• 001.jpg
  • 002.jpg
  • 004.jpg
  • 003.jpg
  • 005.jpg

Пошук по сайту

Лічильник відвідувачів

Історія

КУПИНСЬКІ КУРГАНИ

КУПИНСЬКІ    КУРГАНИ

За свою довгу історію людство вдавалось до безлічі способів захоронень: від найпростіших і безтурботних, коли тіло могли просто залишити просто неба, до надзвичайно ускладнених усякими церемоніями поховань у грандіозних усипальницях, якими були, наприклад , піраміди.

 Зрозуміло, що найповажніші представники суспільства, знать, вожді претендували на найбільшу повагу не тільки при житті, а й після смерті. Їхній перехід у потойбічний світ повинен був супроводжуватися особливими пишнотою і величчю. Цьому повинні були служити й самі місця поховань, і поховальні споруди, які спеціально для цього зводилися.

 У давній історії Поділля найбільш складного, як здається, за змістом і суттю обряду захоронень дотримувались племена, що населяли наш край у VІІ- VІ ст. до н .е.

  З 6 по 19 липня археологічна експедиція Кам’янець-Подільського національного  університету ім. Івана  Огієнка ( керівник археологічної експедиції  к.і.н. Гуцал А.Ф.)  проводила дослідження курганів VІІ- VІ ст. до нашої ери в околицях с. Купин. Кургани розташовані в південно-західній частині села на високому плато. Група складається з 4-х насипів. Усі вони сильно пошкоджені оранкою, яка все більше з кожним роком наближається до вершини. Крім цього, вони зазнали втручання грабіжників, які в кожному кургані викопали яму 3х4 метри,а глибиною до 2-х метрів.

 Експедиція розпочала дослідження 2-х насипів. Один зазнав дії сильної пожежі, коли вся земля випалилась до червоного кольору. Крім  цього, курган розграбували «чорні археологи» й  пошкодили лисиці, риючи нори. Отже, простежити особливості конструкції  насипу було складно. Так само практично нічого не залишилося від поховального інвентаря. Тим не менш за межами грабіжницьких ям виявили сліди захоронення у вигляді трупоспалення. Зотлілі кістки були закопані в кургані і накриті кам’яною плитою. Біля поховання розміщено фрагменти  глиняного посуду.

Все викопане та знайдене буде передано у новозбудований  Городоцький музей.

Роботи повністю не завершені  і будуть продовжені.

КУПИНСЬКІ    КУРГАНИ

Хотілося  б висловити  вдячність  за підтримку у проведенні археологічних досліджень курганів:

Гуменюку Миколі Івановичу- генеральному  директору  Корпорації «Юрія-Фарм»,  меценату та земляку;

Шевчуку Володимиру Анатолійовичу за фінансову підтримку;                   

Городоцькій міській раді ( Підлісному В.В., Гріх О.В.);

Відділу культури, національностей, релігій та туризму Городоцької міської ради  ( Федорову О.М.);

в.о.старости  села Стара Пісочна  Слісарчук  Г. В.;

в.о.старости  села Купин Липовецькій Є. В.;

жителям с. Стара Пісочна.

Фото, текст  І.Олійник.

"НАШ ГОРОДОК"

© 2011 All right reserved. Інформаційний портал Городоцького району.     Створення сайтів
При передруці матеріалів посилання на сайт є обов'язковим! Відповідальність за достовірність фактів несе автор публікації.

Олександр Герега народний депутат України За конкретні справи АТП Чемерівці