• 001.jpg
  • 003.jpg
  • 002.jpg
  • 005.jpg
  • 004.jpg

Пошук по сайту

Лічильник відвідувачів

Погода

Календар подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Новини

У Городку відбулася Всеукраїнська олімпіада з польської мови

 27 березня Городоччина зустріла учасників 4 етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з польської мови та літератури

27 березня Городоччина зустріла учасників 4 етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з польської мови та літератури. За звання найкращого знавця польської мови та літератури змагався 31 учень 9-11 класів.

 Всеукраїнські олімпіади з польської мови відбуваються лише третій рік поспіль. Раніше такі змагання проходили у вигляді конкурсу «Знавців польської мови» та лише на теренах Хмельниччини. Та на сьогодні – завдяки українським школярам - змагання вийшло на Всеукраїнський рівень.

- Активну участь у двох попередніх Всеукраїнських олімпіадах брали знавці польської мови із Хмельницької області, серед яких вихідці саме з Городка – учні Городоцької ЗОШ з польською мовою навчання, які продемонстрували дуже гарні результати, - наголошує Олександр Попик, проректор Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, організатор олімпіад та турнірів. – Відтак, організатори вирішили провести 4 етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з польської мови та літератури саме на базі навчальних закладів міста Городка. Тим більше, що у цьому маленькому місті є потужний навчальний заклад з польською мовою навчання, яких в Україні, до речі, всього три.

Організаторами конкурсу були Міністерство освіти і науки України, Інститут модернізації змісту освіти, Департамент освіти і науки Хмельницької обласної державної адміністрації, Хмельницький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти. Урочисте відкриття Всеукраїнської олімпіади відбулося на базі Городоцької ЗОШ №4. Учасників та гостей заходу зустрічали оркестр кадетів ЗОШ №4 та вихованці ЗОШ з польською мовою навчання, а в актовому залі школи було представлено вітальну концертну програму. Успіху та вдалих результатів учасникам олімпіади бажали директор Департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації Олег Фасоля, консул Республіки Польща у м. Вінниця пан Пшемислав Шиманський, ректор Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, доктор педагогічних наук Віктор Берека, голова журі Всеукраїнської олімпіади з польської мови та літератури, доцент кафедри філософії, економіки та менеджменту освіти Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Ірина Андрощук, начальник Дрогобицької філії Інституту модернізації змісту освіти МОН України, голова Спілки вчителів-полоністів України Адам Хлопек та методист Дрогобицької філії Інституту Марія Зелінська.

- На території Хмельниччини проживає велика польська спільнота, - підкреслив Олег Фасоля. – Тому сьогодні у Хмельницькій області у 34 навчальних закладах учні вивчають польську мову як предмет. Це – більше 4 тисяч учнів. На теренах області функціонують суботньо-недільні школи з вивчення польської мови, факультативи, гуртки. Отже, невипадково 4 етап Всеукраїнської олімпіади з польської мови проводиться саме у нашій області. Тож зичу гарних вражень та успіхів усім учасникам олімпіади.

Традиційно гостей міста вітали і представники місцевої влади – заступники голови Городоцької РДА Сергій Зборовський та Віктор Бабин, голова Городоцької районної ради Ольга Зелінська та Городоцький міський голова Василь Підлісний. Також напутні слова знавцям польської мови сказав представник народного депутата України Олександра Гереги та громадської організації «За конкретні справи» Вадим Якубовський. Гарний настрій учасникам та гостям Всеукраїнської олімпіади подарували: танцювальні колективи - «Барвінок» Клинівської ЗОШ та «Колібрі» Городоцького районного будинку культури, Світлана Марамон (учениця ЗОШ №4 м. Городок), Аліна Мацюра та вокальна група Городоцької ЗОШ з польською мовою навчання, акордеоніст Олександр Ковацький (учень Городоцької музичної школи), Ілля Петльований (вихованець ДНЗ «Берізка» м. Городок). Приємною несподіванкою для всіх присутніх став виступ учасників олімпіади - тріо вокалістів із Дніпропетровської області (м. Нікополь).

Після урочистої частини учасники олімпіади вирушили до Городоцької ЗОШ І-ІІІ ст. з польською мовою навчання, на базі якої безпосередньо і проходили лінгвістичні змагання.

- Загалом участь у Всеукраїнській олімпіаді взяли представники 11 областей України - Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Житомирської, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Рівненської, Хмельницької, Львівської, Одеської та міста Київ,- розповідає Вадим Пунда, начальник відділу освіти Городоцької РДА. - Це - учні 9-11 класів. Їх супроводжували керівники. Також у складі делегації були члени журі, координатори, організатори, експерти… Всього - близько 70 чоловік. Звісно, участь в олімпіаді брала і городоччанка, вихованка ЗОШ з польською мовою навчання Аліна Бевз, яка два роки тому була призеркою 4 етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з польської мови та літератури.

Олімпіада тривала два дні. У понеділок, 27 березня, школярі протягом чотирьох годин виконували завдання з польської мови; у вівторок, 28 березня, стільки ж часу було відведено для виконання завдань з польської літератури. Також протягом цих двох днів, опісля написання робіт, учасники олімпіади відвідали туристичні маршрути у Сатанові та Кам’янці-Подільському. І поки діти відпочивали, журі перевіряло їхні роботи.

- Усі члени журі – фахові спеціалісти та знавці польської мови й літератури, - зазначила голова журі Всеукраїнської олімпіади з польської мови та літератури Ірина Андрощук. - Серед них - і фахівці з Польщі. Оцінювання робіт проводилося відповідно до розроблених критеріїв. Усі завдання виконувалися виключно польською мовою. Додаткові бали учні отримували за творчі завдання, під час виконання яких вони розкрили свій рівень володіння польською мовою та знання польської літератури.

 Урочисте закриття олімпіади відбулося у середу, 29 березня (після того, як її учасники ознайомилися із м. Городок). Цього ж дня і нагороджували переможців. Серед учнів 9 класів найкраще з усіма завданнями впоралася Уляна Пилипенко з Вінницької області, друге місце посіли Олеся Пасєка з Івано-Франківської області та Міра Лукасік із Київщини. Третє місце - Софія Ганіткевич із Львівської області, Ірина Голдованська з Волинської області, Тетяна Федорова з Одещини.

Серед десятикласників перше місце посіли Катажина Вйонцек (Львівська область) та Наталія Коротка (Івано-Франківська область), друге місце - Ганна Іванішена (Хмельницька область), третє місце - Катерина Гурська (м. Київ).

Серед учнів 11-х класів перемогу здобула Марина Замрика з Одещини, друге місце посіли Юлія Волошина (Волинська область) і Катерина Ткачук (Рівненська область), третє місце - Ольгерд Андрущишин зі Львівщини, Богдан Двіжона з Києва та Єлизавета Зембицька із Житомирської області.

- Безумовно, приймати на теренах Городоччини таку подію – це для нас велика честь і, звичайно ж, подвійна відповідальність, - зауважує Зоя Роговська, директор Городоцької ЗОШ з польською мовою навчання. – У свою чергу, дякуємо за підтримку та сприяння у проведенні олімпіади Посольству Республіки Польща в Україні, Генеральному Консульству Республіки Польща у Вінниці і Львові, Спілці вчителів-полоністів України, фундації «Свобода й демократія» у м. Варшава, Інституту Богословських Наук Непорочної Діви Марії у Городку, а також представникам Городоцької районної та міської влади, відділу освіти, грпомадській організації «За конкретні справи» та всім організаторам заходу.

Загальне фото

Взагалі, географія вивчення польської мови на Україні значно розширилася в останні роки. На Хмельниччині її факультативно чи як один із навчальних предметів вивчають у Кам’янці-Подільському, Дунаївцях, Старокостянтинові, Хмельницькому, Полонному, Шепетівці, Славуті, Старій Синяві тощо. Однак, лише у Городку з 2002 року повноцінно функціонує школа з польською мовою навчання.

Наталія Попович, фотографії Андрія Савченка

"НАШ ГОРОДОК"

© 2011 All right reserved. Інформаційний портал Городоцького району.     Створення сайтів
При передруці матеріалів посилання на сайт є обов'язковим! Відповідальність за достовірність фактів несе автор публікації.

Олександр Герега народний депутат України За конкретні справи АТП Чемерівці