• 001.jpg
  • 004.jpg
  • 005.jpg
  • 002.jpg
  • 003.jpg

Пошук по сайту

Лічильник відвідувачів

Відео

Вулиці рідного міста (Городок)

м. Городок

Місто Городок, районний центр Хмельниччини, по праву належить до тих невеликих міст-перлин, які є окрасою України загалом І Подільського краю зокрема.
Розташоване воно на мальовничих крутосхилах і частково долинах річки Смотрич та її протоки Тростянця і має давню, героїчну і трагічну водночас, історію.
Виявлені на території сучасного міста рештки поселення трипільської культури ІІІ тисячоліття до нашої ери та кілька поховань доби бронзи ІІ тисячоліття до нашої ери свідчать про те, що люди жили тут з дуже давніх часів. Проте свої роки Городок рахує, як і більшість міст світу, від першої писемної згадки. Постановою Кабінету Мінівстрів України від 26.07.2001 року № 878 "Про затвердження Списку історичних населених місць України" (міста і селища міського типу). Встановлено дату заснування м. Городок 1362 року, коли Литва розгромила татар на р. Сині Води і підпорядкувала Поділля з його містами та селами своїй владі. Однак у Литовському літописі, де описуються ці події про Городок не згадується.
Дехто з істориків схильний вважати за дату заснування Городка 1392 рік, коли литовський князь Ф.Коріатович передав кілька населених пунктів землевласнику Бедриху. Звідси нібито й назва – Бедрихів-Городок. В актах ХV ст. поселення зустрічається під назвами Городок, Грудек, Грудок і, нарешті Новодвор, та як цілих півстоліття, з кінця п’ятнадцятого і до середини шістнадцятого, належав магнатам Новодворським.

"НАШ ГОРОДОК"

© 2011 All right reserved. Інформаційний портал Городоцького району.     Створення сайтів
При передруці матеріалів посилання на сайт є обов'язковим! Відповідальність за достовірність фактів несе автор публікації.

Олександр Герега народний депутат України За конкретні справи АТП Чемерівці