• 004.jpg
  • 005.jpg
  • 003.jpg
  • 001.jpg
  • 002.jpg

Пошук по сайту

Лічильник відвідувачів

Відео

Як Кам’янець-Подільські стіни не дочекалися «порятунку»: про повалений мур із уст директора музею

Як Кам’янець-Подільські стіни не дочекалися «порятунку»: про повалений мур із уст директора музею

Середньовічна казка, сьоме чудо України – Кам’янець-Подільська фортеця. За останніми дослідженнями, її звели у 11-12 столітті, а уже у 21-му частина стіни пала – і не перед нашестям чи облогою, а перед  вологою та, як ми уже розповідали,через вібрації від руху транспорту. Вночі 14 лютого мур Північного Бастіону посипався. Директор музею-заповідника зібрався з духом та вийшов до громади розповісти, що ж насправді сталося тієї ночі. По-перше, зазначає, зміни в структурі кладки моніторили, а так звані потенційно аварійні ділянки оглядають двічі на рік.

До того ж, зазначає, ця частина стіни датується не далекою епохою, а 19 століттям. У 1874 році її браму Станіслава Августа, що там була, розібрали та побудували цей мур. А майже 90 років тому кладка уже падала. Десь у 2006-2008-му тут працювали археологи, намагалися розчистити підземну галерею. З 2011 уже почалися проблеми – випуклість 5 см. А у кінці 2017 вона різко  збільшилася до 25.

Розповідає, уже 15-16 лютого мали доїхати експерти, але мур не дочекався. А наступного ранку почала роботу спеціалізована комісія. Під загрозою руйнації опинилися і прибічні стіни. Тож, екскаватором змінили кут земляного насипу.

Поки що покриття збитків на ліквідацію аварії та, швидше за все, оформлення проектно-кошторисної документації візьме на себе сам музей. А от відновлення – поки під питанням. Припускають, що «не потягнуть», тож шукатимуть кошти «на стороні», як це було 7 років тому. Тоді відновлення заваленої вежі «Квітка на камені» сягнуло 3 мільйонів, що, зрештою, фінансував Кабмін.

Відео 33 каналу

"НАШ ГОРОДОК"

© 2011 All right reserved. Інформаційний портал Городоцького району.     Створення сайтів
При передруці матеріалів посилання на сайт є обов'язковим! Відповідальність за достовірність фактів несе автор публікації.

Олександр Герега народний депутат України За конкретні справи АТП Чемерівці