• 03.jpg
  • 02.jpg
  • 05.jpg
  • 04.jpg
  • 01.jpg

Пошук по сайту

Лічильник відвідувачів

Релігія району

Стигматик брат Ілля у Городку

Стигматик брат Ілля у ГородкуРелігія району
Триває візит в Україну Іллі Катальдо, який, як він стверджує, має стигмати (рани на тілі, як в Ісуса), а також бачив Ангелів, Богородицю й Ісуса.
10-11 жовтня молитва з братом Іллею відбулася у Городку на Хмельниччині, в храмі св. Станіслава. Разом із братом приїхав о. Марко Беладеллі — представник Ватикану, призначений також місцевим єпископом з рідної італійської дієцезії брата Іллі постійно спостерігати за його діяльністю. На молитві також були присутніє єпископ Кам’янець-Подільської дієцезії Леон Дубравський та Ян Білецький, екзорцист, а також багато духовенства.

Детальніше...

Греко-Католицька церква Св. Юрія Переможця

Історія парафії Cв. Юрія ПереможцяРелігія району
Історик Володимир Соха, описуючи церковне життя у м. Городку на Поділлі, згадує Римо-Католицький костел Станіслава та дві церкви – Успіння Пресвятої Богородиці та Св. Георгія (Юрія). Георгіївська церква була побудована в 1720 році з благословення і підтримки Митрополита Атанасія Шептицького. У 1795 році обидві церкви були передані Московському православ’ю. У 1827 році Успінська церква згоріла, а на її місці встановлено хрест. На жаль, сьогодні ми не знаємо, де це місце. Церква Св. Юрія Переможця стояла в центрі, там, де тепер пошта, ресторан, сквер. На початку XIX ст. була розібрана.
Відновлення парафії розпочалось у 2004 році з благословення Владики Василія Семенюка і стараннями священиків о. Василя Демчишина та о. Ігоря Топоровського, котрі документально зареєстрували громаду Української Греко-Католицької церкви.

Детальніше...

Зустріч з Єпископом Кам’янець-Подільської Дієцезії Леоном Дубравським

Леон Дубравський OFMРелігія
22 серпня 2017 року у м. Кам’янець-Подільському в кафедральному костьолі Св. Апостолів Петра і Павла представники сайту «Наш Городок» Вадим Якубовський та Андрій Савченко зустрілись з Леоном Дубравським, Єпископом Кам’янець-Подільської Дієцезії. Під час зустрічі в кафедральному храмі було записано відеозвернення Єпископа до городоччан. Пропонуємо Вам переглянути дане відео.
Леон Дубравський
Народився 01.07.1949 р. у с. Дубовиці Житомирської обл. У 1949 р. був хрещений у храмі св. Софії у Житомирі. 1978-1983 рр.– навчання в духовній семінарії у Ризі. 31.08.1982 р. вступив до Ордену святого Франциска оо. Бернардинів в Польщі. 29 травня 1983 р. – отримав рукоположення в Ризі....

Детальніше...

Освячення храму святої великомучениці Людмили княгині Чеської

Освячення храму святої великомучениці Людмили княгині ЧеськоїРелігія району
29 вересня 2016 року Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, у рамках свого Першосвятительського візиту до Хмельницької єпархії, прибув у м. Городок та здійснив освячення новозбудованого храму на честь святої мучениці Людмили Чеської.
Перед брамою-дзвіницею Святійшого Патріарха Філарета зустріли парафіяни, представники місцевої влади та благодійники. У їх супроводі Його Святість пройшов до входу в храм, де його сердечно вітали наймолодші вірні Українського Православ’я – діти, а старші парафіяни піднесли Святійшому Патріарху традиційні український коровай та квіти. Настоятель парафії митр. протоієрей Павло Глінських підніс Його Святості хрест, сердечно прохаючи освятити храм і очолити першу Божественну літургію.

Детальніше...

Церква Пресвятої Трійці Свято-Троїцького монастиря

Церква Пресвятої Трійці Свято-Троїцького монастиряРелігія району
Єдиний християнський храм у світі, в якому на фресці «Страшний Суд» у пекельному вогні горять найодіозніші комуністичні вожді, височіє на скелі над Збручем.
За візантійською традицією, у храмах на протилежній від іконостасу стіні зображують сцену Страшного Суду. Задум досить простий та дієвий – виходячи після служби з церкви, вірні завжди бачать перспективу й альтернативу їхніх душ у Вічності: Рай для праведних і геєнна вогняна – грішникам. У традиціях українського сакрального мистецтва було зображувати у сценах Страшного Суду й реальних персонажів.

Детальніше...

Костьол у Бедриківцях

Костьол у Бедриківцях

Релігія району
Поселення Бедриківці вперше згадується у документах 1493 року. Сьогодні тут проживає близько тисячі громадян. Їх зусиллями під керівництвом о. Владислава Ванагса у 1994-1997рр. було споруджено свій костьол.
Землю під будівництво виділила Бедриковецька сільська рада. В серпні 1994 року силами парафіян було збудовано дерев’яну каплицю, в якій протягом чотирьох років відправлялась служба Божа. Протягом цього часу під керівництвом ксьондза Владислава Ванагса проводилось будівництво нового костьолу. Фінансову допомогу і в будівництві, і в утриманні великого костьольного господарства надавали різні організації і особи з Польщі і Заходу.

Детальніше...

Свято-Успенська Почаївська Лавра

Свято-Успенська Почаївська Лавра

м. Почаїв
 Стоїть на вершині Почаївської гори, Свято-Успенська Почаївська Лавра – твердиня віри Христової, обитель благочестя і подвижництва, духовний центр православного народу на Західній Україні.
Цей старовинний монастир перебуває під особливим покровом Божої Матері. Тут Діва Марія явилася монахам-пустинникам, залишивши на скалі слід Своєї Стопи; цю землю прославила на весь світ Почаївська чудотворна ікона Божої Матері; в обителі подвизалися великі подвижники Православ’я: преподобний Іов Почаївський і чудотворець Волинського краю преподобний Амфілохій.

Детальніше...

Українська Православна Церква

Українська Православна Церква

Релігія району
Л І Т О П И С 
української православної церкви святої великомучениці Людмили княгині Чеської. Українська православна церква народилася в місті Городку 26 вересня 2000 року. Про це свідчить свідоцтво № 1734 про реєстрацію Статуту релігійної громади. Свідоцтво видала обласна державна адміністрація, управління у справах національностей та релігій. Керівний орган релігійної громади був розташований в м.Городку, вул.Миру, 1 кв.10. Він складався з 10 осіб: Омельчук К.М., Мельник В.В., Федюк В.О., Кривий М.С., Фурлет А.Б., Якубовський В.В., Абрам В.Д., Журавчак Л.Л., Федюк М.О., Кльоц О.М.

Детальніше...

Собор святого князя О.Невського

Собор святого князя О.Невського

Кам'янець - Подільський
12 вересня відтепер може вважатися престольним святом Кам’янця-Подільського, а святий благовірний князь Олександр Невський – покровителем нашого міста. Саме сьогодні відбулося освячення Кафедрального собору св. бл. кн. Олександра Невського. До цієї події православна спільнота Кам’янеччини йшла одинадцять років –з того дня, коли було освячено перший камінь храму, який почали відновлювати після повного його знищення у 30-х роках ХХ століття.

Храм відбудовувався на пожертвування кам’янчан, завдяки їхній молитві та посильній допомозі. Проте основну роль у цій благій справі все-таки відводять архієпископу Кам’янець-Подільському і Городоцькому Феодору, який особисто контролював хід виконання робіт.

Детальніше...

Каплиця біля с. Кремінна

Каплиця біля с. Кремінна

Релігія району
На гранітній плиті напис: "На цьому місці в березні 1943 року вони були спалені фашистами за допомогу партизанам". За селом Кремінна обабіч дороги, що веде до Сатанова, фашистами була спалена оселя сім'ї Осики разом з її мешканцями - Павлом, Варварою, Якилиною, Іваном та Петром - за допомогу партизанам.
7 липня 2004 на цьому місці було вшановано їх пам'ять новозбудованою каплицею та пам'ятним знаком. Відтепер ця споруда символізуватиме не тільки пам'ять про грізні роки всенародного лихоліття, але й основи християнської моралі - де пам'ять про убієнних та шана Всевишньому сплітаються у єдиний вінок із золотавої пшениці - основи земного буття.

Детальніше...

Інститут Богословських Наук

Інститут Богословських Наук

Релігія району
Будинок, в якому на даний час знаходиться Інститут Богословських Наук, походить з XVIII століття і нерозривно пов’язаний з історією самого міста та польської спільноти в цілому. В 1653 р. Богдан Хмельницький дуже розорив Городок. Замойські, які володіли містом у XVIII ст. приклали досить зусиль, щоби повернути йому колишній добробут. Вони переселяють в Городок селян з інших місцевостей Речі Посполитої, чим і пояснюється переважна більшість католиків в місті та його околицях. 

Детальніше...

Католицький костьол

Католицький костьол

Релігія району
Перший католицький костьол в Городку був побудований, як свідчать польські джерела, в 1496 році. Та в 1582 році
татари його зовсім знищили.
Раніше в Городку був цілий ряд католицьких чернечих орденів.
У 1737 році Замойський поселяє в Городку орден францисканців. Трохи раніше в 1732 році тут споруджується костьол Святої Анни. В плані він мав форму хреста з чотирма фаціятами. Спорудили костьол на горі, вище річки Смотрич.

Детальніше...

Храм Святого Онуфрія

Храм Святого Онуфрія

Релігія району
Православна церква у Городку була вже на початку XVI століття. Згідно з податковими списками 1530 року в них згадуються священики Василь і Лукач.
У XVIII столітті в Городку було два приходи з відповідними церквами. Во ім'я Успення Пресвятої Богородиці або Успенська церква знаходилась в "Старому місті", тому називалась Староміською церквою. Приміщення Успенської церкви було дерев'яне, трибанне, побудоване братами Матвієм га Данилом ІІІортаками, але в якому році, невідомо.

Детальніше...

"НАШ ГОРОДОК"

© 2011 All right reserved. Інформаційний портал Городоцького району.     Створення сайтів
При передруці матеріалів посилання на сайт є обов'язковим! Відповідальність за достовірність фактів несе автор публікації.

Олександр Герега народний депутат України За конкретні справи АТП Чемерівці