• 002.jpg
  • 004.jpg
  • 001.jpg
  • 003.jpg
  • 005.jpg

Пошук по сайту

Лічильник відвідувачів

Чудеса Городоччини

Збручанська Жива водиця

Збручанська  Жива водиця Чудеса Городоччини
Своїм народженням курорт Сатанів, нинішня перлина Подільського краю зобов"язаний одній скромній, небайдужій жінці. Звали її Марина (Ніна) Андріївна Нестерова. Саме їй, провізору Сатанівської аптеки судилося опинитися в потрібний час, в потрібному місці. А це 1968 рік, місце – мальовнича долина р. Збруч. Декілька років назад геологи шукали там чорне золото – нафту. Замість неї із глибини надр вирвався потужний струмінь води. Та такий високий, що зрівнявся з вершинами лісових товтр обабіч берегів Збруча. Розчарувавшись, бурильники сяк-так запломбували свердловину бетоном і згорнули пошуки.

Детальніше...

Купинський "шум"

Купинський ''шум''Чудеса Городоччини
В сімох кілометрах на південь від Городка просторо розкинувся на схилах Смотрича старовинний Купин. Неподалік від нього археологи знайшли багато кам’яних знарядь праці, на лівому березі Смотрича виявили сліди поселення Черняхівської культури. Писемні витоки історії села сягають ХV століття. У 1407 році литовський князь Ягайло подарував Купин чи то Богуславу, чи то Ярангу. Тоді Купин торгував з усім світом. Крам везли Смотричем до Дністра, а далі - Чорним морем. Купин не обминули ні Богдан Хмельницький, ні Устим Кармелюк.
Ось як описує автор туристичного путівника «Високі береги Смотрича» Г.С.Дем′янчук власні враження від мандрівки цим селом: «Зліва від села підносяться невисокі пагорби, справа - буйний луг, за яким вдалині вузькою смужкою темніє ліс ...

Детальніше...

«кадити вічний вогонь перед скрижалями...»

«кадити вічний вогонь перед скрижалями...»

Чудеса Городоччини
Сатанівська синагога – пам’ятник, що зберіг у собі сліди різних епох історії єврейської общини. Стіни синагоги вимуровані з вапняку і товщина їх сягає аж півтора метра. Збереглись прибудови, де знаходилися бібліотека, школа для хлопчиків, молитовна зала для жінок. Головне приміщення – висока зала, перекрита напівциркульним склепінням з розпалубками до вікон. Коли в Санкт-Петербурзі (Росія) проходила велика фотовиставка «Великі синагоги (Третє зруйнування Храму)», то саме фотографія арон-кодешу сатанівської синагоги стала її символом». Неодноразово краєзнавці та поціновувачі історичних пам’яток архітектури городоччини розповідали про проблеми цієї пам'ятки журналістам, проводили засідання круглих столів, писали листи у різні інстанції, розміщали інформацію в Інтернеті, та шукали інвестора, котрий зайнявся би реставрацією Сатанівської синагоги-фортеці...

Детальніше...

Річка "Збруч"

Річка

Чудеса Городоччини
З восьми великих Днiстровських приток Хмельниччини ця рiчка є найбiльшою лiвою притокою Днiстра. Довжина її сягає 244 км. Ця рiка i трудiвник сумлiнний - крутить турбiну трьох гiдроелектростанцiй, i дає чимало риби. Вона ж вабить людей щорiчно для вiдпочинку на своїх берегах. Тiльки Чемеровеччину Збруч омиває i освiжає на протязі 86 км. Збруч - рiчка iсторична. Впродовж двох вiкiв вона була кордоном, який роздiляв єдину українську землю на двi частини - західну i східну. Заселення Збруча вiдноситься до глибокої давнини, про що засвiдчують залишки печер, видовбаних у скелях та римськi монети. У 106 роцi нашої ери береги невiдомої ще тодi рiчки обслiдував римський легiон пiд проводом центурiона Тонiлiя.

Детальніше...

Купинський млин

Купинський млин

Чудеса Городоччини

У Купині все ще служить млин, побудований у 1455 році.
За дев’ять кілометрів від Городка, райцентру, розкинувся широко Купин — мальовниче село, відоме серед близьких і далеких сусідів найдавнішим (діючим!) водяним млином. На фасаді споруди над річкою Смотрич дві дати — 1455 і 1999.
— Перша дата — то рік будівництва млина, а друга — рік реконструкції, — пояснює літній мірошник Володимир Калатін. Аби розвіяти сумніви щодо того, чи виробничий об’єкт отакий давній, додає: «Водяні млини відомі ще від часів Київської Русі». Мовляв, оцей, Купинський, найдавніший лише тому, що вітри часу його обминули, не зруйнували.

Детальніше...

Пуща відлюдника

Пуща відлюдника

Чудеса Городоччини

На протилежному від Сатанова боці річки Збруч, яка розділяє Хмельницьку й Тернопільську область, уже в Тернопільській області, на території Природного заповідника Медобори знаходиться ще одне унікальне місце – Пуща відлюдника.

Якщо переходити через швидкоплинний Збруч, проходити старовинне село Кренцилів Гусятинського району, в якому й досі знаходять предмети побуту часів Київської Русі, то можна ввійти до лісу. Дорога веде до гори. По обидві її сторони старий, темний, листяний ліс. Відчувається, що знаходишся в заповіднику, багато грибів, ростуть рослини, які занесені до Червоної Книги.

Детальніше...

Підземний Городок

Підземний Городок

Чудеса Городоччини
Для Городка з його непростим рельєфом уже звичною стала картина, коли то в одному, то в іншому місці під землею раптово зникають шматки тротуару чи вулиці, несподівано просідають будинки. Якось ледь не зруйнувався універмаг. Провалля стали невід'ємним атрибутом райцентру, додаючи головного болю житлово-комунальній службі. Тамтешні мешканці пояснюють таке явище наявністю під містом розгалужених ходів, однак їх ніхто належним чином не дослідив.Зазирнути у підземне царство, а отже, певною мірою заповнити цю прогалину, давненько мріяли брати Олександр і Вадим Загурські та їхній товариш Фелікс Ошовський. 

Детальніше...

Таємниче озеро

Таємниче озеро

Чудеса Городоччини
В Україні є природні дива, які вражають своєю неповторністю: безкраї таврійські степи і дрімучі поліські діброви, загадкові печери та цілющі джерела. Поблизу села Веселець Городоцького району Хмельницької області є унікальне озеро, яке періодично зникає. Старожили згадують, що на цій місцині колись навіть висівали зернові. Проходять роки, і луки знову перетворюються на чималу водойму, в якій невідомо звідки з’являється риба, гніздяться рідкісні птахи. Ми побували на березі безіменного озера, якого немає на жодній топографічній карті.

Детальніше...

"НАШ ГОРОДОК"

© 2011 All right reserved. Інформаційний портал Городоцького району.     Створення сайтів
При передруці матеріалів посилання на сайт є обов'язковим! Відповідальність за достовірність фактів несе автор публікації.

Олександр Герега народний депутат України За конкретні справи АТП Чемерівці