• 002.jpg
  • 003.jpg
  • 005.jpg
  • 001.jpg
  • 004.jpg

Пошук по сайту

Лічильник відвідувачів

Легенди

Легенда про Городок

Легенда про Городок

Сивий туман стелився над Смотричем. Осіннє розмаїття трав шепотіло стару легенду… Було це давно. Вісім днів і ночей поспіль лив дощ. Кілька десятків наших воїнів переслідувала татарська орда. Сили були нарівні. Настали сутінки. Ні, не вибратись нам звідси, - сказав старий воїн, - ми потрапили у пастку. Навкруги були непрохідні болота, та й Смотрич розлився, як у весняну повінь. Так і поснули знесилені і знекровлені люди. В дозорі стояло троє. Раптом один із них почув чиїсь кроки. “Чужинець” – майнула думка. Розбудили інших. Ні, це якась тварина, - сказав старий досвідчений воїн. Всі насторожились.І на коня не схоже, – промовив дозорний. Це олень, - сказав наймолодший. М’яко ступаючи, тварина пройшла повз них, ніби вказуючи їм ту єдину стежину між непрохідними болотами, залитими водою. Всі, як один, слід в слід за оленем за пів години вийшли на тверду землю. Коли розвіявся вранішній туман і показалось сонце, воїни були вражені побаченим: на високих пагорбах, вкритих зеленню, росли величезні дуби, біля яких у вранішній росі купалися великі кущі диких троянд, а неподалік гордо і величаво, у сліпучому промінні ранкового сонця, стояв їхній рятівник – олень. Він навіть не думав кудись тікати, він ніби знав, що його не скривдять, адже це були люди своєї, а значить і його рідної землі.

Олені

Так і поселились люди на цій благодатній землі, збудували місто і назвали його на честь гордого оленя – Городок. На центральній площі міста височіла вирізьблена з каменю скульптура оленя. Місто змінювалось, війни і плач змінювались миром і сміхом, але і в наші дні, на виїзді, за Городком можна побачити скульптуру оленя з маленьким оленятком. Ліс, що неподалік, теж назвали оленячим.Як і багато століть тому, вітер гойдає пахучі трави, які і зараз нашіптують нам стару легенду – величаву і горду, як наше прекрасне місто – Городок

"НАШ ГОРОДОК"

© 2011 All right reserved. Інформаційний портал Городоцького району.     Створення сайтів
При передруці матеріалів посилання на сайт є обов'язковим! Відповідальність за достовірність фактів несе автор публікації.

Олександр Герега народний депутат України За конкретні справи АТП Чемерівці