• 004.jpg
  • 003.jpg
  • 001.jpg
  • 005.jpg
  • 002.jpg

Пошук по сайту

Лічильник відвідувачів

Релігія району

Свято-Успенська Почаївська Лавра

Свято-Успенська Почаївська Лавра

Сторінки Історії

Стоїть на вершині Почаївської гори, Свято-Успенська Почаївська Лавра – твердиня віри Христової, обитель благочестя і подвижництва, духовний центр православного народу на Західній Україні.

Цей старовинний монастир перебуває під особливим покровом Божої Матері. Тут Діва Марія явилася монахам-пустинникам, залишивши на скалі слід Своєї Стопи; цю землю прославила на весь світ Почаївська чудотворна ікона Божої Матері; в обителі подвизалися великі подвижники Православ’я: преподобний Іов Почаївський і чудотворець Волинського краю преподобний Амфілохій.

Явління Божої Матері на Почаївській горі Преподобный Іов Почаївський
Явління Божої Матері на Почаївській горі Преподобный Іов Почаївський


У глибині віків заховалася дата заснування монастиря на святій горі. 1240 рік. Хан Батий у Києві. Монголо-татарське іго угнітає охрещену князем Володимиром Православну Русь, руйнує все святе. Києво-Печерські іноки ідуть на Волинь, шукаючи порятунку, і знаходять його на скелястій, покритій густим лісом горі, де і засновують монастир. Сюди приносять вони суворий аскетичний дух преподобних Антонія і Феодосія Печерських, а місце свого усамітнення називають в пам’ять про річку Почайну – притоку Дніпра, на березі якої стояв колись їхній монастир. Тоді ж іноки сподобилися благословення Божої Матері. Вона явилася їм на скалі подібно неопалимій купині з короною на голові і скіпетром у руці, залишивши на камені слід Своєї правої стопи, який з того часу наповнюється цілющою водою. Явління це було благословінням та знаком заступництва Богородиці для насельників нещодавно заснованої ними обителі.


Розпочинається нова доба в історії монастиря. Ігуменом обителі стає Іов Желізо. Завдяки подвигам і невтомному піклуванню преподобного Іова в обителі була відкрита школа і друкарня. У 1649 році на вершині гори збудована церква Святої Троїці зі Стопою Богородиці у середині храму, - до того слід Стопи більше 400 років залишався під відкритим небом. Тоді ж обитель було обнесено оборонним муром з вежами, збудовані інші храми, келії для братії, різні господарські споруди. Дзеркальна вода, викопаної ним на вершині гори криниці і ставка у підніжжі і тепер є свідченням його невтомних трудів.


Столітнім старцем закінчив свій земний путь ігумен Іов (1651 рік), але разом з Богородицею залишається незмінним заступником древньої православної святині від зазіхань іновірців.


Назавжди закарбовано в пам’яті церковній події Збаразької війни 1675 року. П’ятидесятитисячне турецьке військо на чолі з султаном Нуреддіном було переможене чудесним явлінням над Свято-Троїцькою церквою Матері Божої з омофором у руках, з небесними ангелами та преподобним Іовом. Щороку 5 серпня Свята Церква вшановує пам’ять про ту далеку подію.


План Лаври

План Лаври

1. Успенський собор (Стопа та чудотворна ікона Божої Матері).
2. Храм прп. Іова Почаївського (мощі преп. Іова та Амфілохія).
3. Троїцький собор.
4. Дзвіниця.
5. Похвальний храм.
6. Почаївська духовна семінарія.
7. Святі ворота.
8. Екскурсійний офіс.
9. Каплиця в честь 400-ліття перенесення Почаївської Чудотворної ікони Божої матері.
10. Літній вівтар.
11. Каплиця в честь 2000 ліття Різдва христового.
12. Іконна лавка.
13. Записний стіл.
14. Прохід до колодязя прп. Іова.
15. Колодязь прп. Іова (Свята вода, просфори).
16. Вхід до храму прп. Іова.
17. Странноприймальня.
18. Підземний перехід на стоянку.
19. Підземний перехід на територію Лаври.
20. Нижня стоянка.
21. Верхня стоянка.
22. Дорога до автостанції.
23. Дорога на Радилів.
24. Дорога на Тернопіль.
25. Дорога на монастирське кладовище а Свято-Духівський скит.
26. Дорога на Кременець.

Джерело - http://www.pochaev.org.ua

Відео - Савченко А.В.

Відео онлайн :

Свято-Успенська Почаївська Лавра та джерело Святої Праведної Анни

"НАШ ГОРОДОК"

© 2011 All right reserved. Інформаційний портал Городоцького району.     Створення сайтів
При передруці матеріалів посилання на сайт є обов'язковим! Відповідальність за достовірність фактів несе автор публікації.

Олександр Герега народний депутат України За конкретні справи АТП Чемерівці