• 001.jpg
  • 005.jpg
  • 003.jpg
  • 004.jpg
  • 002.jpg

Пошук по сайту

Лічильник відвідувачів

Календар подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Новини

Фінал регіонального фестивалю «Різдвяний вернісаж»

Фінал регіонального фестивалю «Різдвяний вернісаж»

Відео 33-го каналу:

В день Хрещення Господнього, яким завершується цикл новорічно-різдвяних свят, відбувся фінал регіонального фестивалю «Різдвяний вернісаж», який був проведений у чотирьох районах Хмельниччини за ініціативи та фінансової підтримки народного депутата України Олександра Гереги. Організаторами фестивалю стали громадська організація «За конкретні справи», управління освіти, молоді та спорту, відділ культури національностей та релігій Городоцької РДА.


Символічним є те, що фінал фестивалю відбувся у Городку – рідному місті Олександра Гереги, центрі виборчого округу №192. Фінальній частині передував відбірковий конкурс у кожному районі, участь у якому взяли понад 60 фольклорних дитячих колективів. Свята Андрія, Миколая, Різдво, свято Василя, Маланки, Водохреща, новорічно-різдвяні сюжети - все це розмаїття передчуттів свят втілено у фестивалі-конкурсі «Різдвяний вернісаж», півфінальні частини якого нещодавно пройшли на Ярмолинеччині, Дунаєвеччині, Чемеровеччині, Городоччині. Учасники, які посіли перші та другі місця, були запрошені на фінал. У неділю, 19 січня, районний будинок культури був переповнений дитячими піснями, колядками, щедрівками та сміхом. Костюми, декорації, творчий підхід найсильніших учасників фестивалю вразили навіть компетентне журі. Міський голова Володимир Поворозник привітав учасників та гостей свята, побажав гарних виступів та перемог. Майже тригодинне святкове дійство захопило усіх присутніх. Вперше за історію існування районного Будинку культури на сцені виступало стільки дитячих та молодіжних фольклорних колективів, які відтворювали звичаї, традиції та обряди попередніх поколінь українського народу.

Дякувати Богу, що ці давні традиції збереглися і сьогодні молоде покоління з великим задоволенням їх вивчає та демонструє на сцені. Театральна студія «Натхнення» школи з польською мовою навчання своїм виступом привітала усіх присутніх та продемонструвала глядачам фрагмент святкування католицького Різдва, колядували польською мовою.

А далі – конкурсні виступи фіналістів, які розпочали згідно з жеребкуванням фольклорні колективи Дунаєвеччини. Варто відмітити, що підтримати своїх однолітків у конкурсі приїхала чимала група підтримки з Дунаєвець. Глядачі побачили, як святкують Різдво у Дунаївцях та свято Василія Великого – у Макові. Естафету конкурсу перейняли ярмолинчани – фольклорний ансамбль НВК№1 та юні аматори сцени із села Москалівка, які пригадали усім, що таке андріївські вечорниці.

Городоччину представляли два високопрофесійних, за словами журі, фольклорних колективи: «Барвінок» Клинівської ЗОШ та «Веселкові барви» духовно-просвітницького центру «Держава», які відтворили на сцені події Різдва Христового та народні звичаї андріївських вечорниць. Виступи чемеровецьких фольклорних колективів супроводжувались справжнім шоу за участю місцевих співаків та танцювальних колективів, що додало особливого шарму і неповторності конкурсу.

Фаховому журі за участю заслуженого працівника культури України Миколи Бідюка, методиста обласного науково-методичного центру культури і мистецтв Поділля Людмили Тарнавської, помічника народного депутата Уляни Ткаченко, важко було визначитись із переможцем, якого після півгодинного обговорення все ж таки назвали. Ним став фольклорний колектив НВК№1 смт Чемерівці.

Спеціальний приз фестивалю за найпрофесійніший виступ отримав колектив «Веселкові барви» ДПЦ «Держава» м. Городок. Усі учасники фестивалю отримали подарунки - настільні лампи, сучасні навушники, в перерві між виступами розігрувалися лотереї, де бажаючі теж мали можливість виграти призи – футбольні та волейбольні м’ячі, конструктори, настільні ігри. Команді-переможцю вручено мобільні телефони.

- Олександр Герега не тільки дбає про матеріально-технічну базу загальноосвітніх закладів чотирьох районів, - зауважив Борис Дутковський, начальник управління освіти, молоді та спорту, - він, ініціюючи такі заходи, сприяє відродженню духовності у підростаючого покоління, виявленню талановитих і обдарованих дітей, збереженню надбань національно-культурної спадщини, тим самим формуючи творчу еліту нашої країни. Це великий внесок у майбутнє нашої держави. За що безмежно вдячні нашому народному депутату

Того дня на адресу Олександра Гереги лунало ще дуже багато щирих слів вдячності за те, що опікується підростаючим поколінням, щиро, по-батьківськи, прагне, щоб кожна дитина стала справжнім сином чи донькою своєї держави - України.

'Різдвяний вернісаж'

Галерея всіх колективів тут >>>

Текст Алла Рибак
Фотографії Андрій Савченко
Відео 33 канал

"НАШ ГОРОДОК"

© 2011 All right reserved. Інформаційний портал Городоцького району.     Створення сайтів
При передруці матеріалів посилання на сайт є обов'язковим! Відповідальність за достовірність фактів несе автор публікації.

Олександр Герега народний депутат України За конкретні справи АТП Чемерівці