• 002.jpg
  • 001.jpg
  • 003.jpg
  • 005.jpg
  • 004.jpg

Пошук по сайту

Лічильник відвідувачів

Календар подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Новини

В Городку відкрили пам’ятник воїнам-афганцям

Пам’ятника воїнам-афганцям

27 вересня в Городку відкрили пам’ятник воїнам, які виконували інтернаціональний обов’язок в Республіці Афганістан. Пам’ятник встановили біля місцевого музею. До речі, на Хмельниччині пам’ятники воїнам-інтернаціоналістом є уже в кожному районі, окрім Білогірського.

Задум про створення пам’ятника воїнам-афганцям у голови районної спілки ветеранів Афганістану, воїнів-інтернаціоналістів Миколи Зацерківного виник давно. Та на втілення його в життя, як завжди, було не коштів.
- Ми писали листи у всі організації, до підприємців з проханням нам допомогти, - розповідає Микола Зацерківний. – Люди відгукнулися на наше прохання і почався збір коштів. З’ясувалося, що такі пам’ятники виготовляють у Житомирській області і коштують вони від 11 тисяч гривень.
Проект пам’ятника розробив син голови районної спілки ветеранів Афганістану, воїнів-інтернаціоналістів Микола. В ескізі він намалював матір, яка тужить за сином, фрагмент бою війни та чорний тюльпан, який у світі є символом загиблих воїнів-інтернаціоналістів. Також афганці вирішили написати на пам’ятному знаку імена загиблих на цій війні городоччан. Після готового ескізу за два місяці пам’ятник виготовили та встановили у Городку. Урочисту церемонію його відкриття провели 27 вересня.


- Ті, хто воював в Афганістані, виконували наказ Батьківщини чесно, достойно та сумлінно, не шкодуючи своїх сил, здоров’я та життя, - сказав Микола Приступа, голова Хмельницької обласної організації ветеранів Афганістану, воїнів-інтернаціоналістів. – І нарешті, афганці Городоцького району дочекалися відкриття пам’ятника, біля якого зможуть зустрітися, згадати своїх бойових побратимів та відзначати усі пам’ятні дати.
Афганці подякували усім, хто допоміг їм реалізувати цей задум: районній, місцевій владі, підприємцям, пересічним громадянам, народному депутату та вручили їм грамоти, подяки та пам’ятні медалі. Також у відкритті пам’ятника взяли участь учні Лісоводського професійного аграрного ліцею та викладач предмету „Захист вітчизни” Віктор Ковш.
Опісля пам’ятник освятили священики Городоцьких храмів. Завершилась церемонія покладанням до пам’ятника вінків та квітів.
Всього із Городоцького району пройшли Афганістан117 воїнів. Серед них троє нагороджені Орденом Червоної Зірки, вісім – медаллю „За відвагу” та шість – медаллю „За бойові заслуги”. Шестеро наших земляків загинули на цій війні. Це Іван Кириченко, Олег Бламар, Василь Харкуца, Іван Кучер, Григорій Повх, Анатолій Косолапов. Їх імена викарбувані на пам’ятнику воїнам-афганцям і увіковічнили пам’ять про них та ту страшну ціну, яку довелося заплатити за... нікому непотрібну війну. Офіційно війна в Афганістані закінчилася 25 років тому.
Наталія Попович.

"НАШ ГОРОДОК"

© 2011 All right reserved. Інформаційний портал Городоцького району.     Створення сайтів
При передруці матеріалів посилання на сайт є обов'язковим! Відповідальність за достовірність фактів несе автор публікації.

Олександр Герега народний депутат України За конкретні справи АТП Чемерівці