Костьол у Бедриківцях

Костьол cв. Владислава і св. Франциска у Бедриківцях Городоцького району

Поселення Бедриківці вперше згадується у документах 1493 року. Сьогодні тут проживає близько тисячі громадян. Їх зусиллями під керівництвом о. Владислава Ванагса у 1994-1997рр. було споруджено свій костьол.

Землю під будівництво виділила Бедриковецька сільська рада. В серпні 1994 року силами парафіян було збудовано дерев’яну каплицю, в якій протягом чотирьох років відправлялась служба Божа. Протягом цього часу під керівництвом ксьондза  Владислава Ванагса проводилось будівництво нового костьолу. Фінансову допомогу і в будівництві, і в утриманні великого костьольного господарства надавали різні організації і особи з Польщі і Заходу. Щоб отримати цю допомогу, отець Ванагс подолав чимало шляхів, побував у багатьох країнах. Велику участь у становленні Бедриковецького костьолу взяли і парафіяни села, здійснюючи пожертви, працюючи, підтримуючи свого ксьондза в усіх його починаннях. Інколи активність парафіян досягала 70 і більше чоловік в день. Найактивнішими з них були : Марчук Франц, Черевик Олексій, Кукіх Володимир Йосипович, Гончарський Франц, Чечель Михайло, Радюк Віктор, Перець Станіслав, Іван Йосипович, Радюк Людмила, Куріх Марія, Плаксін Станіслава, Навроцька Емілія, Береза  Генефа, Собкович Гертруда, Бельська Яніна, Чарчук Валентина, Семенюк Броніслава,  Колюда  Броніслава, Цегенько Генефа та інші.

Велику участь у становленні Бедриковецького костьолу взяли і парафіяни

Також велику допомогу в будівництві костьолу надав Гуркін Едуард, який сприяв у закупівлі  цегли з м. Львова для будівництва огорожі навколо храму.

1994 рік с. Бедриківці

Береза Петро Станіславович надав кошти для придбання дзвону (якого привезли з Польщі), металевих воріт, пластикових вікон, тротуарної плитки, матеріалів для бруківки навколо костелу,  також виділив кошти на виготовлення вівтаря.

Відкриття і освячення костьолу відбулося 4-го жовтня 1998 року єпископом Яном Ольшанським, п'ятдесят третім єпископом-ординарієм Кам'янець-Подільським та першим архіпастирем відновленої дієцезії, настоятелем Владиславом Ванагсом, ксьондзами: Антонієм Андрущишиним, Павлом Гришаком, Яном Жизіцьким, Владиславом Корчинським.

З того часу пройшло багато років, приміщення храму потребувало проведення як зовнішнього, так і внутрішнього ремонтів. Коштів для придбання необхідних будівельних матеріалів не вистачало. Парафіяни костьолу через свого представника Собкович Гертруду звернулися по допомогу до земляка Гереги Олександра Володимировича, який надав необхідні будівельні матеріали: фарбу, цемент, тротуарну плитку, жерсть та спецтехніку.

Парафіяни сіл Бедриківці та Новосілка  щиро вдячні отцю Владиславу Ванагс, Березі Петру Станіславовичу, Гуркіну Едуарду та народному депутату Верховної Ради України Герезі Олександру Володимировичу.

Савченко А.В.