Каплиця біля с. Кремінна

Каплиця Блаженної Ксенії Петербурзької

На гранітній плиті напис: "На цьому місці в березні 1943 року вони були спалені фашистами за допомогу партизанам".
За селом Кремінна обабіч дороги, що веде до Сатанова, фашистами була спалена оселя сім'ї Осики разом з її мешканцями - Павлом, Варварою, Якилиною, Іваном та Петром - за допомогу партизанам.
7 липня 2004 на цьому місці було вшановано їх пам'ять новозбудованою каплицею та пам'ятним знаком. Відтепер ця споруда символізуватиме не тільки пам'ять про грізні роки всенародного лихоліття, але й основи християнської моралі - де пам'ять про убієнних та шана Всевишньому сплітаються у єдиний вінок із золотавої пшениці - основи земного буття.


Освячення каплиці Блаженної Ксенії Петербурзької провели: протоієрей благочинний Городоцького району Олексій Добош, отець Олександр і отець Тадеуш з м. Кам'янця-Подільського. За словами О. Добоша, каплиця освячена на честь Блаженної Ксенії тому, що саме вона - покровителька сімейного благополуччя, добра і тепла. Ця жінка отримала дар чудотворіння і зцілювання. Вона приймала образ жебрачки і ходила в старому обірваному лахмітті. Всі довкола говорили - божевільна. Та вона допомагала тим, кому потрібна була допомога,зцілювала тих, хто важко хворів. З тих часів, коли вона жила, минуло 157 років. І, як говорить Олексій Добош, хочеться, щоб кожна людина, проїжджаючи цією дорогою, на мить зупинилась, вшанувала пам'ять тих, хто на цьому місці прийняв смерть, возвела благальні слова до Бога.
Марія Шаренко, донька Григорія Івановича Ткачука, подарувала в каплицю ікону Божої Матері. Отець Тадеуш із Кам'янця-Подільського подарував - вазу та святу ікону, якій поклоняються і православні, і католики.
Отож нехай родовід наш множиться щоденно не тільки добрими справами, а й світлими помислами. А величальна пісня нехай долинає до небокраю і стоголоссям повертається в наші і особливо в юні серця.

Використанні матеріали із статті "Стоголоссям в серці одізветься" М. Бочарнікова, кореспондента ТРПЦ.