• 001.jpg
  • 004.jpg
  • 002.jpg
  • 005.jpg
  • 003.jpg

Пошук по сайту

Лічильник відвідувачів

Календар подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Новини

Олександр Герега: «ЗАТЯГУВАННЯМ ПАСКІВ» ЕКОНОМІКУ НЕ РОЗБУДУВАТИ

''ЗАТЯГУВАННЯМ ПАСКІВ'' ЕКОНОМІКУ НЕ РОЗБУДУВАТИ

Перед важливим голосуванням за головний фінансовий документ країни – бюджет 2015 року народні депутати Олександр Герега та Андрій Шинькович зустрілися з журналістами районних та обласних ЗМІ, щоб поінформувати громадськість та своїх виборців про власну позицію стосовно Законів, які планувалися до розгляду в рамках нового бюджетного законодавства. Це, зокрема, Закон 1577 «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України», своєрідний лакмусовий папірець у ставленні влади до простих людей, згідно з яким Кабінет Міністрів пропонував скасувати понад 60 видів пільг для різних категорій населення та виплат для працівників бюджетної сфери.

- Обговорення проекту Закону щодо скасування соціальних гарантій вже встигли охрестити «скандальним», бо у варіанті, поданому Кабміном, скорочувалися соціальні пільги, важливі для більшості українців, - зазначив Андрій Шинькович. - Наприклад, скасовувався безкоштовний проїзд для школярів, а також планувалося скасувати норму про те, що держава гарантує безкоштовне отримання повної загальної середньої освіти. Замість цього пропонувалося встановити, що держава лише "забезпечує безкоштовними підручниками учнів загальноосвітніх навчальних закладів з числа дітей-сиріт, дітей-інвалідів/інвалідів I-III групи, дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей із малозабезпечених сімей". Таким чином, після обговорення законопроект №1577 потрапив у руки Кабміну для доопрацювання, завдяки чому всі ці антинародні пропозиції вдалося прибрати з Закону.

Викликає тривогу в депутатів від 192-го та 189-го виборчого округів і Закон 1562 «Про заходи щодо стабілізації платіжного балансу України відповідно до статті ХІІ Генеральної угоди про тарифи й торгівлю 1994 р.», яким тимчасово, строком на 12 місяців, запроваджено додатковий імпортний збір з товарів, що ввозяться на територію України. Даний Закон, на їх думку, порушить зобов’язання України в рамках Угоди про Асоціацію Україна-ЄС.

Олександр Герега та Андрій Шинькович зустрілися з журналістами районних та обласних ЗМІ

- У Хмельницькій області надзвичайно потужно розвинутий дух підприємництва, і вважаю, що підприємці Хмельниччини та усі громадяни мають знати, чого їм очікувати від держави у 2015 році згідно з вищезазначеним законом, - підкреслив Олександр Герега. - Частка імпортних товарів у товарообігу нашої держави складає понад 60%. Згідно з Законом 1562 - для всіх ввізних товарів до існуючого в’їзного мита запроваджено додатковий імпортний збір, що справляється з товарів, які ввозяться на митну територію України, незалежно від країни походження цих товарів та укладених Україною угод (договорів) про вільну торгівлю. А це означає, що всі громадяни, які ввезуть придбані за кордоном товари, мають сплатити додатковий збір. Питання постає: за що? За те, що вони поневірялись по чужих країнах, важко працювали, заробили якусь копійку, придбали товар, і зараз держава цей товар обклала в’їзним збором? Ні для кого не є секретом те, що більше 20 млрд. доларів щорічно поступає шляхом переказів в Україну від працюючих за кордоном українців. А це великі вливання в економіку країни.

- Ще один негативний бік цього Закону – ми підриваємо довіру наших європейських партнерів. Керівництво нашої держави розповідає, що вони консультуються з керівництвом Євросоюзу, МВФ та СОТ - це малі кроки до діалогу, але за цим стоїть інша річ – значні збитки для держави слід очікувати від скасування введеного Євросоюзом в односторонньому порядку безмитного режиму для українських товарів. Ви пам’ятаєте, що Україна довго добивалася того моменту, щоб товари, які пересікають кордон України в бік ЄС, не обкладалися податками. 16 квітня 2014 року ЄС було прийнято Регламент Європейського Парламенту і Ради щодо зменшення або скасування митних зборів на товари українського походження, який набув чинності 23-го квітня 2014 р. Згідно з цим регламентом, Євросоюз надав Україні автономні торговельні преференції у вигляді одностороннього введення зниження митних ставок для деяких українських товарів, або навіть повністю безмитного режиму. Що робить Україна у відповідь? У відповідь вона обкладає, крім митного збору, ще додатковим імпортним збором товари європейського походження. Ми стільки доклали зусиль, щоб Європа нам пішла назустріч. Ми називаємо Європу своїм партнером, і тепер свого партнера настільки підводимо, що в односторонньому порядку дозволяємо собі порушити Угоди, до яких йшли десятки років, а в нашому випадку - ціною людських жертв. Ось так ми йдемо до Європи. Але чи прийме нас Європа такими?. Підсумовуючи сказане, Олександр Герега підкреслив, що на сьогоднішній день ніхто не чує від Уряду, за рахунок яких чинників розвиватиметься економіка, на чому базуватиметься розвиток нашого суспільства. Ми тільки бачимо, що на весь реальний сектор економіки накладаються ще більше податків, чуємо про «затягування пасків», про скорочення соціальних видатків, скасування пільг та інших важливих виплат для людей. Але ці жорсткі, а часом жорстокі методи економії врешті-решт призведуть до подальшого зубожіння більшості українських сімей. Мову потрібно вести про пошук нових джерел наповнення бюджету: розвиток виробництва, промисловості, залучення інвестицій, а відтак – створення нових робочих місць. Коли запрацює на повну потужність економіка країни – тільки тоді стане можливим її процвітання, а відтак - добробут людей. А «затягуванням пасків» економіку не розбудувати.

Алла РИБАК.
Фото автора  

"НАШ ГОРОДОК"

© 2011 All right reserved. Інформаційний портал Городоцького району.     Створення сайтів
При передруці матеріалів посилання на сайт є обов'язковим! Відповідальність за достовірність фактів несе автор публікації.

Олександр Герега народний депутат України За конкретні справи АТП Чемерівці