СВЯТО ВОДОХРЕЩА В ГОРОДКУ

СВЯТО ВОДОХРЕЩА В ГОРОДКУ

19-го січня православні християни святкують Водохреще. Саме в цей день відбулося хрещення Іваном Предтечею Ісуса Христа на річці Йордані на  паломницькій переправі Віфавара. Кажуть, що в ніч на Водохреще вода набуває цілющих властивостей і зберігає їх протягом року.

Городоччан, які прийшли в урочище Стара гребля, благословив настоятель храму Св. Людмили Чеської  отець Павло Глінських, провів молебень та здійснив таїнство освячення води. Після чого пірнути в крижану воду змогли всі охочі. Сміливих серед учасників дійства виявилося чимало, пірнали молоді і старші, чоловіки і жінки, компанії друзів і родини. Хто не наважився пірнути, просто умивався. Святкування Городоцька міська рада організувала на належному високому рівні.

На березі річки розташували намет з буржуйкою, який обслуговували працівники КП «Городоккомунсервіс», де можна було переодягнутися та зігрітися після купання, доріжку до річки було вимощено соломою, також всі охочі безкоштовно зігрівалися гарячим карпатським трав’яним чаєм, грибною юшкою з пампушками  від Городоцького районного територіального центру соціального обслуговування. Охорону громадського порядку та безпеку поводження на воді забезпечували працівники сектору ДСНС Городоцького району. Також було організоване чергування медпрацівників біля місця проведення заходу. А щедрівки та віншування на Водохреща усім присутнім подарував аматорський народний фольклорний ансамбль «Сонячне коло» Городоцького міського Будинку культури.

Одні розповідали, що це корисно для здоров’я, для інших – це традиція, але головне:  усі в цей день пам'ятали про шанобливе ставлення до святині - хрещенської води, і ті, хто зважувався на купання, робили це побожно та з молитвою.

Ірина Лутковська, фотографії Андрія Савченка