• 001.jpg
  • 005.jpg
  • 004.jpg
  • 003.jpg
  • 002.jpg

Пошук по сайту

Лічильник відвідувачів

Календар подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Новини

Не фінська не ​​фінка.

Не фінська не ​​фінка

Серед сучасних туристичних ножів все ще буває таке, що зачепишся за один поглядом, а відчепитися вже ніяк.
Grand Way 2462 – ніж дійсно цікавий. Байдуже дивитися на нього не виходить. Одразу ж на думку спадають різні думки. Перше враження приходить буквально, що називається, автоматично: «Ух, яка цікава фінка!»

І насправді, в Grand Way 2462 виразно видно риси північно-західних ножових традицій. Але, звичайно ж, в значно переробленому і осучасненому вигляді.

Взагалі, питання про те, що і чому у нас прийнято вважати фінкою, зачіпати якось не хочеться. Надто вже заплутана ця історія. Повна всяких парадоксів, помилок і питань, які ще чекають свого дослідника. Поглядів на проблему там різних багато, а загальноприйнятих стандартів – навпаки мало. Так що – хай собі це питання чекає своїх дослідників. Ми сьогодні не про це.

Звичайно, сучасні майстри постійно надихаються класичними конструкціями. Не соромляться вони підглядати і один за одним. Свій сучасний варіант туристичного і навіть тактичного ножа, на основі ідей, що лежать в ножі фінському, хто тільки не пропонував. Тут тобі і знаменитий у вузьких колах Пелтоненн зі своїм М-95. І одіозний Лінн Томпсон (куди вже без нього). Та багато хто ще.

У 2462-му «Гранд Веї», звичайно, є деякі мотиви рішень прийнятих попередниками (знову-таки, куди діватися). Але от щоб цей ніж був повною копією чогось конкретного, такого якось не пригадується. А сам ніж досить цікавий і навіть, не побоїмося цього слова – красивий. Обриси у нього стрімкі і витончені, що не так вже й часто зустрінеш останнім часом серед великих «фіксів» (фіксованих ножів).

Але при всьому цьому, при найближчому розгляді виявляється, що, насправді, 2462-й має досить-таки міцну конструкцію. З огляду на те, що на офіційному сайті цей ніж віднесений до категорії тактичних, це й не дивує.

Grand Way 2462 під пильним поглядом.

Grand Way 2462 під пильним поглядом.

Головне, що бачиш одразу – клинок дійсно продовжується в повноцінним масивним хвостовиком, який йде крізь руків’я та закінчується своєрідною ударною частиною, що виглядає з торцевої частини.

Якщо не зраджує пам'ять, то така конструкція називається "фултанг". І це як би сигнал ножа покупцеві: «Подивися на мене. Я – міцний ніж, на мене можна покластися ». Іншими словами, ножем можна орудувати без особливого страху виламати клинок з рукояті.

Ніж з такою конструкцією руків’я - хороша заявка на високу міцність.

Темлячний отвір просто просвердлений в хвостовику.

Поверх сталевого хребта хвостовика знаходиться руків’я з резінополімеру.
Поверхня не слизька. Вона створює відчуття легкого прилипання до долоні.

Ні! Немає ніяких неприємних відчуттів! Зрозумійте правильно – поверхня руків’я не прилипає до долонь! Просто добре зчіплюється зі шкірою і не ковзає.

По довжині руків’я досить велике. Підійде під різного розміру руки. Загалом, таке руків’я дозволяє добре контролювати клинка при різанні, струганні і рубаннні.

Далі подивимось на сам клинок.
Його довжина дорівнює 145 мм.
Класична форма в профіль, що нагадує про все ті ж фінські ножі. Це – так званий дроп пойнт (drop point) з легким, майже непомітним зниженням обуха до вістря.
Ширина клинка 26 мм.
Товщина в обусі 3,34 мм.
Спуски увігнуті. Ріжуча кромка закінчується добре помітним рікассо або ще, як кажуть, «п'ятою».

Як бачимо, клинок має серйозну претензію на міцність. Все ж таки 3,34 мм це вже зовсім не мало. Тому, щоб підвищити проникаючу здатність ножа при уколі, на ножі зроблено досить довге фальшлезо. І ось завдяки цьому фальшлезові, кінчик ножа набуває своєрідного гранованого вигляду, що ми часом і зустрічаємо у всяких тактичних ножах. Утворюються своєрідні ребра жорсткості. Так що кінчик клинка повинен бути досить міцним.

Сталь клинка – вже звична і добре багатьом знайома 440С.
На даний момент виробник пропонує два варіанти оформлення клинка: "Black oxide" і "Stonewash". В обох випадках клинок буде чорним, але чорним по-різному.
Тут вже, як то кажуть, справа смаку. Від себе тільки хочеться додати, що "стоунвош" вийшов дуже вдалим.

У комплекті з ножем йдуть звичайні для виробника тканинні піхви з логотипом. Тканина – щось типу кордури. Прошиті піхви, в принципі, непогано. Ніж в них сидить щільно. Випасти не намагається навіть в перевернутому стані. Хоча, звичайно, носити ніж вниз рукояттю з цими піхвами про всяк випадок не порекомендуємо.

Враження й висновки.

Враження й висновки.

Grand Way 2462 – це ще один добре продуманий і грамотно зроблений ніж від відомої бюджетної торгової марки.
Виглядає він дуже гармонійно. У ножа оптимальні вага і габарити. Зручна, не громіздка форма.
Якість виконання для свого цінового сегмента – більш ніж гідне.

Хотілося б щоб він був дешевший?
Хотілося б!
Можливо це на практиці?
Дуже навряд чи.

І матеріали і робота все ж таки коштують грошей. А тут і матеріали цілком пристойні і робота зроблена добре.

Назвати цей ніж тактичним чи ні – особиста справа кожного. Звичайно, це не бойова модель. Це просто міцний робочий універсальний туристичний ніж.

У руці він лежить комфортно і надійно. Їм можна різати, колоти, стругати, можна і рубати, все це він цілком переживе і впорається (але довжини і ваги для рубання трохи бракує, це все ж таки не мачете). Купити тактичний ніж Grand Way 2462, та піти з ним у похід, буде досить вдалою думкою.

Ну та це все лірика. Просто подивіться на цей ніж. Особисті смаки – справа кожного, але ми віримо, що симпатію він у вас викликає. Він її дійсно гідний.

Джерело - https://grandway.ua 

 

"НАШ ГОРОДОК"

© 2011 All right reserved. Інформаційний портал Городоцького району.     Створення сайтів
При передруці матеріалів посилання на сайт є обов'язковим! Відповідальність за достовірність фактів несе автор публікації.

Олександр Герега народний депутат України За конкретні справи АТП Чемерівці