Ткачук Григорій Іванович

Ткачук Григорій Іванович - голова колгоспу «Україна» (с. Лісоводи, Городоцького р-ну), член КПРС, делегат XX, XX-XXVI з'їздів КПРС, а також ХХ-ХХVІ з'їздів КП України. Був депутатом Верховної Ради СРСР 8 і 9 скликань.
Двічі Герой Соціалістичної Праці.

Ткачук Григорій Іванович

Ткачук Григорій Іванович народився 12 квітня 1918 року в селі Підвербці Тлумачського району Івано-Франківської області у селянській родині. Перші двадцять років свого життя він наймитував.
У 1944 році, зразу ж після визволення, Г.І.Ткачук обирається головою сільської ради в рідному селі. У цей період переїжджає на Поділля і очолює колгосп у с. Підлісний Олексинець, що на Городоччині.
У липні 1945 року лісоводчани обрали його головою колгоспу «Нове життя». Тоді йому було 27 років. Свою діяльність розпочав з того, що проголосив культ праці першоосновою буття колективу.

Ткачук Григорій Іванович
У 1950 році до очолюваного ним господарства «Нове життя» приєднується колгосп ім.17-річчя Жовтня. У цьому новоствореному господарстві значно покращилися показники сільськогосподарського виробництва за що у 1954 році Григорій Іванович був нагороджений Орденом Трудового Червоного Прапора.


В 1958 році до с.Лісоводів приєднується ще й Кремінна, її придане становить - 300 гектарів землі. І в цьому ж році комітет Всесоюзної сільськогосподарської виставки нагородив Григорія Івановича Великою золотою медаллю.
26 лютого 1958 року Григорій Іванович був удостоєний звання Героя Соціалістичної Праці і в цьому ж році його було обрано депутатом до Верховної Ради СРСР.


«Школа Ткачука» підняла господарство ще на вищий рівень. І вже у 1959 році Лісоводи репрезентують сільське господарство Радянського Союзу на Всесвітній сільськогосподарській виставці у Нью-Йорку.
У 1966 році голова правління ордена Леніна колгоспу «Україна» був нагороджений другим орденом Леніна.
У 1977 році Григорію Івановичу за особливі заслуги в розвитку сільського господарства і досягнення високих показників по виробництву зерна, цукрових буряків, м’яса, молока і інших продуктів сільського господарства і впровадження у виробництво досягнень науки і передового досвіду, вдруге присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці з врученням ордена Леніна і золотої медалі «Серп і Молот».

Ткачук Григорій Іванович
З 1966 року Григорій Іванович був членом ЦК КПУ, обирався делегатом ХХ, ХХІІ-ХХУІ з’їздів КПРС, ХХ-ХХУІ з’їздів КПУ.
23 лютого 1989 року після тяжкої довготривалої хвороби перестало битись серце легендарного голови колгоспу, великого громадського діяча, щирого українця - Григорія Івановича Ткачука.


Савченко А.В., Теклюк Н.П.

Книга Броніслава Грищука 'Григорій Ткачук: легенда і дійсність'
Фотоматеріали з книги Броніслава Грищука "Григорій Ткачук: легенда і дійсність".

Григорій Іванович Ткачук

Григорій Ткачук - частина 1

Григорій Ткачук - частина 2