• 04.jpg
  • 05.jpg
  • 01.jpg
  • 02.jpg
  • 03.jpg

Пошук по сайту

Лічильник відвідувачів

Відео

ПРО ЗЕМЕЛЬНІ ПЕРИПЕТІЇ У ГОРОДОЦЬКОМУ РАЙОНІ

Липовецька Євгенія Василівна

Жителі села Купин Городоцького району вже стомилися оббивати чиновницькі пороги, аби добитися обіцяних їм земельних наділів. Два роки тому селяни ледь відвоювали купинські землі у вінницького інвестора. Сьогодні вже борються із Держгеокадастром, бо там  ігноруються  заяви людей, а землі, які вподобали жителі КУпина для ведення особистого селянського господарства, роздаються іншим особам.  

У селі Купин Городоцького району понад 150 гектарів ріллі вже кілька років не бачать робочих рук. Це попри те, що працювати на цій землі хочуть місцеві жителі. Розповідають, ледь не кожні півроку пишуть заяви в обласний  Держгеокадастр ,аби їм дозволили господарювати. Натомість структура звернення селян просто ігнорує. 

Лідія БОДНАР – жителька села Купин Городоцького району

- Ми хочемо взяти по 2 гектари землі для того, щоб вести своє особисте селянське господарство. Тим паче що у нас створений кооператив і ми можемо використовувати землю у своїх цілях. Вже пішов третій рік як ми не можемо ці землі взяти. Бо їх передають другим особам, які навіть не проживають на території сільської ради.

Два роки  тому ці землі запасу вже ледь не віддали вінницькому фермеру.  Без погодження із сільрадою та людьми. Селяни шоковані. Геть не розуміють , чому їх обійшли. Щоб відстояти своє ,змушені були йти у суди, які тривають і досі. Та разом з тим почали перемовини з потенційним орендарем. Мовляв, той відмовляється від землі на користь людей, а вони у свою чергу дозволяють йому орендувати ВЖЕ СВОЇ  наділи.   

Євгенія ЛИПОВЕЦЬКА - Купинський сільський голова

- Ми досягли домовленості, що він напише відмову на ці земельні ділянки. Бо і він користі немає, землі заростають, і наші люди нічого не мають. Натомість ц іземлі одержують люди, які нам невідомі.

Здавалося б, нарешті з’явилося світло в кінці тунелю. Та справи знову гальмують у Держгеокадастрі області. Все тому, пояснюють люди, що ледь не кожні два місяці у відомстві змінюється керівник. І кожному доводиться щоразу пояснювати проблему та писати нові заяви. У земельний як за свяченою водою вже 4 роки їздять і жителі села Великий Карабчіїв цього ж району. Біда у селян однакова – їм не дають дозволу зайняти по 2 гектари вільної  землі у своєму селі.    

Володимир АТАМАНСЬКИЙ – Великокарабчіївський сільський голова

- Перший раз була відписка, що землі залужені і є спільною власністю пайовиків, але не є державною і розпайовуватися не може. Далі, що землі хтось вже орендує. А остання була, що зарезервовано учасникам АТО. Всі 400 га.

Тож, цього разу добиватися правди у Дергеокадастр жителі двох сіл пішли разом. Черговий в.о. начальника Олександр Вжешневський з людьми зустрівся. Кажуть, пообіцяв проблему вирішити. Втім, як і його попередники. А от поспілкуватися  із журналістами часу не знайшов. Мовляв, все сказав людям. Але жодних термінів, коли селяни таки зможуть отримати омріяні гектари, не назвав. Тож говорити, що питання цього разу вирішиться остаточно – зарано. Чи дотримає черговий новий начальник обласного Держгеокадастру, ми обов’язково розповімо у наших наступних випусках. 

"НАШ ГОРОДОК"

© 2011 All right reserved. Інформаційний портал Городоцького району.     Створення сайтів
При передруці матеріалів посилання на сайт є обов'язковим! Відповідальність за достовірність фактів несе автор публікації.

Олександр Герега народний депутат України За конкретні справи АТП Чемерівці