. - твір «Мій прадідусь».
3. Сокіл Марина, учениця 8-го класу Борщівецької ЗОШ І-ІІ ст. - твір «Безсмертний подвиг українського народу».


У конкурсі дитячого малюнку перемогли:

1. Джуглій Олександра, учениця 2-го класу Великояромирської ЗОШ І-ІІІ ст. -
малюнок «Крізь спогади в минуле».
2. Цвігун Андрій, учень 2-го класу дитячої художньої школи -
малюнок «Пам’ятаємо».
3. Васільєв Максим, учень 2-го класу дитячої художньої школи -
малюнок «Ура!!! Ми перемогли».


Усі переможці отримали почесні грамоти та грошові нагороди особисто від народного депутата України О. В. Гереги.Вечірню святкову концертну програму в День Перемоги продовжив гурт “Lama” (Наталя Ігорівна Дзеньків, українська співачка, пісняр, вокалістка гурту).

На завершення концерту перед жителями Городоччини виступив народний депутат України Олександр Володимирович Герега, який доклав максимум зусиль, щоб святкування 68-ої річниці Великої Перемоги у нашому місті вдалося на славу, та надав слово новообраному голові РДА Свіжому В.А., який звернувся до городоччан зі сподіванням на їхню підтримку в розбудові нашого району на теренах Хмельниччини.
Концерт завершився грандіозним святковим феєрверком та гучною дискотекою на центральній площі міста.

Текст Андрій Савченко, фотографії А. Савченко та С. Кузьмін

Відео онлайн :

"НАШ ГОРОДОК"

© 2011 All right reserved. Інформаційний портал Городоцького району.     Створення сайтів
При передруці матеріалів посилання на сайт є обов'язковим! Відповідальність за достовірність фактів несе автор публікації.

Олександр Герега народний депутат України За конкретні справи АТП Чемерівці