Міністр молоді та спорту Ігор Жданов в м. Городку

Делегація на чолі з Міністром спорту побувала у відділенні важкої атлетики СК ''Епіцентр''

 Відколи у Городку запрацював новий спортивний комплекс «Епіцентр», сюди щоразу приїжджають зірки українського спорту, Олімпійські та світові чемпіони, керівники спортивної галузі найвищого рангу. Сергій Бубка, Ніна Уманець, Олексій Торохтій, Ельбрус Тадеєв, Ірина Мерлені. З цими та іншими відомими серед любителів спорту людьми, вже неодноразово мали нагоду спілкуватись городоцькі спортсмени та їх наставники під час зустрічей, розповідати про свої досягнення, ставити запитання, які найбільше хвилюють тих, хто своє життя хоче присвятити спорту. А днями у Городок приїхав Ігор Жданов, Міністр молоді та спорту, який на власні очі переконався, що у невеликому провінційному містечку побудовано найбільший в Україні спортивний комплекс.

- Щасливе дитинство – це фізично здорові та міцні діти, - зауважила під час зустрічі з очільником спортивної галузі Надія Сапоговська, яка першою зустрічала столичних гостей. - І це символічно, бо формувати здоров’я дитини потрібно ще з раннього віку. І це добре розуміє наш депутат Олександр Герега, завдяки якому в місті відремонтовано майже усі спортивні зали шкільних та дошкільних навчальних закладів. Коли ми звернулися до Олександра Володимировича з проханням допомогти нам відремонтувати спортивний зал, він вирішив провести капітальний ремонт не тільки залу, а й усього дошкільного закладу, і за це діти багатьох поколінь та їхні батьки будуть щиро йому вдячні.
Далі делегація на чолі з Міністром спорту побувала у відділенні важкої атлетики СК «Епіцентр», де Ігоря Жданова зустрічав Олексій Торохтій, Олімпійський Чемпіон з важкої атлетики та його тренер Михайло Мацьоха. Коли міністр спорту зайшов у спортивний зал і побачив там не менше сотні дітей, які займаються важкою атлетикою та фітнесом, то був приємно вражений. Олексій Торохтій розповів про ту роботу, яку здійснює подружжя Галини та Олександра Герег для розвитку спорту в країні. За словами Олімпійського Чемпіона, сьогодні понад 500 молодих, талановитих спортсменів по всій Україні перебувають на повному утриманні Федерації важкої атлетики, якою керує Олександр Герега. А це проживання, тренування, харчування, забезпечення спортивним одягом, взуттям, участь у змаганнях різного рівня. Саме в такий спосіб Олександр Герега підтримує розвиток українського спорту, зокрема, важкої атлетики, що є суттєво для тих, хто професійно займається спортом і представляє нашу країну на світовій спортивній арені.

Запашним українським короваєм та вигуками «Слава Україні!» зустріли Міністра спорту у новому приміщенні СК «Епіцентр» діти та тренери. З великим задоволенням Ігор Жданов поспілкувався з юними борцями, боксерами, а Олександра Герегу поставив у приклад усім іншим державним діячам, які мають можливість докладатися в той чи інший спосіб до розвитку будь-якої галузі - культури чи спорту, освіти чи науки. Аби країні і людям від того користь була.

- Я хочу подякувати родині Герег за те, що демонструють приклад соціально-відповідального бізнесу, коли зароблені кошти вкладаються у майбутнє нашої нації – у дітей. Але таким людям потрібно не лише дякувати, а й підтримувати їхні добрі починання на рівні законів про меценатство, про спонсорство у спорті, іншими законодавчими ініціативами підтримувати таких людей, - підкреслив очільник галузі спорту.

За словами Ігоря Жданова, всі розуміють, що задля ефективного функціонування сфери спорту в Україні потрібні якісні зміни.

- Ми збираємося робити це поступово, беручи за основу європейську модель співпраці спортивних федерацій та держави і зберігаючи все корисне, що маємо зараз.

Міністерство спорту розробило програму реформування галузі спорту, яку представило на Хмельниччині. Головне – підвищення автономності Федерацій Олімпійських та не Олімпійських видів спорту, прозорість та боротьба з корупцією, вдосконалення антидопінгового законодавства. В будь-якому випадку, коли країна фактично у стані війни, коли у державній казні не вистачає коштів, маємо підтримати таку ініціативну роботу, яку бачимо Городку, - підкреслив Міністр спорту.Олексій Торохтій розповів про те, чим наразі займається Федерація важкої атлетики. Буквально днями завершився Чемпіонат України з важкої атлетики у Чернігові, і вже днями збірна України приїде у Городок для продовження тренувань, щоб на Чемпіонаті Європи, який проходитиме у квітні у Грузії, завоювати не одну медаль. Та найголовніше – це Олімпійські ігри, які пройдуть у 201__році в Ріо-де-Жанейро. Саме медалі з цих змагань є найбільш цінними і важливими як зокрема для Федерації, так і загалом для держави. Та найбільшою мрією Олександра Гереги залишається мрія про свого, городоцького Чемпіона, який підкорить світові помости важкої атлетики, вільної боротьби чи боксу.

Олексій Торохтій каже, що це цілком реальна мрія, адже, створивши найкращі умови для тренувань, виховавши такий спортивний потенціал та сформувавши прагнення молодих спортсменів до перемог, можна сподіватися, що в недалекому майбутньому Городок отримає власного Олімпійського Чемпіона.

Алла Рибак