Казка для дітей

Дитячий зразковий ансамбль 'Щедрик'

Концертна програма, присвячена Міжнародному дню захисту дітей, «Сонячний світ», що мала відбутися на центральній площі міста, перемістилась через погодні умови у районний будинок культури. Та попри це, місць вистачило усім: і глядачам, і численним учасникам.
На свято завітали і представники влади району: голова райдержадміністрації Володимир Свіжий, голова районної ради Олександр Воротний, міський голова Володимир Поворозник і начальник управління освіти районної адміністрації Борис Дутковський, а також помічники народного депутата України Олександра Гереги Неоніла Андрійчук та Андрій Шинькович.
На відкритті свята Володимир Свіжий від імені райдержадміністрації, районної і міської рад привітав присутніх.
— Виховання молодого покоління було і є одним із пріоритетних завдань влади в районі, — зазначив Володимир Антонович. — Сьогодні чимало робиться, щоб дітки могли зростати в достатку, розвивати свої здібності. Зрозуміло, що багато ще над чим потрібно працювати, адже діти – це майбутнє нашої країни. Тому Президент Віктор Янукович виступив із такими соціальними ініціативами, що потрібно краще оздоровлювати, краще дбати про дітей, створювати найкращі умови для їх всебічного розвитку. Ми намагаємось у районі це виконувати.


Андрій Шинькович передав вітання від Олександра Гереги і зауважив, що народний депутат сам хотів бути присутнім на святі, проте він саме зараз робить те, для чого його й обрали: представляє інтереси нашої громади у Верховні Раді.
— Наш Городок завжди, наче вулик: у роботі і в святі. Сьогодні знову можемо в цьому переконатися. Приємно, що люди з інших районів приїхали до нас на свято. Тому відкрито можемо назвати наше місто столицею 192 виборчого округу, — сказав Андрій Васильович. —  Добре, коли діти щасливі, але не все добре в країні на сучасному етапі. Я маю на увазі здоров’я дітей. Сьогодні, святкуючи, ми повинні розуміти, що треба  докласти максимум зусиль, щоб кожна дитина в нашій країні була здоровою і щасливою.
У концертно-розважальній програмі свята взяли участь вихованці будинку дитячої творчості та дитячі вокальні і хореографічні ансамблі міста і району, загалом талановита учнівська молодь.
Неабиякий інтерес викликав у глядачів конкурс на кращий казковий костюм із підручних матеріалів, організований за підтримки Олександра Гереги.
— На участь у конкурсі отримано аж 70 заявок, — каже начальник відділу культури, національностей і релігії райдержадміністрації Олег Федоров. — Ми самі не очікували такої кількості учасників. Найбільше дітей – 23 – представляли дитячий садок «Берізка».


Перед початком концерту учасники конкурсу могли зареєструватися та сфотографуватися у своїх казкових костюмах. Через погодні умови не всі, хто подав заявку на конкурс, змогли представити своє вбрання: зареєструвалося лише 59 учасників. Участь у конкурсі брали дошкільнята та учні 1-4 класів. Найменшому учаснику було всього 1,5 року, він був у костюмі гетьмана Богдана Хмельницького та на конику виїхав на сцену у гетьманській шапці з булавою.
Дитячий садок «Берізка» представив цілу колекцію одягу з підручного матеріалу «Весна-літо – 2013». Автори неповторних образів –  кутюр’є мами і бабусі. Моделі – вихованці дитячого садка. Дітки кількома словами розповідали про свій костюм, дехто навіть співав і танцював.
Чи не всі герої дитячих казок зібралися в одному залі, аби продемонструвати своє оригінальне вбрання. Русалка і Метелик, Квіточка і Фея, Цукерочка, Робот і Космонавт, Принци і Принцеси, Королі і Королеви – всі вони і багато інших дефілювали імпровізованим подіумом, викликаючи подив і захват у присутніх. Адже костюми дійсно неперевершені, виготовлені з різного підручного матеріалу: поліетиленових пакетів, журналів і газет, повітряних кульок, кольорового паперу та  цукеркових обгорток, пластикових стаканчиків, пакетів для сміття і навіть туалетного паперу! Словом, з будь-чого, що завалялося під руками. Неабияка заслуга у тому, що діти змогли так цікаво розважитися, належить насамперед батькам та вихователям. Адже для того, щоб змайструвати своїй дитині такий оригінальний костюм, потрібно було добряче попрацювати та витратити на таку роботу чимало часу і терпіння.
— Я готувала костюм синові кілька днів. Трохи допомагав чоловік: витесав з дерева кинджал. Хоч вбрання зроблене із пакетів для сміття, та, думаю, вийшло непогано, — розповіла Анна Солятинська, яка пошила синові вбрання пірата Джека Горобця.


Попри велику кількість учасників, все ж потрібно було вибрати переможця, чим і займалося журі конкурсу у складі представників від галузей освіти і культури та помічників народного депутата України.
— У мене дуже позитивні враження від такого конкурсу, — каже член журі конкурсу Людмила Вандоляк, методист з питань освіти методичного кабінету управління освіти Городоцької РДА, — адже добре видно, скільки зусиль довелось докласти батькам, щоб змайструвати такі костюми. Нам важко було визначити переможців, тому при виборі кращих ми оцінювали неповторність, креативність та винахідливість. Наприклад, було кілька костюмів, зроблених з газет і журналів, відтак кращим все ж визнали вбрання з туалетного паперу, яке було тільки в однієї дитини. Ідея такого конкурсу є дуже цікавою, оскільки можна такі заходи проводити і в майбутньому, — зауважила Людмила Володимирівна.
Хоч переможців конкурсу було лише троє, подарунки від Олександра Гереги отримали всі учасники. Відзначили також і дитячі садки «Казка» і «Берізка», які представили свої колекції казкових костюмів. Представник народного депутата Неоніла Андрійчук зауважила, що Олександр Герега особисто брав участь у визначені кращих учасників, оскільки фото конкурсантів йому переслали електронною поштою. Великий об’єм роботи, використання підручного матеріалу, захист вбрання – ось критерії, за якими журі обирало переможців. Ними стали: Аксенія Кореньовська у сукні з туалетного паперу, яка зайняла третє місце і отримала в подарунок планшет; маленький граф Нікіта Килянчук у вбранні з матеріалу для теплоізоляції, якому подарували дитячий басейн. Велосипед – приз за перше місце – отримали сестрички Анастасія та Марія Гольник у костюмах цукерочок, виготовлених з цукеркових обгорток.
— Як тільки ми почули про такий конкурс, то відразу почали до нього готуватись, — розповіла мама дівчаток Наталія Гольник. — Обгортки збирали вже давно, граючись у «Фантики». Шила сукні я, допомагали, як могли, дівчатка. Поробили собі самі сережки, та, на жаль, так поспішали, що забули їх одягти. Загалом на кожну сукню пішло близько трьох тисяч обгорток, а на двох — цілих шість!
Сукні переможців повністю пошиті з обгорток карамельок і шоколадних цукерок, Настуся каже, що стільки солодощів з’їли мама з татом. Дівчатка так зраділи перемозі, що аж розплакались від щастя.

Ансамбль 'Росинка'
Свято не зіпсувала навіть погода, діти раділи, цей день став для них справді особливим і казковим. І сталося це завдяки підтримці народного депутата України Олександра Гереги.

Галина Мельник