• 004.jpg
  • 005.jpg
  • 002.jpg
  • 001.jpg
  • 003.jpg

Пошук по сайту

Лічильник відвідувачів

Календар подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Новини

«БУДІВНИЦТВО ХРАМУ – ЦЕ ІСТИННЕ ТОРЖЕСТВО ПРАВДИ БОЖОЇ»

Освячення новозбудованого храму в честь Воскресіння Господнього в Сатанові

Владика Феодор, архієпископ Кам’янець-Подільський та Городоцький:
«БУДІВНИЦТВО ХРАМУ – ЦЕ ІСТИННЕ ТОРЖЕСТВО ПРАВДИ БОЖОЇ»

Освячення храму – завжди радісний, урочистий та величний день будь-якої парафії і в будь-який історичний час. Бо в житті кожної віруючої людини Божий дім займає центральне і неповторне місце. Частинка неба на землі, вона поєднує небесне і земне, тимчасове з вічністю. В храмі невидимо перебуває Сам Господь і невидимо служать небесні ангельські сили. Сюди ми йдемо за прощенням наших гріхів, отримуємо благословення на сімейне життя, тут нам посилається все необхідне для земного життя та життя майбутнього віку.

Освячення новозбудованого храму в честь Воскресіння Господнього в Сатанові, що відбулося минулої неділі, стало знаковою і радісною подією як для православної громади селища, так і для всієї Кам’янець – Подільської та Городоцької єпархії Української Православної Церкви.
В атмосфері духовної радості і піднесення зустріли парафіяни архієпископа Камянець – Подільського і Городоцького Феодора, який спільно з священниками православних храмів Городоцького благочиння звершив чин освячення нового храму, а пізніше – першу Божественну Літургію. Крім священників Городоцького району, владиці Феодору співслужило і духовенство з інших регіонів країни. Зокрема, отець Сергій, котрий привіз для поклоніння частинки мощей святих мучеників, до яких після богослужіння віруючі мали можливість приклонитися. Супроводжувалася Божественна Літургія ангельськими піснеспівами у виконанні церковного хору кафедрального собору Святого Олександра Невського з м. Кам’янець-Подільсього.
У вітальному слові до парафіян владика Феодор відзначив, що церква є скарбницею Божих ласк, з якої ми освячуємося, отримуємо душевний спокій та благословення на щоденні наші труди.
- Ця подія свідчить про правду, перш за все. Сьогодні будуються нові храми, відкриваються монастирі, приходять нові люди до церкви, пізнають зміст життя через Євангеліє, через Боже слово. В принципі, це єдиний щлях в справі пізнання світу і самого себе. І будівництво храму – це істинне торжество правди Божої, яка говорить про те, що дійсно Церкву Христову і «врата ада не одолеют». Які тільки не були випробування в історії існування Церкви, вони тільки загартовують. Адже Церква являється непохитною, сильною, твердинею, проти якої марно вести будь-яку боротьбу. Вороги тільки можуть побачити своє особисте безсилля. Так є вже протягом багатьох століть і буде до «скончания века».


З нагоди свята владика Феодор подякував настоятелю новоосвяченого храму, отцю Петру, за ті труди, які він разом з людьми приклав для будівництва храму, та вручив нагрудний хрест:
- В цей пам’ятний день дякую настоятелю цього храму - отцю Петру . Він був організатором, ініціатором того, щоб церква була збудована. Я знаю ті труднощі, які переживав батюшка. Але його наснаги і завзятості потрібно повчитися. Спасибі за Ваші труди, нехай Господь прийме Вашу працю заради людей. Я думаю, що люди оцінять те, що Ви зробили в наші непрості часи. Дякуємо також усім тим людям, які внесли свій вклад у будівництво храму.
В свою чергу, отець Петро висловив від імені парафіян храму слова подяки владиці Феодору, благочинному Городоцького району, отцю Олексію Добошу, - за молитовну підтримку під час будівництва. Владика Феодор також вручив пам’ятні нагороди тим благодійникам, які в найбільший спосіб долучилися до будівництва храму. Це, зокрема, народний депутат України Олександр Герега, директор аптеки «МТК Київська» Галина Карнасевич, головний лікар району Микола Дралюк, інші люди, які взяли посильну участь у тому, щоб храм був збудований.
На урочисте освячення храму були запрошені керівники району Олександр Воротний та Володимир Свіжий, Сатанівський селищний голова Альберт Собков, голови сусідніх сільських рад.
- Від імені райдержадміністрації, районної ради, - сказав Володимир Свіжий, голова райдержадміністрації, - висловлюю вдячність благочинному Городоцького району, отцю Олексію, настоятелю храму, отцю Петру та усім прихожанам, які спільними зусиллями збудували ще один острівець духовності в нашому районі. Віднині цей Божий дім, цей величний православний храм буде джерелом віри, сюди йтимуть люди з радістю і турботами і отримуватимуть спокій і умиротворення. Знаменно те, що за роки незалежності в районі побудовано і відновлено багато храмів, адже в радянський час їх було тільки 8, зараз – більше 40. І в цьому велика заслуга благочинного Городоцього району Олексія Добоша, за що ми йому сьогодні вдячні. Щира вдячність і отцю Петру, бо його енергія, ентузіазм, організаторські здібності дали можливість побудувати такий величний храм. Запевнюю, що і надалі райдержадміністрація, районна рада будуть сприяти у відновленні та будівництві храмів. Вітаю усіх із сьогоднішнім святом. Хай всемогутній Господь дарує всім міцне здоров’я на добрії і благії діла.

Щастя живе в храмі, в молитві, в спілкуванні з Богом, у Святій Літургії…
І справді, люди все життя шукають щастя. А воно так близько…Щастя живе в храмі, в молитві, в спілкуванні з Богом, у Святій Літургії… Там воно без маски, справжнє і вічне. А спільне «Вірую», «Господи, помилуй», «Отче наш» - все це наша спільна молитва, що є свідченням віри, любові до Бога, яка складає живу Христову церкву, яку пекельні ворота не подолають.
Алла РИБАК.

"НАШ ГОРОДОК"

© 2011 All right reserved. Інформаційний портал Городоцького району.     Створення сайтів
При передруці матеріалів посилання на сайт є обов'язковим! Відповідальність за достовірність фактів несе автор публікації.

Олександр Герега народний депутат України За конкретні справи АТП Чемерівці