• 004.jpg
  • 002.jpg
  • 001.jpg
  • 003.jpg
  • 005.jpg

Пошук по сайту

Лічильник відвідувачів

Погода

Календар подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Новини

Освячення каплиці Святого Пантелеймона Цілителя

9.08.2016 р. в с. Папірна Городоцького району відбулося відкриття та освячення каплиці Св. Пантелеймона Цілителя

9 серпня Православна Церква святкує день Святого Пантелеймона Цілителя, безвідплатного лікаря. Йому моляться про зцілення душі й тіла. Ім`я Великомученика Пантелеймона згадують також при здійсненні таїнств єлеєосвячення та освячення води.

Великомученик Пантелеймон народився у сім`ї знатного язичника у Никомідії (на північному заході Малої Азії) в IV столітті н.е. Мати Святого була таємною християнкою, вона рано померла. Батько віддав отрока на навчання до прославленого лікаря Євфросина. Одного разу хлопець побачив на вулиці мертву дитину, яку вкусила єхидна, що була ще поряд. Він почав молитися Господу Ісусу Христу про воскресіння померлої і загибель отруйного гада. Він твердо вирішив, що у разі, якщо його молитву буде почуто, стане послідовником Христа і прийме Хрещення. Дитина ожила, а єхидна розлетілася на шматки на очах у Пантелеймона.

Незабаром слава про його здібності дійшла до столиці імперії - Риму. Коли батько Святого побачив, як син, помолившись, зцілив сліпого, він разом зі зціленим прийняв Хрещення.

Святий Пантелеймон лікував всіх, однак насамперед бідних і ув`язнених. При цьому він завжди благовістив про Ісуса Христа, що викликало люту ненависть лікарів-язичників. Вони і донесли на святого імператору Максиміану.

Пантелеймон зазнав тортур. Однак вони не могли позбавити його життя. Тоді Святому Великомученику відрізали голову, а тіло кинули у вогнище, однак воно не згоріло, а було таємно поховане християнами. З рани його текли кров і молоко, а олива, до якої його було прив`язано, покрилася плодами. Голова Святого Пантелеймона як велика святиня зберігається у Пантелеймонівському монастирі на святій горі Афон.

У XIV в. в Україні Св. Пантелеймона ще називали Палієм. Селяни глибоко шанували пам`ять Палія й остерігалися братися у день його пам`яті за будь-яку роботу, щоб він не побив за це громом.

9.08.2016 р. в с. Папірна Городоцького району відбулося відкриття та освячення каплиці Св. Пантелеймона Цілителя.

Святкову Божественну Літургію звершували священнослужителі: протоієрей Олексій Добош - настоятель храму преп. Онуфрія Великого м. Городок, протоієрей Андрій Гороховський - настоятель храмів Різдва Пресвятої Богородиці с. Чорниводи та Покрови Пресвятої Богородиці с. Мудриголови, протоієрей Степан Ковальчук – настоятель храмів Успіння Пресвятої Богородиці с. Стара Пісочна та Св. апостола Іоанна Богослова с. Купин.

Від Римсько-католицької парафії був присутній настоятель храму Св. Фаустини Ковальської о. Павло Жемба.

Отець Олексій Добош привітав усіх присутніх зі святом та важливою подією у житті парафії – освяченням каплиці. Подякував усім, хто долучився до відбудови храму, а саме: народному депутату України Олександру Герезі за надання будівельних матеріалів, сільському голові Віктору Пшонку за виготовлення проектно-кошторисної документації та у сприянні будівництва, Валерію Короташу, директору Городоцького спеціалізованого лісогосподарського підприємства «Горліс», за надану допомогу та іншим.

Депутат Городоцької районної ради Віктор Понедзялок від імені народного депутата України Олександра Володимировича Гереги побажав усім присутнім міцного здоров'я, довгих років життя, миру та благополуччя, впевненості у безхмарному майбутньому нашої держави, а також вручив подарунок прихожанам – ікону Ісуса Христа.

Андрій Савченко

"НАШ ГОРОДОК"

© 2011 All right reserved. Інформаційний портал Городоцького району.     Створення сайтів
При передруці матеріалів посилання на сайт є обов'язковим! Відповідальність за достовірність фактів несе автор публікації.

Олександр Герега народний депутат України За конкретні справи АТП Чемерівці