• 004.jpg
  • 001.jpg
  • 005.jpg
  • 002.jpg
  • 003.jpg

Пошук по сайту

Лічильник відвідувачів

Релігія району

Де ділися шляхетські герби?

Сатанівський Свято-Троїцький монастирРелігія району
Сатанівський Свято-Троїцький монастир – найбільший та чи не найдавніший сакральний комплекс, що стоїть на березі Збруча (від його мурів, до цієї поважної річки кілька сотень метрів).
Місцеві екскурсоводи полюбляють розповідати, що чернече життя тут почалося чи не в ІХ столітті, коли у печері (з якої все й почалося) поселився якийсь відлюдник, що прийшов аж з Афону. Що його зацікавило в надзбручанських нетрях – ще та загадка, але найголовніше питання у тому, що анахоретство (тобто відлюдництво) православна церква визнала канонічною практикою щойно у другій половині XIV ст.

Детальніше...

Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього

Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста ГосподньогоРелігія району
27 вересня Православна Церква відзначає Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього. У цей день православні християни згадують дві події. У 326 році в Єрусалимі був знайдений хрест, на якому розіп’яли Ісуса Христа. Сталося це поблизу гори Голгофи, де був розіп’ятий Спаситель. І друга подія – повернення Животворящого Хреста з Персії. У VII столітті повернув його в Єрусалим грецький імператор Іраклій.
Обидві події об’єднувало те, що Хрест перед народом воздвигали, тобто піднімали. При цьому направляли його на всі сторони світу по черзі, щоб люди могли вклонитися йому і розділити радість знайдення святині.

Детальніше...

Храм Святого пророка Іллі с. Клинове

Храм Святого пророка Іллі с. КлиновеРелігія району
На самому початку серпня православні християни відзначають Ільїн день - свято на честь старозавітного пророка Іллі.
Ілля-пророк народився за 900 років до Різдва Христового. Коли дитина з'явилася на світ, його батькові Соваку прийшло видіння: благовидні мужі розмовляли з хлопчиком, сповивали вогнем і живили полум'ям вогненним. Видіння виявилося пророчим. В юнацтві Ілля пішов у пустелю. Він ревно молився і дотримувався суворого посту. Пророк був прикладом цнотливого життя. Він боровся з ідолопоклонством, здійснював чудеса в ім'я Господа.

Детальніше...

День пам'яті Святого Рівноапостольного князя Володимира Великого

День пам'яті Святого Рівноапостольного князя Володимира Великого Релігія району
28 липня 2019 року парафіяни храму Успіння Пресвятої Богородиці, що в с. Стара Пісочна, святкують Відпуст на День Святого Володимира. Як пояснив протоієрей Степан Ковальчук, настоятель цього храму, що в цей день у 1989 році після довгих років правління комуністичного режиму храм був освячений і відновив богослужіння. Тому це свято так цінують прихожани та жителі Городоччини. У 1991 р. храм був реставрований. У 1992 р. збудована дзвіниця. 

Після святковоі літургіі навколо храму звершили хресний хід із читанням Святого Євангелія та окропили прихожан святою водою.

Детальніше...

Освячення каплиці Покрови Пресвятої Богородиці

Освячення каплиці Покрови Пресвятої БогородиціРелігія району
14 жовтня в с. Калинівка Городоцького району відбулось велике, довгоочікуване свято - освячення каплиці Покрови Пресвятої Богородиці яке провели священнослужителі: протоієрей Степан Музика, настоятель храму Св. рівноап. вел. Князя Володимира с. Бубнівка, протоієрей Олександр Сопіга, настоятель храму Покрови Пресвятої Богородиці с. Хоптинці.
Сільський голова Євген Ахмадєєв привітав усіх присутніх зі святом ПОКРОВИ ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ а також висловив подяку активістам громади за проведену роботу по облаштуванню каплиці.
На святі була присутня депутат Хмельницької обласної ради від політичної партії "ЗА КОНКРЕТНІ СПРАВИ", ректор Хмельницького кооперативного торговельно-економічного інституту Людмила Коваль...

Детальніше...

Новий Свято-Успенський храм у селі Хмелівка

Новий Свято-Успенський храм у селі ХмелівкаРелігія району
1 вересня 2018 року відбулося офіційне відкриття нового Свято-Успенського храму в селі Хмелівка Городоцького р-ну. Освячення новозбудованої церкви стало знаковою і радісною подією як для православної громади селища, так і Городоччини в цілому.
По закінченні літургії Благочинний священник УПЦ Городоцького району Олексій Добош, настоятель храму преп. Онуфрія Великого, подякував народному депутату Олександру Герезі, а також найбільш активним та сумлінним парафіянам, які внесли чималий внесок у розбудову храму, зокрема родині Журжиків: Олександру Сергійовичу, Лідії Арсентіївні, Ганні Сергіївні.

Детальніше...

Відеозвернення настоятеля римсько – католицького храму св. Станіслава єпископа і мученика отця Віктора Лутковського

Відеозвернення настоятеля римсько – католицького храму св. Станіслава єпископа і мученика отця Віктора ЛутковськогоРелігія району

Відеозвернення настоятеля римсько – католицького храму
св. Станіслава єпископа і мученика
отця Віктора Лутковського
до Городоччан.

 

Детальніше...

Відеозвернення Протоієрея Павла Глінських Настоятеля храму Української Православної церкви Київського Патріархату Святої мучениці Людмили княгині Чеської

Відеозвернення Протоієрея Павла Глінських Настоятеля храму Української Православної церкви Київського Патріархату Святої мучениці Людмили княгині ЧеськоїРелігія району

Відеозвернення Протоієрея Павла Глінських
Настоятеля храму Української Православної церкви
Київського Патріархату
Святої мучениці Людмили княгині Чеської

Детальніше...

Відеозвернення Благочинного священника УПЦ Городоцького району Олексія Добоша настоятеля храму преп. Онуфрія Великого

Відеозвернення Благочинного священника УПЦ Городоцького району Олексія Добоша настоятеля храму преп. Онуфрія ВеликогоРелігія району

Відеозвернення Благочинного священника
УПЦ Городоцького району
Олексія Добоша настоятеля храму
преп. Онуфрія Великого

Детальніше...

Чудотворна ікона Святого Антонія з Падуї

Чудотворна ікона Святого Антонія з ПадуїРелігія району
На Поділля цей образ потрапив ще 1404 року, коли орден францисканців оселився у Кам’янці-Подільському. Наприкінці XVIII ст. на території їхньої обителі почали зводити міські укріплення, і монастир було зруйновано. 1787 року ченців-безхатченків разом із образом Св. Антонія прихистив магнат Ян Замойський – тодішній власник Городка. Нові споруди монастиря (який отримав назву «Кам’янецько-Городоцький») звели за проектом польського архітектора Фридеріка Гісґеса. Збудували обитель на правому березі Смотрича на місці колишнього замку, з використанням каміння та цегли зі мурів і веж цитаделі. Св. Антоній, натомість, «оселився» у костелі Св. Анни, збудованого посеред монастиря.

Детальніше...

Стигматик брат Ілля у Городку

Стигматик брат Ілля у ГородкуРелігія району
Триває візит в Україну Іллі Катальдо, який, як він стверджує, має стигмати (рани на тілі, як в Ісуса), а також бачив Ангелів, Богородицю й Ісуса.
10-11 жовтня молитва з братом Іллею відбулася у Городку на Хмельниччині, в храмі св. Станіслава. Разом із братом приїхав о. Марко Беладеллі — представник Ватикану, призначений також місцевим єпископом з рідної італійської дієцезії брата Іллі постійно спостерігати за його діяльністю. На молитві також були присутніє єпископ Кам’янець-Подільської дієцезії Леон Дубравський та Ян Білецький, екзорцист, а також багато духовенства.

Детальніше...

Греко-Католицька церква Св. Юрія Переможця

Історія парафії Cв. Юрія ПереможцяРелігія району
Історик Володимир Соха, описуючи церковне життя у м. Городку на Поділлі, згадує Римо-Католицький костел Станіслава та дві церкви – Успіння Пресвятої Богородиці та Св. Георгія (Юрія). Георгіївська церква була побудована в 1720 році з благословення і підтримки Митрополита Атанасія Шептицького. У 1795 році обидві церкви були передані Московському православ’ю. У 1827 році Успінська церква згоріла, а на її місці встановлено хрест. На жаль, сьогодні ми не знаємо, де це місце. Церква Св. Юрія Переможця стояла в центрі, там, де тепер пошта, ресторан, сквер. На початку XIX ст. була розібрана.
Відновлення парафії розпочалось у 2004 році з благословення Владики Василія Семенюка і стараннями священиків о. Василя Демчишина та о. Ігоря Топоровського, котрі документально зареєстрували громаду Української Греко-Католицької церкви.

Детальніше...

Зустріч з Єпископом Кам’янець-Подільської Дієцезії Леоном Дубравським

Леон Дубравський OFMРелігія
22 серпня 2017 року у м. Кам’янець-Подільському в кафедральному костьолі Св. Апостолів Петра і Павла представники сайту «Наш Городок» Вадим Якубовський та Андрій Савченко зустрілись з Леоном Дубравським, Єпископом Кам’янець-Подільської Дієцезії. Під час зустрічі в кафедральному храмі було записано відеозвернення Єпископа до городоччан. Пропонуємо Вам переглянути дане відео.
Леон Дубравський
Народився 01.07.1949 р. у с. Дубовиці Житомирської обл. У 1949 р. був хрещений у храмі св. Софії у Житомирі. 1978-1983 рр.– навчання в духовній семінарії у Ризі. 31.08.1982 р. вступив до Ордену святого Франциска оо. Бернардинів в Польщі. 29 травня 1983 р. – отримав рукоположення в Ризі....

Детальніше...

Освячення храму святої великомучениці Людмили княгині Чеської

Освячення храму святої великомучениці Людмили княгині ЧеськоїРелігія району
29 вересня 2016 року Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, у рамках свого Першосвятительського візиту до Хмельницької єпархії, прибув у м. Городок та здійснив освячення новозбудованого храму на честь святої мучениці Людмили Чеської.
Перед брамою-дзвіницею Святійшого Патріарха Філарета зустріли парафіяни, представники місцевої влади та благодійники. У їх супроводі Його Святість пройшов до входу в храм, де його сердечно вітали наймолодші вірні Українського Православ’я – діти, а старші парафіяни піднесли Святійшому Патріарху традиційні український коровай та квіти. Настоятель парафії митр. протоієрей Павло Глінських підніс Його Святості хрест, сердечно прохаючи освятити храм і очолити першу Божественну літургію.

Детальніше...

Церква Пресвятої Трійці Свято-Троїцького монастиря

Церква Пресвятої Трійці Свято-Троїцького монастиряРелігія району
Єдиний християнський храм у світі, в якому на фресці «Страшний Суд» у пекельному вогні горять найодіозніші комуністичні вожді, височіє на скелі над Збручем.
За візантійською традицією, у храмах на протилежній від іконостасу стіні зображують сцену Страшного Суду. Задум досить простий та дієвий – виходячи після служби з церкви, вірні завжди бачать перспективу й альтернативу їхніх душ у Вічності: Рай для праведних і геєнна вогняна – грішникам. У традиціях українського сакрального мистецтва було зображувати у сценах Страшного Суду й реальних персонажів.

Детальніше...

"НАШ ГОРОДОК"

© 2011 All right reserved. Інформаційний портал Городоцького району.     Створення сайтів
При передруці матеріалів посилання на сайт є обов'язковим! Відповідальність за достовірність фактів несе автор публікації.

Олександр Герега народний депутат України За конкретні справи АТП Чемерівці