• 005.jpg
  • 003.jpg
  • 001.jpg
  • 002.jpg
  • 004.jpg

Пошук по сайту

Лічильник відвідувачів

Календар подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Новини

У Городку поселилися страуси

У Городку поселилися страуси

Останнім часом страусівництво набуває все більшої популярності в Україні. По всій території нашої держави виникають нові й нові ферми, які спеціалізуються на розведенні страусів. Усе більше людей цікавляться цими незвичайними птахами. Зацікавилися страусами і в нашому місті.

Городоччанин Андрій Тернавський, відвідавши страусову ферму у Карпатах, цьогоріч придбав красиву пару цих незвичних птахів. Уже два місяці  скромна Маша та пухнастий красень Федір, з вугільно-чорним з переливами оперенням та білими кінчиками по крилах, облаштувались у Городку і почувають себе не гірше, ніж у своїй батьківщині – Африці. Якщо попервах вони з обережністю спостерігали за новим господарем, то зараз радо зустрічають Андрія Микитовича. Федір навіть кілька хвилин танцює, розкривши крила та раз у раз схиляючи голову до землі – таким чином  вітається з улюбленим господарем.

Андрій Микитович іде до страусів, і я також боязко підхожу до дерев’яної огорожі, де утримуються птахи. Сюди ж миттю переміщуються Федір та Маша, своїми великими очима з довжелезними віями оглядають незнайому людину, тобто мене. Господар нарвав свіжої трави, яку птахи із задоволенням їдять. За словами Андрія Микитовича, страуси не вибагливі до харчування. Їдять траву, пшеницю, кукурудзу, тобто те, чим живиться домашня птиця. Для своїх улюбленців Андрій Тернавський побудував добротний будиночок з урахуванням їх великого зросту, там навіть встановлено металопластикові вікна.

- Мені дуже сподобалися страуси, коли побачив їх на екскурсії, - розповідає чоловік. – Багато прочитав про цих незвичних птахів, а тоді на Тернопільщині придбав їх. Спостерігати за ними – одне задоволення. У попередніх господарів не було таких умов для птахів, як у нас. Моя родина з любов’ю облаштовувала їм пристановище, відтак вони тепер віддячують мені своїми танцями-привітаннями. 

Як розповів чоловік, з Машею дружити легко, бо вона напрочуд спокійна, а Федір – дуже серйозний. Проте Андрій Микитович любить обох. Доглядати за птахами допомагає онучка Настя, вона і траву рве, і запрошує своїх подруг подивитися на чудернацьких страусів. Не відмовляють собі у задоволенні спостерігати за птахами та допомогти дідусеві Юля, Катя, та Юрко. Для них також Маша і Федір наче члени сім’ї. 

Андрій Тернавський дозволяє усім бажаючим побачити страусів безкоштовно

- Дорослі птахи особливого догляду не потребують, - зауважує Андрій Микитович, - вони не бояться морозу, харчуються невибагливо. Для того, наприклад, щоб вигодувати одну свиню, необхідно стільки харчів, як для  таких страусів, тому й зараз багато-де переходять на відгодівлю страусів, оскільки їхнє м'ясо дієтичне. Смачні також і яйця, які за смаковими характеристиками трохи м’якіші за курячі. До речі, одним яйцем можна нагодувати велику сім’ю. 

Справді, м'ясо цієї птиці вважають одним із найбільш високоякісних, до того ж готується швидко, смак нагадує яловичину. Воно містить багато білку і мінімум жирів та холестерину.

 - У мене настрій поліпшується, коли дивлюсь на птахів, - стверджує чоловік. – Зранку і ввечері вільні години проводжу біля їхнього вольєра. Годую їх з рук. Коли немає сторонніх людей, то вони приязні і веселі, а коли бачать незнайомих, то стають серйозними і настороженими. Але заходити до них не варто, бо можуть сприйняти за ворога і вдарити, а сили у них  вистачає. 

Дивіться. Милуйтеся цією красою

Андрій Тернавський дозволяє усім бажаючим побачити страусів безкоштовно. Особливо радіє малюкам, які не стримують своїх радісних емоцій, спостерігаючи за незвичними для юних городоччан птахами. Проте приходити варто тоді, коли є господар.- Ви мене запитуєте, чи можна приходити і дивитися на страусів? Звичайно, можна. Приходьте. Дивіться. Милуйтеся цією красою, - каже городоччанин.

Олена МАТВЄЙЦЕВА.

"НАШ ГОРОДОК"

© 2011 All right reserved. Інформаційний портал Городоцького району.     Створення сайтів
При передруці матеріалів посилання на сайт є обов'язковим! Відповідальність за достовірність фактів несе автор публікації.

Олександр Герега народний депутат України За конкретні справи АТП Чемерівці