• 005.jpg
  • 002.jpg
  • 004.jpg
  • 001.jpg
  • 003.jpg

Пошук по сайту

Лічильник відвідувачів

Календар подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Новини

Зустріч з відомими українськими письменниками в Городку

Брати Капранови

Більше сотні городоччан прийшли 12 травня в Городоцьку дитячу художню школу  на презентацію нового роману «Забудь-річка» відомих українських письменників і видавців – братів Капранових. Переважна більшість присутніх – вчителі місцевих шкіл, вихователі дошкільних навчальних закладів, працівники районної державної адміністрації, районної та міської рад, культури міста, бібліотекарі. Активними учасниками зустрічі стали представники громадської приймальні народного депутата України Олександра Гереги та політичної партії «За конкретні справи». Організатором зустрічі з письменниками виступили: Городоцька міська рада та відділ культури, національностей і релігій районної державної адміністрації.

Над новим романом «Забудь-річка» письменники-близнюки працювали близько чотирьох років. Ця книга – своєрідна спроба встановити історичну справедливість. Причому зробити це як у вузькому контексті подій, пов’язаних із пращурами самих Капранових, так і ширше – на загальному пострадянському тлі.

«Появою роману ми завдячуємо двом нашим дідам. Один із них воював у Червоній армії, був кулеметником, нагороджений Орденом Червоної Зірки, медаллю за відвагу, тобто зразковий радянський дід. А другий – вісім років таборів. У радянські часи він був «ворог» народу. Він так себе і назвав, – зауважує Дмитро Капранов. - Ми поставили собі задачу розібратися з Другою світовою і з цими дідами. Вирішили зробити так: взяти одну людину і провести її трьома біографіями, щоб вона прослужила в Червоній армії, в німецькій і щоб у партизанах українських теж побула. А потім подивитися, як кожен із варіантів виглядатиме вже в наших з вами очах. Щоб зробити таку книжку, треба бути просто фантастом. Ми ніколи не були фантастами і, тим більше, ми поставили собі задачу: написати реалістичну книжку, тому що тема вимагає точності. І ми довго думали, як провести одну людину через три війська, які воювали на протилежних сторонах».

Презентація нового роману «Забудь-річка»

Під час заходу автори також жартома пояснили городоччанам, що серйозний роман, а саме так вони охарактеризували свою «Забудь-річку», відрізняється від несерйозного передусім закладкою у книзі. Крім нового роману «Зубудь-річка», Капранови представили учасникам презентації п’яте видання своєї «Мальованої історії Незалежності України», роман «Щоденник моєї секретарки» та інші книги.

Охочі мали змогу придбати книги письменників з автографами авторів.

Олена МАТВЄЙЦЕВА , фотографії Андрія Савченка

"НАШ ГОРОДОК"

© 2011 All right reserved. Інформаційний портал Городоцького району.     Створення сайтів
При передруці матеріалів посилання на сайт є обов'язковим! Відповідальність за достовірність фактів несе автор публікації.

Олександр Герега народний депутат України За конкретні справи АТП Чемерівці