• 002.jpg
  • 003.jpg
  • 004.jpg
  • 005.jpg
  • 001.jpg

Пошук по сайту

Лічильник відвідувачів

Відео

Світло вимикають через дефіцит вугілля

 

Перебої зі світлом тривають. Раніше це пов’язували із зупинкою третього блоку на Запорізькій атомній. Втім, навіть після того як він запрацював світло продовжують вимикати. На черговій прес-конференції головний енергетик краю — генеральний директор ПАТ «Хмельницькобленерго» Олександр Шпак розставив усі крапки над «і». Насправді генеруючих потужностей вистачає, а от паливо через воєнні дії на Сході країни — у дефіциті. Запасів вугілля надовго не стане. Президент домовляється про постачання вугілля з Австралії: кажуть, воно навіть із доставкою обійдеться нам дешевше, ніж донбаське. Втім, прогнозувати скільки ще доведеться терпіти незручності поки не береться ніхто.

Як тільки українці починають споживати більше електроенергії, ніж виробляють генератори, диспетчери змушені розвантажувати систему. Повідомлення про обмеження певної кількості мегават щодня надходять з національного диспетчерського центру до регіонального, що у Вінниці, далі на центральну диспетчерську службу «Хмельницькобленерго», і уже потім — черговим диспетчерам районів електромереж. Забезпечувати енергобаланс доводиться в реальному часі, завбачити ріст навантаження і коли саме це станеться та скільки разів на день — неможливо. Головне завдання енергетиків, каже Олександр Шпак, — зберегти стійкість енергосистеми та жорстко дотримуватись оперативно-технічної дисципліни. Навіть у цій складній ситуації в «Хмельницькобленерго» намагаються не відключати черги, де є лікарні, котельні, навчальні заклади та інші важливі об’єкти.

Зазвичай частота струму становить 50 герц. Коли генератори електростанцій не встигають покривати споживану потужність, частота падає. Якщо ж вона стане нижче критичної — 49,2 герца — генератори почнуть автоматично від’єднуватися від енергосистеми. В зимовий період це загрожує техногенною катастрофою національного масштабу. Щоб запобігти цьому, і вводяться графіки обмеження потужностей та графіки аварійних відключень. Але якщо вчасно не виконати вказівку диспетчера, до нашої області застосують примусове вимкнення, і тоді «під гарячу руку» можуть потрапити і лікарні, і дитячі садочки, і школи…

Як тільки працівники обленерго отримують повідомлення про відключення, інформація з’являється на сайті Компанії. Також отримати її можна в реальному часі, безкоштовно зателефонувавши в Кол-центр ПАТ «Хмельницькобленерго», який працює цілодобово. (0 800 50 50 62 або (0382) 75 52 00) 

"НАШ ГОРОДОК"

© 2011 All right reserved. Інформаційний портал Городоцького району.     Створення сайтів
При передруці матеріалів посилання на сайт є обов'язковим! Відповідальність за достовірність фактів несе автор публікації.

Олександр Герега народний депутат України За конкретні справи АТП Чемерівці