Пасха! Господня пасха!

Олексій Добош, протоієрей, Благочинний Української Православної Церкви Городоцького району

 Цьогорічне святкування Воскресіння Христового відбувається за вкрай непростої суспільно-політичної ситуації в нашій державі. Трагізм конфлікту на сході України множиться тягарем економічних негараздів, разом у душах людських вони спричиняють нестабільність, тривогу, невпевненість у завтрашньому дні.

У часи таких складних випробувань, коли досить часто голос нашого людського розуму змовкає перед стіною безвиході, найнеобхіднішим стає почути голос Бога. Першим словом воскреслого Христа було - «Радійте!». І це не ритуальне привітання жінкам-мироносицям, це – онтологічне вираження стану душі християнина.

Для того, щоб подарувати людям цю Божественну радість, Спаситель зійшов на Голгофу і приніс Себе в жертву на спокутування людських гріхів. Через Хресну смерть і Воскресіння Христос не лише подолав гріх та його наслідки, Він подарував усьому людству радість перемоги життя над смертю й остаточного торжества добра над злом, а кожному особисто – духовну радість від можливості перемогти беззаконня в самому собі.

За будь-яких зовнішніх умов душа християнина мусить перебувати у стані внутрішньої духовної радості – такою є закономірність, дарована нам Воскресінням Христовим. Але шлях досягнення цього стану один: він є результатом воскресіння особистого самопожертвування людини.

Тому я закликаю вас:
- де бачите потребу ближнього, докладіть своїх зусиль, старань та можливості для її розрішення, тому що Бог заповідав: «Як бажаєте, щоб вам робили люди, так і ви робіть їм» (Мф.7:21);

- де проявляється суспільна проблема, знайте: вона вирішується не галасливою емоційністю, а сумлінним, досить часто жертовно безкорисливим виконанням своїх службових та громадянських обов’язків;

- в умовах крайніх спокус та випробувань, коли здається, що життєва безвихідність паралізує всі наші зовнішні старання та зусилля, пам’ятайте: у вас завжди залишається безмежний внутрішній потенціал вашої душі – це смиренне несення свого життєвого хреста.

Усі ці наші зусилля не пропадуть даремно. Згідно зі встановленою Воскресінням Христовим закономірністю, тільки пройшовши крізь Голгофу самопожертвування, вони воскреснуть у радість земного щастя і блаженної вічності.

Тому, за будь-яких обставин, намагайтеся зберегти найголовніше – даровану Воскресінням Божественну радість у душах ваших, вона завжди наповнить вас благодатною силою Божого благословення у всіх сферах вашого особистого та суспільного життя.

Бажаю, щоб ця принесена Воскресінням Божественна радість стала запорукою вашого духовного багатства, земного благополуччя, щастя в родинах і миру в нашій Богом береженій Україні.

Христос Воскрес!

Олексій Добош, протоієрей, Благочинний Української Православної Церкви Городоцького району