• 003.jpg
  • 002.jpg
  • 005.jpg
  • 004.jpg
  • 001.jpg

Пошук по сайту

Лічильник відвідувачів

Календар подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Новини

Три корисні властивості хліба, про які ви не знали

Багато хто вважає хліб занадто калорійним і не поспішає вводити цей продукт у своє меню. Якщо ви теж міркуєте над тим, чи треба вживати борошняні вироби, то пропонуємо вам обміркувати три корисні властивостей хліба, про які ви навіть не здогадувалися.

Три корисні властивості хліба, про які ви не знали

Калорійність

Калорійність хліба вважається досить високою. Вона залежить від сорту хліба, а також від способу його приготування. Серед відомих назв найменшу калорійність має класичний житній хліб — всього 181 кал /100 грамів продукту. Найвища поживна вартість — у здобних солодких виробів. так, молочна булочка має 313 кал, а великодня паска — 320 кал. Побачити, скільки калорій в хлібі вашої улюбленої марки, можна на спеціальних сайтах в Мережі.

Споживання хлібу варто скоротити, коли ви ведете малоактивний спосіб життя, але вже при помірних навантаженнях відмовлятися від нього взагалі недалекоглядно. Хліб швидко втамує голод, та зменшить апетит.

Властивість 1: не уникайте хліба, коли займаєтесь фізичними вправами, або не можете вчасно пообідати. Скоринка хліба зменшить відчуття голоду, та допоможе гідно закінчити робочий день.

Поживні речовини

Але всі різновиди хлібних виробів мають певні спільні властивості:

  • Кальцій. Хліб багатий на кальцій, а 200 грам продукту надають третинну потрібної добової норми цього елементу. Кальцій має поступати до організму щодня для підтримки здоров’я та міцності кісткових тканин;
  • Клітковина. Найбільший вміст клітковини — в цільнозерновому хлібі. Волокна рослин підтримують тонус травної системи систему, контролюють холестерин, приводять до норми рівень цукру. Волокна рослин довше перетравлюються, що змушує нас почуватися ситнішими довше;
  • Білок. В продукті міститься білок з низьким вмістом жиру. така комбінація речовин щодня потрібна людині для росту, оновлення та відновлення клітин;
  • Залізо. Борошняні вироби задовольняють потребу людини в залізі. Цей метал потрібен для концентрації уваги. Мікроелемент відповідає за здоров’я імунної системи та видобуток еритроцитів.

Висівковий хліб є лідером серед корисних борошняних виробів. В його складі є висівки, що походять з зовнішнього шару зерна. Висівки містять вітаміни групи В, Е мінерали та зародки. Властивість 2: Хліб — джерело білків, мінералів та вітамінів. Якщо ви виключаєте хліб взагалі з раціону, подбайте про те, щоб замінити денну норму поживних мікроелементів іншими продуктами або дієтичними добавками.

Три корисні властивості хліба, про які ви не знали

Лікувальні властивості. Реальні дослідження

За даними дослідників США, складні вуглеводи, що входять до складу хліба, стимулюють вироблення серотоніну. Якщо хліб вилучити з раціону, людина стане пригніченою та нервовою. Лікарі рекомендують їсти помалу, але частіше, та включати в меню страви зі складними вуглеводами.

Дослідники онкологічних захворювань з США  вносять хліб грубого помелу, як і цільнозернові продукти до переліку продуктів, що знижують ризик виникнення онкології типу AICR, тому що харчові волокна та фітохімікати у цільних зернах мають протиракові властивості.

Властивість 3: Вчені довели, що споживання хлібу зробить нас більш щасливими та захищеними від небезпечних хвороб. Тому знайдіть місце для обраного вами сорту на вашому столі, на почувайтеся здоровими.

Підсумки

Існує багато видів хліба, із різним складом корисних речовин. вчені радять вживати цільнозерновий хліб. Доведено, що  він є корисним продуктом, якщо вживати його в помірних кількостях і не мати алергії чи непереносимості. тому не уникайте хлібних виробів, включайте до свого меню паляниці та бувайте здорові.

"НАШ ГОРОДОК"

© 2011 All right reserved. Інформаційний портал Городоцького району.     Створення сайтів
При передруці матеріалів посилання на сайт є обов'язковим! Відповідальність за достовірність фактів несе автор публікації.

Олександр Герега народний депутат України За конкретні справи АТП Чемерівці