Гімназія

В Городку школа, яку сьогодні називають гімназія (раніше - школа №1), була побудована для потреб польської громади міста.  Шкільний корпус почали будувати в 1930 році на території саду Римо-католицького священика О.Косіньського. Новий шкільний рік в будинку розпочався в 1934 році. Директором став пан Альбін Новіцький. Школу відвідувала 621 особа. В приміщенні існувала кабінетна система ( кожен предмет викладався в іншому кабінеті). Все знаряддя було виготовлене з дубового дерева. На вікнах було багато квітів.

В 1936-1938 рр. директором школи був пан Жуковський, історик. Вчительський склад щколи в 1936-1938 рр нараховував 19 педагогів. З приходом комуністичної влади багато вчителів були репресовані з політичних мотивів та через те, що були поляками. Проте школа не припинила свого існування. В 1938 році змінився педагогічний склад, екзмени складали українською мовою. Табель учні одержували на двох мовах- російській та польській. Дуже швидко минали роки, школа зростала, процвітала. Вчительський колектив доклав максимум зусиль, щоб кожен вихованець здобув міцні знання, отримав високий рівень виховання, зформувався як творча особистість і здобув вищу освіту.

Наша школа пишається своїми випускниками. Серед них:  Герега О.В., Соха В.Г., Слободян О.В.,  та багато інших, які ніколи не забувають нашу школу, постійно намагаються підтримати рідну школу.

Роки минали і 20 липня 1999 року рішенням виконавчого комітету Городоцької міської ради середня школа № 1 Була реорганізована у гімназію.Згідно із ст.9 Закону України «Про Загальну Освіту» гімназія існує як навчальний заклад ІІ-ІІІ ступенів. Відповідно до статуту для гімназії визначений перехідний період на 1999-2006 роки, протягом якого у гімназії навчатимуться загальноосвітні класи. На сьогодні у складі гімназії 12 класів в яких працює 46 вчителів, навчається 383 учня, серед яких багато талановитих та обдарованих.

Городоцька гімназія із загальноосвітніми класами діє з першого вересня 1999 року.

Гімназія - заклад нового типу, головною метою якого є задовільнити запити суспільства, держави у загальній середній освіті шляхом відбору і навчання обдарованих та здібних дітей, забезпечення їх науково-теоретичної, гуманітарної, загально-культурної підготовки для подальшого навчання у навчальних закладах вищого рівня. Отже, головне завдання нашої гімназії - знайти обдарованих дітей і виховати кожного з них патріотом отчої землі, інтелігентом-гуманістом, високоосвіченою особистістю, яка прагне до знань, уміє мислити, знає основи наук, володіє однією-двома і більше мовами, прагне присвятити себе науковій, творчій, педагогічній, державній чи політичній діяльності. Центром усієї роботи гімназії є учень. Саме та особа, на яку є соціальне замовлення і яке далеко не завжди співпадає з запитами учня. І, звичайно, щасливий той учень, який зможе свої запити росту, збагачення в інтелектуальному плані максимально реалізувати в даному навчальному закладі. Щоб навчити і виховати такого учня, необхідною фігурою постає вчитель, який може стати об'єктом достатності тільки тоді, коли є високоінтелектуальним, з належним методично-фаховим забезпеченням, озброєний інноваційними методиками, технологіями, навчально-наочними посібниками.

Науковий підхід до навчання і виховання у сучасній школі - це одне з найважливіших питань, а методична робота є основним компонентом системи підвищення кваліфікації педкадрів, завданням якої є донесення до педагогів інформації про результати наукових досліджень і передового досвіду у галузі педагогіки, психології, теорії викладання предмета, ознайомлення із застосуванням методів навчально-виховної роботи та надання допомоги в удосконаленні професійної підготовки. У гімназії робота спрямована на вирішення проблеми "Впровадження інноваційних особистісно-зорієнтованих технологій для стимулювання розвитку інтелектуального і творчого потенціалу учнів, забезпечення ім безперервної освіти". Виконанню цієї мети підпорядкована вся науково-методична робота. Для управління нею створена науково-методична рада, яка організовує науково-методичну діяльність викладачів, курує науково-дослідницькою роботою вчителів і учнів, проводить наукові конференції, вивчає і узагальнює передовий педагогічний досвід, впроваджує новітні особистісно-зорієнтовані технології в навчально-виховний процес.

У гімназії накопичено певний досвід щодо організації науково-методичної діяльності, яка має структуру: науково-методична рада, до складу якої входятьзавідуючі гімназійними кафедрами, заступники директора гімназії, завідуючий районним методкабінетом, проректор Хмельницького інституту бізнесу; 6 кафедр: гуманітарна, кафедра іноземних мов, суспільно-економічна кафедра, кафедра природничих наук, кафедра прикладного мистецтва.

Керівництво Гімназії

В даний час у гімназії є :
Учнів; - 408;
класів - 16;
вчителів - 53,
відмінників освіти України- 3;
вчителі методисти - 4;
старших вчителів - 5;
вчителів вищої категорії - 22;
вчителів першої категорії - 17;
вчителів другої категорії - 2;
спеціалістів - 3.

Городоцька гімназія

32000 Хмельницька область м. Городок вул. Шевченка 17 Ідентифікаційний код: № 02146759 Тел.3-16-44 Е- mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Відео онлайн