• 002.jpg
  • 004.jpg
  • 003.jpg
  • 005.jpg
  • 001.jpg

Пошук по сайту

Лічильник відвідувачів

Чудеса Городоччини

Річка "Збруч"

Збруч

З восьми великих Днiстровських приток Хмельниччини ця рiчка є найбiльшою лiвою притокою Днiстра. Довжина її сягає 244 км. Ця рiка i трудiвник сумлiнний - крутить турбiну трьох гiдроелектростанцiй, i дає чимало риби. Вона ж вабить людей щорiчно для вiдпочинку на своїх берегах. Тiльки Чемеровеччину Збруч омиває i освiжає на протязі 86 км. Збруч - рiчка iсторична. Впродовж двох вiкiв вона була кордоном, який роздiляв єдину українську землю на двi частини - західну i східну. Заселення Збруча вiдноситься до глибокої давнини, про що засвiдчують залишки печер, видовбаних у скелях та римськi монети. У 106 роцi нашої ери береги невiдомої ще тодi рiчки обслiдував римський легiон пiд проводом центурiона Тонiлiя. Римляни дiйшли тодi до нинiшнього Сатанова. В 1848 роцi в рiчцi знайдено збручанського iдола з культурним зображенням давньославянського бога Святовида. Стояв цей iдол на горi Богут, що на правому березi Збруча Гусятинського району Тернопiлля.

Ця знахiдка видатна пам'ятка староруського образотворчого мистецтва. Назва рiчки походить вiд слова "збруч" (обоча, болото). Вона й справдi витiкає з болотних лукiв, якi називаються збручами, що на Авратинськiй височинi Волочиського району, по землях якого мандрує майже 50 км. Далi Збруч слiдує крiзь Чемеровеччину, перетiкає Кам'янеччину i в районi смт.Жванця дарує води старшому побратиму - Днiстру. Басейн рiчки Збруч досить щедрий на притоки i потiчки, яких у нього по обидва береги понад 500, одною з яких є рiчка Бовванець (42 км). Рiчка роздiляє Тернопiльську i Хмельницьку областi. Збруч... Краса нашого краю. Вужем звивається вона серед вапнякових товтр i пагорбiв, нанизавши на себе намистинки кам'янистих бродiв i перекатiв. Це - дно древнього Сарматського моря.

Збруч

"НАШ ГОРОДОК"

© 2011 All right reserved. Інформаційний портал Городоцького району.     Створення сайтів
При передруці матеріалів посилання на сайт є обов'язковим! Відповідальність за достовірність фактів несе автор публікації.

Олександр Герега народний депутат України За конкретні справи АТП Чемерівці