• 004.jpg
  • 002.jpg
  • 001.jpg
  • 005.jpg
  • 003.jpg

Пошук по сайту

Лічильник відвідувачів

Історія

Музична школа у Городку

З МУЗИКОЮ В СЕРЦІ

В серпні 1964 р. в м. Городок за рішенням Городоцького райвиконкому та у зв’язку з багаточисельними заявами батьків було відкрито музичну школу.
За направленням Хмельницького музичного училища з 1 серпня 1964 р. приступили до роботи його випускники, а саме: Кисилевський Ю. А. – на посаду директора та викладача фортепіано, Кисилевська В. В. - викладача по класу скрипки, Яскулко М. В. - викладача по класу баяна, Заболотна Л. Г. – викладача по класу теорії та хормейстер.
В житловому будинку по вулиці Жовтневій (біля сучасного РБК) було виділено три класи. Викладачі своїми силами привели до ладу кімнати, зробили з них класи і 1 вересня 1964 р. прийняли біля 30 учнів за спеціальностями: баян, фортепіано та скрипка. Більшість з цих учнів в майбутньому стали викладачами школи, а також й інших музичних закладів. Деякі з них продовжують працювати до цього часу.


Через 1,5 роки музичну школу було переведено в старе приміщення місцевого готелю, в якому вона знаходиться по теперішній час. За цей період його неодноразово реконструйовували, переплановували, добудовували, щоб збільшити кількість класів, але коштів на завершення добудови не вистачає дотепер.
Десь до 1975 р. була велика плинність кадрів, в зв’язку з тим, що не було місцевих викладачів. Покращення відбулося після повернення в школу випускників, студентів Хмельницького музичного училища, а саме: Маслянко М. В. і Омельченко Р. П. – викладачами по класу скрипки, Бідер Е. М. і Ковальчук Н. В. – викладачами по класу фортепіано, випускника Кам’янець-Подільського училища культури Гуменюк О. П. – викладачем по класу домри, Гребенюк Г. В. - викладачем по класу бандури. Пізніше педагогічний колектив поповнювався випускниками школи: Подзерко І. Б. і Величко І. І. – викладачами теорії, Бойко В. М. і Лошак О. В. – викладачами по класу баяна, Потеребух А. А. – викладачем по класу скрипки, Белкот Л. Й. - викладачем по класу фортепіано.


Крім випускників. довгий час в школі пропрацювали: Копач А. Й., Карпенко Т. А. (пропрацювала завучем 9 років), Черній А. В., Пукас Л. А., Чорнобривий В. М. і Спринь Н. М. – викладачі по класу баяна, Кадинська Л. П. – хормейстер, Воротний В. П. – викладач по класу домри, Радюк В. О. – викладач по класу духових інструментів, Черевик Л. І. і Гуменюк Г. В. - викладачі теорії.


Деякі викладачі, закінчивши вищі музичні заклади (консерваторії, музичні інститути) працюють в мистецьких закладах, а саме: Пастуханова Н. - викладач теорії в Рівненському музичному училищі, Яровий Ю. В. – викладач баяна в музичної школі в Одесі, Волощук О. В. - баяніст Хменьницької обласної філармонії, пізніше викладач музики в Ганновері (Німеччина), Радюк С. В. – викладач духових інструментів в Дрезденському симфонічному оркестрі, Кошубський А. Й. – в Хмельницькій обласній філармонії, Лель І. та Лель Т. – бандуристи, викладають в Ялтинському педагогічному училищі.


Учні школи є постійними учасниками обласних, всеукраїнських, міжнародних конкурсів. Найактивніші учасники конкурсів: Халахур Д., Ольвінська І., Кілянчук А. – скрипка; Хорошова Ю., Ярошевська В., Грабовський А., Васільєва В., Питлюк Т. – фортепіано; Бойко О., Фанда Н., Кошубська Л. - теорія.
За період з 1964-2013 рр. Городоцьку музичну школу закінчили й отримали свідоцтва про освіту 775 випускників.
З 1969 по 1978 рр. директором школи працювала Заболотна Л. Г., у 1978-1987 рр. - на посаді завуча.
В 1978 р. директором ДМШ призначили Величка І. Г., який пропрацював на цій посаді до 2002 р.
З 2002 по 2010 рр. директором школи була Ярова О. В., яка прийшла в Городоцьку ДМШ в 1978 р. викладачем баяна.


На даний час директором Городоцької ДМШ є Наталя Олександрівна Ярошевська, яка навчалась у цій школі з 1983 по 1990 рр. і після закінчення Хмельницького музичного училища в 1994 р. прийшла працювати викладачем по класу фортепіано. Вищу освіту здобувала в Житомирському державному університеті ім. І. Франка. В Городоцькій ДМШ працює 20-й рік. Учні її класу є постійними учасниками районних, обласних, міжнародних конкурсів.
В 2009 р. її учениця Хорошова Ю. на запрошення бурмістра М. Сохачева (місто-побратим Городока) брала участь в XVII Міжнародному фестивалі ім. Ф. Шопена на Мазовші (Польща) та стала лауреатом і отримала цінні подарунки.


7 учнів класу Наталі Олександрівни навчались і зараз продовжують навчатися у вищих учбових закладах країни та за кордоном. Ярошевська Н. О. неодноразово нагороджена грамотами районної держадміністрації, відділом культури, обласним та міжнародним журі конкурсів.
Особливої уваги заслуговують викладачі, які все життя віддали роботі в рідній школі: Людмила Гаврилівна Заболотна та Володимир Миколайович Чорнобривий.
Людмила Гаврилівна Заболотна народилася 8 березня 1942 р. в с. Баранівка Ярмолинецького району Хмельницької області в сім’ї колгоспників. Після закінчення 10-го класу поступила в Хмельницьке музичне училище на хоровий відділ і в 1964 р. була направлена на роботу в Городоцьку ДМШ, яка тільки відкрилась. Викладала теоретичні дисципліни, вела хор, а також спеціальне фортепіано.
В 1974 р. закінчила Кам’янець-Подільський музично-педагогічний інститут. Працює викладачем по теперішній час. На протязі роботи в Городоцькій ДМШ брала активну участь в художній самодіяльності школи, району у складі тріо бандуристів, вокальних ансамблів та квартетів, готувала хори молочно-консервного комбінату та цукрового заводу до оглядів художньої самодіяльності.


В радянські часи Заболотна Л. Г. була закріплена за художніми колективами сіл Яромирка, Варівці, Чорниводи. Викладач - активна людина, весь час готує концерти з учнями свого класу. Пропагує музику в ЗОШ та селах району, бере активну участь в концертній діяльності школи.
Чорнобривий Володимир Миколайович працює в школі 40 років. Народився 1944 р. в с. Москалівка (тоді Городоцького району). Закінчивши 10-річну школу, працював у місцевому колгоспі, служив у війську. Після закінчення Хмельницького музичного училища у 1969 р. був направлений на роботу у Віньковецьку ДМШ, де пропрацював 5 років.
У 1974 р. наказом обласного управління культури був переведений в Городоцьку ДМШ на посаду викладача по класу баяна.
Поряд з викладацькою - займався і творчою діяльністю, приймав участь у конкурсі «Спалахи багаття». За твір «Я до тебе, школо, йду» нагороджений дипломом конкурсу. Чорнобривий В. М. також пише віршовані твори, сатиру, гумор тощо… Друкується в місцевій газеті «Городоцький вісник», в газетах «Подільські вісті», «Сільські вісті». Вокальний ансамбль школи «Камертон душі», який має звання «народний», виконує ряд творів Чорнобривого В. М.

Величко Інна Іванівна зі своїми вихованцями
Влітку 2013 р. видавництвом «Медобори» видана збірка поезії «І летить в минуле мить» Володимира Миколайовича.
 

"НАШ ГОРОДОК"

© 2011 All right reserved. Інформаційний портал Городоцького району.     Створення сайтів
При передруці матеріалів посилання на сайт є обов'язковим! Відповідальність за достовірність фактів несе автор публікації.

Олександр Герега народний депутат України За конкретні справи АТП Чемерівці