Спогади сина: мій батько – Михайло Кушнір

Дмитро Кушнір

В останні роки свого життя мій батько Михайло Миколайович Кушнір займався вивченням історії та етнографії рідної Хмельниччини.

Власним коштом та за допомогою друзів була видана велика кількість робіт – хай малого тиражу та поганенької якості, але він страшенно тим гордився.

Але роботою його життя була книга, яку я зараз тримаю в руках – «Городоччина: час, події, люди».

Робота над цим фундаментальним проектом, ініційованим народним депутатом та нашим земляком Олександром Герегою, була розпочата ще у 2012 р., але її завершення батько не дочекався - він залишив нас у травні 2013 р.

Я безмежно вдячний авторам проекту Олександру Володимировичу Герезі, його помічникам Ользі Олександрівні Григор'євій та Лесі Нескромнюк за те, що сьогодні, коли книга побачила світ, внесок Михайла Кушніра у її створення вони не тільки пам'ятають і високо цінують, але і за те, що на знак своєї поваги до батька, один з кількох колекційних примірників вони вирішили вручити мені, його синові.

Дмитро Кушнір та Ольга Григор'єва

Я знаю, батько зараз знову страшенно гордий – за себе, за нас, його дітей, за свою рідну Хмельниччину.

Єдине, про що я шкодую – що батько не побачив ні Майдану, ні війни, ні народження нової України. Вірніше, він бачив, звідти, згори, але поговорити з ним про це я поки не маю можливості.

Землякам своїм бажаю прочитати цю книгу. Вивчати і знати історію рідного краю та всієї України, бо вона приховує відповіді на всі питання - чому ми такі, як є, чому наша країна саме така, а не інша.

Читайте, вчіть історію, щоб не повторити помилок, які ми, українці, вже повторювали аж занадто багато разів.

І, нарешті, для всіх, хто це читає, маю пораду - більше спілкуйтеся з батьками.

Бо може наступити момент, коли ви раптом сильно пошкодуєте про те, що колись мало говорили зі своїм батьком.

Шануймося.

Автор: Дмитро Кушнір