Фотовиставка «Пам’ятки України»

Фотовиставка «Пам’ятки України»

5 квітня в центральній міській бібліотеці м. Хмельницький (вул. Подільська, 78) відкрилася презентація виставки фотографій «Вікі любить пам’ятки», що перемогли в конкурсі  «Вікімедіа Україна» у 2017-2018 роках.
  Відвідувачі виставки побачать фото, що стали переможцями у номінаціях «Найкраще фото конкурсу» за два останні роки, а також фото, що перемогли у спецномінації «Єврейська спадщина». Найкращими від Городоччини стали три світлини Сатанівської Синагоги 1514-1532рр. - пам’ятки національного значення.
   Всього у виставці візьмуть участь 26 світлини 12 авторів як професіоналів, так  і аматорів.
   У 2017-2018 роках громадська організація «Вікіпедіа Україна» вкотре провела українську частину масштабних фотоконкурсів, метою яких є отримання фотографій усіх пам’яток культурної та природної спадщини України під вільною ліцензією та ілюстрування ними Вікіпедії – вільної енциклопедії, яку щодня переглядають мільйони користувачів з усього світу.

Презентація виставки фотографій «Вікі любить пам’ятки»

Презентація виставки фотографій «Вікі любить пам’ятки»
Хмельницький – вже п’ята зупинка мандрівної виставки. Раніше її бачили у Києві, Старобільську, Лисичанську та Покровському. 
  У Хмельницькій міській центральній бібліотеці виставка фотографій буде проходити протягом місяця з 5 квітня 2019 року. 
     Вікіпедія – це  енциклопедія, метою якої є забезпечення вільного доступу кожній людині до всіх знань людства і яку кожен може редагувати.
   «Вікі любить пам’ятки» (Wiki Loves Monuments) – міжнародний фотоконкурс, метою якого є збір фотографій пам’яток культурної спадщини під вільною ліцензією, для того щоб цими світлинами можна було ілюструвати статті у Вікіпедії та інших вікіпроектах. Конкурс також спрямований на привернення уваги до охорони та збереження пам’яток. Міжнародний конкурс «Вікі любить пам’ятки» вперше було проведено в 2010 році у Нідерландах, наступного року до нього долучилося 18 країн світу, у 2012-му – Україна. У 2018 році країн-учасниць було 55.

Ігор Олійник