• 004.jpg
  • 005.jpg
  • 003.jpg
  • 002.jpg
  • 001.jpg

Пошук по сайту

Лічильник відвідувачів

Релігія району

Греко-Католицька церква Св. Юрія Переможця

Греко-Католицька церква Св. Юрія Переможця

Історик Володимир Соха, описуючи церковне життя у м. Городку на Поділлі, згадує Римо-Католицький костел Станіслава та дві церкви – Успіння Пресвятої Богородиці та Св. Георгія (Юрія). Георгіївська церква була побудована в 1720 році з благословення і підтримки Митрополита Атанасія Шептицького. У 1795 році обидві церкви були передані Московському православ’ю. У 1827 році Успінська церква згоріла, а на її місці встановлено хрест. На жаль, сьогодні ми не знаємо, де це місце. Церква Св. Юрія Переможця стояла в центрі, там, де тепер пошта, ресторан, сквер. На початку XIX ст. була розібрана.

Відновлення парафії розпочалось у 2004 році з благословення Владики Василія Семенюка і стараннями священиків о. Василя Демчишина та о. Ігоря Топоровського, котрі документально зареєстрували громаду Української Греко-Католицької церкви. Отець Ігор Топоровський із Сатанова спочатку згуртував людей та розпочав богослужіння для парафіян греко-католиків у римо-католицькому костелі Св. Фаустини, що на Вікторії. Спочатку активних парафіян було троє, але римо-католики нас у всьому підтримували. Яка це була радість – звучала рідна мова, такі знайомі ще з дитинства мелодії. Ми всім серцем відчували присутність Бога.

У вересні 2005 року настоятелем громади був призначений о. Зіновій Маланюк. Після навчання в Тернопільській вищій духовній семінарії він отримав дияконські свячення 03.07.2005 року, а священичі 27.08.2005 року в Зарваниці з рук Владики Василя Семенюка. Призначений Владикою Михаїлом тодішнім Єпархом Тернопільсько-Зборівським для праці у м. Городок Хмельницької області, де і проживає. Одружений з Лілією Маланюк (Телев'як), мають четверо діточок. Дружина о. Зіновія - п. Лілія Маланюк катехизує дітей. Під керівництвом о.Зіновія з допомогою братів-семінаристів було споруджено каплицю для Богослужінь, і 13 листопада 2005 року її урочисто освятив Владика Михаїл Сабрига. Окрім цього, цей день можна вважати днем народження храму Св. Юрія Переможця, бо Владика також освятив Наріжний камінь під будівництво церкви. Зовні ця каплиця була «сіренька» і малоприваблива, але до неї щодня поспішали люди. ЇЇ прикрашали до свят і дуже любили.

Отець Зіновій, молодий, завзятий, роботящий, надзвичайно активно поринув у роботу. Кожного дня відправляв святу Літургію, а після Богослужінь звозив будівельні матеріали для нового храму. Парафіян було мало, але завдяки щирій, спільній молитві згодом громада почала збільшуватись. Щонеділі біля дверей каплиці усіх зустрічав хлопчик Роман Самбор. Він був першим, і видно було, що дуже полюбив церкву. Пізніше за його прикладом прийшли інші діти. У цій маленькій каплиці відбувались великі справи: Служби Божі, Перші Вінчання і дуже урочисте Перше Святе Причастя. Вірною супутницею і помічницею для о. Зіновія стала його дружина пані Лілія. Вона проводила з катехизації такі цікаві уроки, що і старші люди із захопленням слухали її.

А тим часом йшло будівництво нового храму. Працювали будівельники, а саме: бригада п. Івана Вацлавого, парафіяни та семінаристи Тернопільської семінарії. Багато вмінь і зусиль доклали до будівництва батьки отця Зіновія та пані Лілії Григорій Маланюк і Теодор Телев’як. Серед парафіян особливою ревністю і працьовитістю відзначались Віктор Овсяк, якого пізніше обрали старостою церковного комітету, та Олег Тихонченко. Але всього цього було б замало, якби не Владика Василій Семенюк, який був головним ентузіастом та промотором. Без його молитви, моральної та фінансової підтримки було би неможливо втілити в життя нашу мрію. (Загальна вартість будівництва станом на листопад 2006 року становила 200 тисяч гривень. З цієї суми 70 відсотків було отримано від Тернопільсько-Зборівської Єпархії через посередництво владики Василія Семенюка, близько 15 тисяч гривень - допомога від парафій Підволочиського деканату, решта пожертви парафіян та інших місцевих спонсорів).

Зараз писати і розказувати дуже легко, але насправді труднощів було набагато більше. Ми щиро молились, і Господь поблагословив нашу працю. З Його ласки ми маємо свою церкву. Через рік після посвячення каплиці та наріжного каменя на пагорбі біля мальовничого озера заясніла хрестами Українська Греко-Католицька Церква святого Великомученика Юрія Переможця. Звідусіль стікаються до церкви люди. Вони моляться за щасливу долю України, своїх рідних і близьких, тут завжди чути веселі голоси дітей та молоді. Тут приймають Святі Тайни, відзначаються різні щасливі і пам’ятні дати, урочисті свята, храмовий празник, чекають святого Миколая, тут проводжають вірних в останню путь. Церква жива, бо в ній постійно триває молитва. Приємно, що підростаюче покоління, наші діти і молодь радо приходять до храму, навчаються співати в церковному хорі, звикають жити з Богом і боротися з поганими звичками. Охоче беруть участь у паломництвах до Зарваниці, гостинно зустрічають і слухають братів-семінаристів, що приїжджають до нас для катехизації.

У 2008 році для нашої церкви було зроблено дуже приємний подарунок – придбано перший дзвін. Найбільшу пожертву для цієї справи вніс Юрій Горбанюк з сім’єю. Під час урочистостей храмового празника Владикою Василієм було освячено його і надано ім’я апостола Андрія Первозванного. За період 2009-2012 років стараннями церковної громади було побудовано огорожу довкола храму, господарське приміщення та перший ярус надбрамної дзвіниці. На сьогодні громада налічує близько сорока родин, тобто 120-150 осіб, але на великі свята буває і більше.

Тут щодня відкриті двері для всіх вірних

Колись давно в Городку було дві Греко-Католицькі церкви, а зараз відбувається їх відродження. Наша парафія ще дуже молода. Потрібно докласти ще багато зусиль, щоб вона росла і духовно збагачувалась, прикрашена віночками чеснот і добрих діл її вірних.

Стоїть церква. Довкола неї цвітуть барвисті квіти, зеленіють дерева, у ставку купається сонце. Тут щодня відкриті двері для всіх вірних, а Христос зустрічає словами: «Прийдіть до Мене всі стомлені і обтяжені, а Я заспокою вас».

Греко-Католицька церква Св. Юрія Переможця

>>> Урочиста літургія у Храмі Святого Великомученика Юрія Переможця

"НАШ ГОРОДОК"

© 2011 All right reserved. Інформаційний портал Городоцького району.     Створення сайтів
При передруці матеріалів посилання на сайт є обов'язковим! Відповідальність за достовірність фактів несе автор публікації.

Олександр Герега народний депутат України За конкретні справи АТП Чемерівці