• 004.jpg
  • 003.jpg
  • 002.jpg
  • 005.jpg
  • 001.jpg

Пошук по сайту

Лічильник відвідувачів

Календар подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Новини

РОБОТА ЗАКЛАДІВ КУЛЬТУРИ В УМОВАХ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ

Робоча нарада з керівниками сфери культури Городоцької об’єднаної територіальної громади

Реформування, пов’язані з децентралізацією, є певним викликом для багатьох закладів культури, які мають знайти своє місце, окреслити шляхи подальшого існування та визначити нові напрями і форми надання населенню культурно-мистецьких послуг.

29 січня 2018 року за участю Городоцького міського голови Підлісного Василя Васильовича, заступника Городоцького міського голови Матвєйцевої Олени Тадеушівни, представника приймальні народного депутата України Олександра Володимировича Гереги Василя Івановича Накутнього, начальника відділу культури, національностей, релігій та туризму Городоцької районної державної адміністрації Федорова Олега Миколайовича на базі Городоцької центральної міської бібліотеки  відбулася робоча нарада з керівниками сфери культури Городоцької об’єднаної територіальної громади. Нагадаємо, що Городоцька громада була утворена 10  серпня 2017 року, у  складі громади 1 місто і 39 сіл, які входять до 17 старостинських округів,  у яких функціонує 46 закладів культури, відеосалон «Поділля», філіали шкіл естетичного виховання в с.Чорниводи, с. Велика Яромирка в промисловій зоні м. Городок та 11 музеїв на громадських засадах.

Не секрет, що на сьогодні в Україні є багато негативних прикладів щодо спроби закриття установ культури органами виконавчої влади об’єднаних територіальних громад, незважаючи на те, що Законом України «Про культуру» передбачено формування базової мережі закладів культури. На органи місцевого самоврядування законодавством покладено обов’язок щодо формування мережі закладів культури місцевого рівня та встановлено певні гарантії. Так, вилучення закладів культури можливе тільки за погодженням із Міністерством культури України (п. 3 ст. 22). Слід також зазначити, що заклади культури – невід’ємна частина громади. Добре розвинена інфраструктура закладів культури сприятиме  розвитку інтелектуального рівня громадян, а також розширить можливості ОТГ презентувати себе та свої соціально-економічні досягнення на всеукраїнській та міжнародній арені, адже наше місто відповідно до угод налагодило співпрацю з містами-побратимами Сохачев (Польща), Опаленіца (Польща), Мельтон (Англія) в наступних сферах: туризм, культура, освіта, навколишнє середовище, розвиток економічних зв’язків, місцеве самоврядування тощо.

Заклади культури Городоччини у цій співпраці відігравали б дуже важливу роль, а можливо, і найголовнішу, адже "Не хлібом єдиним живе людина", — це одна з моральних засад, що існує в суспільстві. Заклади культури,  за чинним законодавством, дійсно, не підлягають ліквідації, а зміна власника не є підставою для ліквідації або реорганізації закладів. Однак зміни у функціонуванні закладів культури і не тільки в Городоцькій  ОТГ, а по всій Україні  все ж таки необхідні. Отож першим і головним питанням зустрічі було питання щодо збереження кадрового потенціалу, мережі закладів культури та їх робота. Городоцький міський голова Василь Васильович Підлісний запевнив усіх працівників культури, що збереження базової мережі та моделі функціонування закладів культури були і залишаються першочерговими питаннями органів місцевого самоврядування і наголосив, що заклади культури особливо в багатьох сільських населених пунктах є чи не єдиними осередками, що задовольняють культурно-дозвіллєві потреби

сільських трударів, але,  на жаль, не всі сільські заклади культури відповідають сучасним духовним запитам відвідувача, а їх приміщення потребують термінового капітального ремонту та покращення    матеріально-технічної бази. Окремо учасники заходу обговорили шляхи розвитку початкової мистецької освіти в умовах децентралізації, функціонування колективів художньої самодіяльності, які носять почесні звання «зразковий» та «народний», бо за їх кількістю Городоччина посідає одне з перших місць на Хмельниччині, дізналися про  кращі практики та перспективи роботи бібліотек і музеїв в умовах адміністративно-територіальної реформи.

Ірина Лутковська, фотографії Ігоря Олійника.

"НАШ ГОРОДОК"

© 2011 All right reserved. Інформаційний портал Городоцького району.     Створення сайтів
При передруці матеріалів посилання на сайт є обов'язковим! Відповідальність за достовірність фактів несе автор публікації.

Олександр Герега народний депутат України За конкретні справи АТП Чемерівці