Тривають активні роботи по відновленню місцевого аеропорту

 Тривають активні роботи по відновленню місцевого аеропорту

 

Таким ми побачили аеропорт ще у травні. А от вже під осінь летовище зустрічає своїх гостей розчищеними хащами.  Під палючим сонцем сьогодні тут працюють будівельники – відновлюють злітно-посадкову смугу. Бо ж на те депутати обласної ради виділили аж 800 тисяч гривень. Погодьтеся, сума претензійна. Адже роками тієї ділянки ніхто не ремонтував.

Проте, небеса таки посміхнулися аеропорту – підрядник знайшовся. Вже декілька днів на злітній смузі кипить робота. А чоловіки у помаранчевих жилетах не відволікаються навіть на камеру.

За найліпшого сценарію відновлена смуга стане такою, як її пам’ятають у 2012 році. А далі плани керівництва куди більші – сертифікація, мала авіація та чартерні рейси. Проте, об’єкт обласної ради «Аеропорт Хмельницький» на совісті обранців. Чи відновлять вони його  статусність та додадуть Аеропорту рейтингів фінансуванням – покаже час. Наразі на місці борються з питаннями більш приземленими – воюють з хащами, які ще залишаються ось там далеко на злітній смузі. Все роблять своїми силами, та від допомоги не відмовляться.

Під час відновлення посадкової смуги виявила ще й недоліки дренажної системи

Планують закінчити роботи за місяць-два, і вже тоді попросять пройтися смугою спеціалістів УКРДОРПРОЕКТУ. Вони, простими словами,   оцінюватимуть покриття  на коефіцієнт щеплення з колесами літаків. І чим вищим він буде, тим більша гарантія, що до нашого Аеропорту залетять та сядуть гвинтокрили-важковаговики. Але враховуючи той факт, що посадкова смуга десять років не бачила літака, то і роботи наразі не мало. Генпідрядник заспокоює: бачили і гірше.

Директор  Сорока обіцяє першим сісти у літак та випробувати злітну смугу на якість.