• 005.jpg
  • 001.jpg
  • 003.jpg
  • 004.jpg
  • 002.jpg

Пошук по сайту

Лічильник відвідувачів

Чудеса Городоччини

«кадити вічний вогонь перед скрижалями...»

Сатанівська синагога

Сатанівська синагога – пам’ятник, що зберіг у собі сліди різних епох історії єврейської общини. Стіни синагоги вимуровані з вапняку і товщина їх сягає аж півтора метра. Збереглись прибудови, де знаходилися бібліотека, школа для хлопчиків, молитовна зала для жінок. Головне приміщення – висока зала, перекрита напівциркульним склепінням з розпалубками до вікон. Коли в Санкт-Петербурзі (Росія) проходила велика фотовиставка «Великі синагоги (Третє зруйнування Храму)», то саме фотографія арон-кодешу сатанівської синагоги стала її символом». Неодноразово краєзнавці та поціновувачі історичних пам’яток архітектури городоччини розповідали про проблеми цієї пам'ятки журналістам, проводили засідання круглих столів, писали листи у різні інстанції, розміщали інформацію в Інтернеті, та шукали інвестора, котрий зайнявся би реставрацією Сатанівської синагоги-фортеці –однієї з найвидатніших пам’яток юдаїки не лише в Україні, але і усій Східній Європі.

Долею історичної пам’ятки перейнялася Хмельницька обласна єврейська громада, і її кінцева мета – повернути будівлі синагоги її історичний вигляд. Реставраційні роботи проводить Приватне акціонерне товариство спеціальне науково-реставраційне проектно-будівельно-виробниче акціонерне товариство закритого типу "Кам`янець-Подільськ-реставрація". Планують закінчити реставраційні роботи в 2016 році, – обіцяє співробітник товариства Оксана Мельник. – Раніше, ніяк. Надто складні склепіння зі стрільчатими розпалубками, фігурні карнизи, портал вхідних дверей, вишукана форма деталей були тут. Все хочеться повернути таким, яким воно було від початку існування синагоги.

Сатанівська синагога-фортеця має цікаве релігійне і героїчне минуле і, ми впевнені, її чекає гарне майбутнє.Побудувати храм – велика Божа ласка. Не кожному поколінню дано право будувати його.Але кожне покоління повинно написати свою історію,і мати своє покликання.

О. Федоров

"НАШ ГОРОДОК"

© 2011 All right reserved. Інформаційний портал Городоцького району.     Створення сайтів
При передруці матеріалів посилання на сайт є обов'язковим! Відповідальність за достовірність фактів несе автор публікації.

Олександр Герега народний депутат України За конкретні справи АТП Чемерівці