У легендарному гурті «Гайдамаки» грає городоччанин Дмитро Кушнір

На ударних інструментах в легендарному гурті «Гайдамаки» грає наш земляк з м. Городка Олександр Кушнір

За роки мандрівок гастрольними трасами Європи (Польща, Німеччина, Словаччина, Чехія, Нідерланди, Франція, Італія та Росія), «Гайдамаки» своїми яскравими, експресивними виступами здобули популярність серед прогресивної молоді. Після одного з концертів гурт отримав вигідну пропозицію щодо співпраці від міжнародного музичного лейблу EMI. У вересні 2001 року між «Гайдамаками» та українським представництвом ЕМІ — COMP music було підписано довгостроковий контракт. Таким чином, «Гайдамаки» стали першим українським гуртом, з якими компанія ЕМІ уклала угоду. Дебютний альбом колективу на COMP/ЕМІ побачив світ у грудні 2001 року. Декілька європейських фонографічних лейблів отримали ліцензії на реліз цього альбому, зокрема, «Hemisphere» (Велика Британія), EMI Music Czech Rep. (Чехія), EMI Slovak Licensee, GALA Records/EMI (Росія).Цікаво, що на ударних інструментах в легендарному гурті «Гайдамаки» грає наш земляк з м. Городка Дмитро Кушнір, який в 1996 році закінчив Городоцьку ЗОШ №4. Далі вступив до Київського національного лінгвістичного університету, в якому вивчав французьку та англійську мови. Після закінчення університету працював в посольстві Франції. Та любов до музики кардинально змінила його життя.

Дмитро Кушнір

- З лідером «ГАЙДАМАКІВ» Сашком Ярмолою мене познайомив Юрко Здоренко, колишній гітарист гурту «ВВ», у 2011 році, - розповідає Дмитро Кушнір. - Відтоді працюємо разом, а з початку 2012 р. я офіційно увійшов до складу гурту. Задля ка’єри музиканта покинув роботу в посольстві Франції, в якому пропрацював майже 10 років!

Дмитро Кушнір проживає в м. Києві, одружений,має двоє дітей – дівчинку та хлопчика.

На початку весни «Гайдамаки» презентували шанувальникам свою нову відеороботу на перший синґл майбутнього альбому «Годі спати!» — «Дівчина з Дніпра». 10 березня польські «Pudelsi» та українські «Гайдамаки» закінчили у Кракові запис спільної пісні до Євро-2012. Пісня під назвою «Hello Euro» посіла четверту сходинку у фіналі національного пісенного конкурсу Польщі «Моя пісня для Євро».

За кілька тижнів до календарного літа «Гайдамаки» випустили у світ другий за рахунком синґл із майбутнього альбому під назвою «Літо». У записі пісні взяла участь Саша Кольцова («Крихітка»), виконавши жіночу вокальну частину.


Протягом літа Гайдамаки інтенсивно концертують та записують альбом. Гурт вкотре підтверджує свій статус міжнародного. До праці над музичним матеріалом запрошуються іспанський гурт «Че Судака»; майстер горлового співу з Сибіру, зірка світової етно-сцени Альберт Кувезін; канадський українець Василь Попадюк; харизматичний співак Др. Нелле Карайліч (Сербія)… Восени гурт презентував наступну пісню з альбому — «Передзвони мені пізніше», та відеокліп на неї.

У середині січня 2013 року Гайдамаки знову відправилися до Польщі, цього разу на зйомки кліпу на пісню «Передзвони мені пізніше», а саме на версію, записану у співпраці з молодою зіркою польської реггей-сцени Камілем Беднарком. Пісня для зйомок кліпу була вибрана польським представництвом компанії ORANGE у рамках її проекту підтримки якісної музики «Telewizja Tu i Tam», а сам процес зйомок було організовано творчою командою Mania Studio з міста Колюшки, що неподалік Лодзі.

Новий альбом 'Годі спати!'

13 квітня 2013 року у концертному залі Crystal Hall у Києві відбулася Українська презентація нового альбому «Годі спати!»

Зараз гурт "Гайдамаки" працює над новим альбомом "АРКАН", який великою мірою буде присвячений революції та війні на Україні.

Андрій Савченко