Храм Святого Онуфрія

Храм Преподобного Онуфрія Великого

Православна церква у Городку була вже на початку XVI століття. Згідно з податковими списками 1530 року  в них згадуються священики Василь і Лукач.

У XVIII столітті в Городку було два приходи з відповідними церквами. Во ім'я Успення Пресвятої Богородиці  або Успенська церква знаходилась в "Старому місті", тому називалась Староміською церквою. Приміщення Успенської церкви було дерев'яне, трибанне, побудоване братами Матвієм га Данилом ІІІортаками, але в якому році, невідомо.

У 1827 році церква згоріла, а на її місці був встановлений великий кам'яний хрест, який довго зберігався серед селянських хат старого міста. Церква во ім'я святого великомученика Георгія або Георгіївська церква знаходилась посередині тодішньої базарної площі (сьогодні цю територію міста займають пошта, ресторан, універмаг, контора райспоживспілки, сквер та площа перед старою автобусною станцією), її називали ще Новоміською церквою. Церква була побудована в 1720 р.


У 1795 році була приєднана до православія московською напряму.
На початку XIX століття церкву  розібрано через старість, і розпочалось будівництво нової, спочатку на кошти власників міста Мнішхів, а пізніше- власником Городка бароном Гейсмаром.


Нарешті в 1841р. будівництво церкви було закінчене. Знаходилась вона на межі між містом та Слобідкою (сьогодні на цьому місці побудовано комбінат побутових послуг). Церква була посвячена на честь святого благовірного князя Олександра Невського.


Приміщення церкви  кам'яне, однокупольне. У 1866 році  встановлено новий Іконостас. У церкві довго зберігалася ікона святого Онуфрія. Дзвіниця  побудована разом з церквою. На ній було встановлено 7 дзвонів.
У 1934 році цей храм був закритий і знищений.

Будівництво нового храму розпочалося у 1989 році, а вже 30 листопада 1991 року єпископ Хмельницький і Кам'янець-Подільський Ніфонт освятив новозбудований храм на честь преподобного Онуфрія Великого, чудотворна ікона якого була у знищеному храмі. Упродовж 1993-1998 років будувалась при храмі церковна дитяча школа. Будівництво дзвіниці завершено у 2002 році.
Храм по архітектурно-символічній основі - хрестоподібний, п'ятикупольний.

Отець Олексій Добош